میز ناهار خوری مدرن
image_pdfimage_print

مسلما مهم ترین بخش مبلمان (مخصوصا در فصل تعطیلات) میز ناهار خوری چوبی است. این که آیا آن را در جلو و مرکز یک آشپزخانه باز و یا در وسط یک اتاق ناهارخوری طبیعی قرار بگیرد، بسیار مهم است. میز ناهار خوری مدرن یک محل برای جمع آوری افراد و نقطه کانونی هر خانه ای می باشد.

 اما فراتر از آن که یک قطعه مبلمان ثابت باشد. میز ناهار خوری ۴ نفره نباید به عنوان یک سنگ محکم باشد، بلکه به راحتی جا به جا شود. و در برخی موارد، قابلیت انعطاف پذیر در شکل و اندازه نیز داشته باشد. به همین دلیل در اینجا ضروری دانستیم که شما بدانید به هنگام خرید یک میز ناهار خوری جدید به چه نکات کلیدی و طلایی نیز باید دقت نمایید.

ابعاد میز غذاخوری را بررسی کنید.

 بیشتر میزهای ناهارخوری با محدوده استاندارد ارتفاع ۲۸ “-۳۰” است.

راحت ترین میزهای ناهارخوری چوبی، دارای ارتفاع استاندارد می باشد. منظور از ارتفاع استاندارد این است که سطح میز کمی در بالای زانو افرادی که بر روی صندلی نشستن قرار بگیرد. و در هنگام نشستن و قرار گرفتن پشت میز، آرنج آنها به راحتی بر روی میز قرار می گیرد. این موارد باعث می شود تا افراد در هنگام استفاده از میز، زود خسته نشوند. و زمانی را آسوده در کنار خانواده خود بگذرانند. با توجه به کوچک بودن متراژ منازل کنونی و جاگیر بودن میز ناهار خوری، پیشنهاد می شود. دوستان از میز ناهارخوری کمجا و با کیفیت استفاده کنند. برای دیدن نمونه های بیشتر می توانید وارد سایت ایران میز شوید.

 برای عرض تمامی میز ها به اشکال مختلف مانند بیضی، مستطیل و مربع شکل معمولا یک استاندارد ۳۶ “در سراسر با طول های مختلف بسته به تعداد افراد نیز در بازار کنونی موجود می باشد. .

 برای ارائه یک ایده، یک میز بیضی با طول  ۸۴ “طولانی بیضی شکل می تواند تا ۱۰ نفر را جوابگو باشد. شکل میز ناهار خوری ۶ نفره خود را متناسب با دکور منزلتان و سایر اجسام در انتخاب نمایید. اگر میز ناهار خوری شما صرفا برای دکور است، برخی از قوانین کلی وجود دارد که به شکل میز ناهار خوری می آید. و اتاق برای آن مناسب است. برای اتاق های کوچکتر، باید به دنبال اشکال بیضوی بروید تا فضا را از نظر شلوغی حفظ نگه دارید.

ناهارخوری

 میزهای مربعی در مناطق ناهار خوری محدود کار می کنند، اما قطعات مستطیلی که بیشترین فضای اتاق را شامل می شوند. نیاز به یک فضای طولانی و باریک دارند.

میزهای گرد می توانند توجه اکثر مردم را در نظر بگیرند (و سفره ها بر روی آنها بهترین هستند) اما فضای کوچکی را شامل نیستند. زیرا باعث محدود کردن فضا در اطراف اتاق می شوند.

چگونه یک میز ناهار خوری برای فضای اتاقمان انتخاب کنیم؟

میز ناهار خوری شما یک تکه عمده از مبلمان در خانه شما است. یک نقطه که به عنوان یک محل جمع آوری برای شام خانواده، مکالمات با دوستان، جشن های تعطیلات، و شاید پروژه های کاری گاه به گاه و یا مأموریت های تکمیلی برای سال های آینده خدمت خواهد کرد. پس چگونه میز غذاخوری مناسب برای شیوه زندگی (و سبک شخصی) را انتخاب کنید؟

راهنمای خرید میز ناهار خوری

بهترین مکان برای شروع جستجو برای یک میز ناهار خوری کمجا و با کیفیت، محدود کردن اندازه و شکل است. که برای فضای و شیوه زندگی شما مناسب خواهد بود. نکته مهم در اینجا این است که چگونه آن را بفهمیم.

شکل

شکل میز شما باید با ابعاد و شکل اتاق ناهارخوری تعیین شود. میزهای گرد کمک به حداکثر رساندن فضای در یک منطقه ناهار خوری مربعی یا کوچک می کنند. در حالی که میزهای مستطیلی یا بیضی برای پر کردن طولانی تر، اتاق های باریک بهتر هستند.

  میزهای مربعی همچنین انتخاب خوبی برای چهارچوب تنگ هستند، زیرا اکثر آنها برای چهار نفر طراحی می شوند.

اندازه

اندازه میز ناهارخوری شما بستگی به ابعاد منطقه ناهار خوری و تعداد افراد مورد نظر شما دارد. به طور کلی، هر رستوران در جدول باید حدود ۲۴ “-۲۸” از فضا داشته باشد. برای یک میز ناهار خوری که برابر با حداقل اندازه تقریبا ۳۲ “برای چهار نفر، ۴۶” + برای شش، و ۶۰ “+ برای هشت نفر.

(برای فهمیدن اینکه آیا میز شما به اندازه کافی بزرگ است، قطر چند برابر ۳٫۱۴ را داشته باشد، آن را به ۲۴ عدد تقسیم کنید. که شما را با تعداد افرادی که می توانید جایگزین کنید). البته تعداد صندلی هایی که در اطراف میز شما قرار می گیرند، موضوع انتخاب شخصی است.

میز ناهار خوری مدرن

 اگر در مورد تنظیم صمیمانه تر فکر نکنید یا بچه های کوچکتر به میز شما پیوسته باشند. ممکن است بتوانید پنج نفر را در یک میز ۳۲ نفره فشار دهید. از سوی دیگر، اگر ترجیح می دهید یک اتاق با فضایی  ۲۸ متر “فضا برای هر فرد، یک میز گرد ۳۲” ممکن است حتی برای چهار فرد نیز مناسب باشد.

توجه دیگر هنگام انتخاب میز ناهار خوری اندازه اتاق است.

اندازه ایده آل بین دیوارها و میز ۳۶-۴۸ است، که اجازه می دهد اتاق فضای کافی برای کشیدن صندلی ها و مانور در اطراف میز را داشته باشد. برای گزینه انعطاف پذیر ترین،صفحه میز، که در مرکز میز قرار گرفته است تا اندازه آن را گسترش دهد، می تواند یک ۱۲-۲۴ متر فضا به میز اضافه کند.

ارتفاع

بیشتر میزهای ناهارخوری از دستورالعمل های ارتفاع استاندارد پیروی می کنند و در بین ۲۸ تا ۳۰ متر قرار دارند. اکثر میزها دارای ارتفاع حدود ۳۶ “است. در حالی که میزهای بلندتر به سبک” ۴۰-۴۲ “میباشند.

شما می توانید جنس میز خود  را در طیف گسترده ای از مواد پیدا کنید. اما به دلیل اینکه شما هر روز از میز ناهارخوری خود استفاده می کنید. مهم ترین عامل برای هر ماده، دوام است. در اینجا یک مرور کلی از برخی از رایج ترین متریال میز ناهار خوری و نحوه انتظار آنها برای پوشیدن و پاره شدن وجود دارد.

چوب

چوب رایج ترین میز غذاخوری است. این جنس دوام خوبی دارد. و به راحتی می تواند به روز شود، تجدید و یا تغییر با رنگ و یا لکه به راحتی قابل تغییر می باشد. همه اینها باعث می شود که چوب یک سرمایه گذاری بلندمدت خوب و بی نظیر برای خانواده های با کودکان خردسال باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *