سبک چیدمان فضای خودتان را خلق کنید!!!

میز تحریر

 

مدل های دکوراسیون

دکوراسیون خانه سبک ها و مدل های متفاوتی دارد و اگر می خواهید دکوراسیون خانه تان ا تغییر دهید بایستی مدل و سبک مورد نظر و مناسب فضایتان را هوشمندانه انتخاب کنید. بعد از انتخاب مدل مناسب برای دکور کردن فضایتان، نوبت به وسایل مورد نیاز و وسایل تزیینی شیک و زیبا می رسد که قرار دادن این وسایل نیز باید طبق مدل دکوراسیون تان صورت بگیرد. به شما پیشنهاد می کنیم برای بالا بردن دانش خود درباره ی دکوراسیون و چیدمان منزل با ما همراه باشید؛ چرا که تا انتهای این مطلب، نکات آموزنده ی زیادی را خواهید آموخت و این نکات را می توانید به راحتی در فضایتان اجرا کنید. در دکوراسیون خود از محصولات چوبی ایران میز مانند میز تلویزیون و دیگر محصولات ایران میز استفاده کنید.

شما و دیگر محصولات چوبیتان تاثیر بسیاری در دکوراسیون شما دارد.

خلاقیت

کلمه ی خلاقیت می تواند روش ها و ترفند های زیادی را به سوی ذهن شما سرازیر کند اما کلمه ی خلاقیت درباره ی دکوراسیون معنی مشخصی پیدا می کند و آن استفاده از یک روش خاص و یا یک ترفند هوشمندانه است که به سادگی و به سرعت می تواند با استفاده از وسایل یکسان، فضای شما را نسبت به حالت های عادی متحول کند و تغییری چشمگیر ایجاد کند. اگر به تصویر بالا دقت کنید خواهید دید که ترتیب قرار گیری تخته های گیره دار، که هر کدام یک تصویر زیبا را به همراه دارند، برجستگی میز تحریر، آباژور و صندلی میز تحریر را به خوبی از دیگر بخش های فضا متمایز کند. تناسب رنگی میان جامدادی رومیزی و تصویری که بالای آن قرار دارد ترکیبی چشم نواز را پدید آورده است؛ از طرفی تضاد رنگی میان گلدان و همچنین درخشندگی آن نسبت به دیگر اجزای فضا نقطه ی تمرکزی عجیب اما جالب را در یکی از طرفین میز ایجاد کرده است. شما همچنین می توانید گل مورد علاقه تان را در یک گلدان خاص و زیبا قرار دهید و آن را بر روی میز کامپیوتر تان قرار دهید تا توازن در بخش های مختلف اتاق تان ایجاد شود.

دراور

دکوراسیون تشبیهی

این سبک از دکوراسیون را به راحتی در هر نوع فضایی اعم از مدرن، نیمه مدرن و کلاسیک اجرا کنید و از زیبایی آن لذت ببرید؛ اما گفتنی است که این سبک از دکوراسیون بیشتر مناسب فضاهای کلاسیک است اما این محدودیتی برای شما ایجاد نمی کند که این سبک را در فضای مدرن و یا نیمه مدرن تان اجرا کنید. بهترین گزینه ها برای اجرای این سبک از دکوراسیون در بالای آنها در خانه های ایرانی، دراور و جاکفشی هستند. برای مثال می توانید در فضای ورودی خانه تان با نصب قاب عکس ها و یا کلکسیون تان آن هم در اندازه های متفاوت، فضایی جذاب خلق کنید که توجه هر کس را به خود جلب می کند. اگر می خواهید این مدل زیبا را در فضایتان اجرا کنید بایستی قاب ها و آثار هنری منتخب تان به هم شبیه باشند، برای مثال همگی تصویر پروانه داشته باشند اما لزوما نیاز نیست پروانه های یکسان در تصاویر باشند. این طرح را می توانید در کنار کتابخانه تان و در اتاق نشیمن انجام دهید و فضای اتاق نشیمن تان را تغییر دهید.

روتختی

ورودی ها

راهرو ها و ورودی اتاق ها اهمیت بسیار زیادی از نظر دکوراسیون خواهند داشت به طوری که این بخش ها می توانند نوع نگرش یک بیننده را نسبت به فضایتان تغییر دهند و خوشبختانه این تغییر تماما در حیطه ی اختیارات شماست و می توانید آن را به یک تغییر مثبت و یا منفی تبدیل کنید و از آن به نفع و یا به ضرر فضایتان بهره ببرید. اگر در راهروی منتهی به اتاق خواب تان از این تغییر استفاده می کنید بهتر است دیگر اجزای اتاق خواب را طوری انتخاب کنید که حداقل یک وجه مشابه رنگی مانند قاب ها و تابلو هایی که نصب کرده اید داشته باشند، برای مثال اگر از رنگ زرد و نارجی در تصاویر قاب هایتان استفاده شده است می توانید روتختی و صندلی راحتی تان را از این دو طیف گسترده ی رنگی انتخاب کنید و جالب است بدانید که اگر این رنگ های فضایتان شادتر باشند، تاثیر آن ها بر روحیات، عواطف و رفتارهای شما مثبت تر خواهد بود و در نتیجه رضایت شما از دکوراسیون تان بیشتر خواهد بود.

تختخواب

اندازه ی قاب ها

قانون تقارن؛ یکی از کاربردی ترین روش های دکوراسیون است که در هر فضایی بکار می رود. اهمیتی ندارد که شما از سبک دکوراسیون مدرن استفاده می کنید و سبکی کلاسیک و قدیمی را برای فضایتان انتخاب کرده اید و آن را در فضایتان اجرا کرده اید؛ بهرحال این قانون می تواند به نفع شما و به سمت تغییر فضایتان شما را همراهی کند و به کمک تان بیاید تا فضایی همگن و متناسب در اختیار داشته باشید. یک مثال ساده برای استفاده از این قانون را می توان در اتاق خواب بیان کرد. به گونه ای که قاب هایتان به صورت یک در میان و با اندازه های متفاوت در کنار یکدیگر قرار دهید و تم غالب آن ها را نسبتا نزدیک به همدیگر انتخاب کنید تا تشابه فضایتان بیشتر از هر حالتی باشد و مدل دکوراسیون تان به راحتی توانایی تغییر فضایتان را داشته باشد. اگر می خواهید هماهنگی میان اجزایتان بیشتر باشد می توانید از یک سرویس خواب به جای تختحواب و کمد در اتاق خواب تان استفاده کنید و دیگر اجزای فضایتان را برحسب آن چیدمان کنید.

مبل تختخوابشو

فشرده سازی

نظم می تواند یک مدل دکوراسیون را زیباتر نمایش بدهد در حالی که می تواند یک مدل دیگر دکوراسیون را به نحوی تغییر بدهد که زیبایی آن کمتر به چشم بیاید. برخی مدل های دکوراسیون وجود دارند که در آنها از شلختگی وسایل موجود در فضا به نفع دکور و چیدمان استفاده می شود. برخی متد ها و روش های مدرن از این دسته اند. برای مثال یک قاب عکس یا یک بوم نقاشی بزرگ را بالای کمدتان نصب کنید و یا یک گلدان بزرگ را در کنار مبل تختخوابشو تان قرار دهید و سپس این قاب بزرگ را نصب کنید. سعی کنید بدون قاعده عمل کنید؛ هر چه نا منظم تر بهتر؛ اما این نامنظم بودن بایستی طوری پیش برود که دکوراسیون تان عملا یک چیدمان بی اثر یا بدون روش تلقی نشود، بلکه شلوغ بودن فضا باعث ایجاد حسی مطلوب برای هر بیننده ای بشود.

میز ناهارخوری

اتاق نشیمن

تغییرات بزرگی را می توان با دکوراسیون مدرن در تمامی بخش های خانه انجام داد؛ برای مثال از اتاق نشیمن گرفته تا اتاق پذیرایی و راهروها و اتاق خواب؛ همگی را می توان بوسیله ی این سبک از دکوراسیون تغییر داد، حتی آشپزخانه هم می تواند با این سبک از دکوراسیون بزرگتر و زیباتر از قبل بنظر بیاید. اگر در فضای اتاق نشیمن تان می خواهید از دکوراسیون مدرن و روش قرار دادن قاب ها و تابلو های متفاوت استفاده کنید پیشنهاد می کنیم که حتما میزناهارخوری تان را در این تغییر سهیم کنید و با قرار دادن یک وسیله ی تزیینی مانند شمعدان های بلند و دارای رنگ هماهنگ با برخی از رنگ های آن قاب ها و آثار هنری، تناسبی محسوس در فضایتان بوجود بیاورید. میز ناهارخوری نیز به عنوان یک کالای مهم و تاثیر گذار می تواند در دکوراسیون مدرن همراه شما باشد. بسته به سلیقه تان می توانید از مدل های میزناهارخوری کلاسیک با صندلی های مخمل در فضایتان استفاده کنید و یا از یک میزناهارخوری مدرن با شکلی متفاوت و رنگی متضاد برای فضایتان بهره ببرید و فضایتان را متحول کنید.

جلومبلی

ست کردن اجزا

برای فضایی مانند فضای اتاق نشیمن یا اتاق پذیرایی، گزینه های فراوانی خواهید داشت. از مبلمان گرفته تا میزناهارخوری، صندلی راحتی و یا صندلی راک، جلومبلی و میز عسلی، آباژور و مبلمان تختخوابشو، همه و همه می توانند بهانه ای برای ایجاد تضاد و یا تناسب بین اجزای موجود در فضایتان باشند،که گاها به صورت تضادی شدید و گیرا و یا تناسبی گرم و چشم نواز و یا ترکیبی از این تضاد و تناسب در فضا نمود خواهد کرد. از جمله اجزایی که امروزه با بخش های مختلف هماهنگ می شود، میزعسلی و جلومبلی است که در مدل های مختلف میزعسلی و جلومبلی مدرن که با وسایل مدرن و خلاقانه ست می شوند و یا میز عسلی و جلومبلی کلاسیک که با وسایل قدیمی و یا نیمه مدرن هماهنگ می شوند و فضا را تغییر می دهند. انتخاب هر کدام از این مدل ها فقط به سلیقه و سبک دکوراسیون انتخابی شما بستگی دارد و می تواند حتی مدلی بین این دو سبک موجود باشد. با تغییر دکوراسیون اتاق خواب کودک خود نیز میتوانید تغییر سبک دکوراسیون دهید.

 
دکوراسیون مدرن اتاق کودک

تختخواب کودک

 

اهمیت اتاق کودک

در دکوراسیون مدرن اتاق خواب همیشه مورد توجه ویژه دکوراتور قرار گرفته است و این توجه با توجه به شرایط موجود تغییر کرده است. در این میان اتاق خواب کودک همیشه توجه بیشتر و همینطور وسایل به روز تری را نیاز داشته است. این توجه باید در تمام جلوه های دکوراسیون آن لحاظ شود؛ از نوع و سبک دکوراسیون گرفته تا وسایل و حتی میزان خلاقیتی که در اتاق خواب کودک به کار می رود باید طبق اصول چیدمان مدرن و ساخت گرا انتخاب شود تا تاثیر مناسب را داشته باشد و بتواند تحولی خواستنی در فضای اتاق خواب ایجاد کند. با ما همراه باشید چند روش مدرن و تایید شده را که برای تغییر فضای اتاق خواب کودک مناسب هستند را برایتان توضیح بدهیم. این روش ها می توانند شما را به خوبی برای خلق اتاق خوابی مدرن راهنمایی کنند. میز ناهار خوری , سرویس خواب کودک و دیگر محصولات را در ایران میز میتوانید خریداری کنید.

تضاد محسوس

رنگ های تیره توانایی منحصر بفردی برای ایجاد شخصیت و حالتی متفاوت به فضای اتاق خواب دارند و این ویژگی برای اتاق خواب کودک قدرت بیشتری می گیرد به گونه ای که تنها با تغییر دادن چند وسیله و یا محل قرار گیری آنها نسبت به بخش های مختلف فضای اتاق، می توان تغییری زیبا بوجود آورد. برای مثال بهتر است تختخواب کودک و یا سرویس خواب کودک تان را در بخشی از فضا قرار دهید که رنگ غالب آن در تضاد و تقابل با رنگ این وسایل باشد و برای ایجاد جذابیت بیشتر و همینطور تامین نور مناسب و کافی از یک آباژور در کنار آن ها استفاده کنید. در ضمن بهتر است از روش های قدیمی که گاها هزینه و دردسرهای بسیاری را به شما تحمیل می کنند دوری کنید، منظور از این روش ها در اینجا رنگ آمیزی و ایجاد تغییر با رنگ آمیزی دیوار هاست که به جای آن می توانید از استیکر های مدرن و حتی دقیقا به اندازه ی دیوار مورد نظرتان استفاده کنید و نکته ی مهم این روش سریع بودن و گسترده بودن محدوده ی انتخاب شماست؛ که هر طرح و رنگی را بخواهید و انتخاب کنید را و آن را به سرعت در اتاق تان نصب کنید و از این تغییر زیبا شگفت زده شوید.

دراور

وسایل گوناگون و عجیب

یک باور غلط که عموما باعث عدم موفقیت افراد در دکور کردن فضای اتاق خواب کودکان می شود، تصور این موضوع است که اجزای یک سرویس خواب و یا حتی یک ست مبلمان بایستی دارای یک رنگ باشند و تفاوتی از نظر رنگ بین آنها وجود نداشته باشد؛ در حالی که دکوراسیون مدرن این باور را در بیش از نیمی از موارد رد خواهد کرد و به شما استفاده از یک جزء منحصر به فرد و خاص را توصیه می کند. برای مثال استفاده از یک مبل با رنگ کاملا متفاوت و یا یک دراور با رنگ متضاد و خاص، توانایی شما برای دکور کردن فضای اتاق خواب و یا اتاق نشیمن به طور چشمگیری افزایش می دهد. در ضمن خلاقیت شما می تواند یک مدل دکوراسیون ساده را به یک سبک خاص و جنجالی تبدیل کند و باعث محبوب شدن آن متد بشود و یا حتی در مواردی که از یک مدل بسیار معروف و محبوب استفاده می کنید، اگر خلاقیت کافی را به کارتان اضافه نکنید، خواهید دید که تاثیر این مدل بر فضایتان چندان دلچسب و جذاب نخواهد بود. برای مثال به تصویر بالا توجه کنید که چگونه یک قفسه ی مدرن فضا را جوان پسند و زیباتر نشان داده است.

سرویس خواب کودک

متفاوت عمل کنید

از اینکه متفاوت باشید و به طرزی شگفت انگیز بر خلاف باورهای رایج برای دکوراسیون اتاق منزل تان عمل کنید هراسی نداشته باشید. این تفاوت باعث تمایزی بسیار بزرگ برای شما خواهد شد. گفتنی است در دکوراسیون مدرن که امروزه به کار می رود، استفاده از رنگ های مختلف و غیر یکسان برای دیوار های یک اتاق بسیار پر کاربرد است و برای بهتر شدن رابطه و تناسب میان وسایل و فضای اتاق می تواند کمک شایانی به شخص دکوراتور بکند. اگر اتاق کودک تان را هوشمدانه چیدمان کنید، خواهید دید که فضایی بی نقص در اختیارتان قرار دارد تا از وسایل بیشتری برای دکور آن استفاده کنید. وسایلی مانند کاناپه و یا یک مبل راحتی شیک و زیبا می تواند از جمله ی وسایل مورد نیاز برای اتاق خواب کودک است، به ویژه در مواقعی که می خواهید کودک تان با صدای شما به خواب برود. اگر به دنبال راحتی هرچه تمام تر هستید به شما توصیه می کنیم از میزعسلی و جلو مبلی هم استفاده کنید تا آسایش بیشتری داشته باشید و از هر نقطه ی فضایتان نهایت لذت ممکن را ببرید.

کتابخانه و قفسه مدرن

شلوغ اما زیبا

ممکن است بخواهید فضایی پر از وسایل مختلف و کالاهای گوناگون داشته باشید اما از طرفی از شلوغ بودن و شلختگی هم بدتان بیاید؛ خب بیایید با هم نگاهی به این موضوع بندازیم. وسایل مختلف و زیاد در صورتی که به درستی و طبق مدل های صحیح دکوراسیون در فضای شما قرار نگیرند نه تنها کارایی خود را از دست خواهند داد، بلکه از زیبایی فضا می کاهند و بجای کمک کردن به شما برای بهتر انجام دادن کارهایتان، باعث ایجاد دردسر و مشکلاتی برای شما خواهند شد. اما چگونه می توان وسایلی مانند صندلی راک، دراور، کمد، تختخواب، آباژور، میز کامپیوتر و صندلی ارگونومیک آن و همینطور قفسه و کتابخانه را به گونه ای دکور کرد که بیشترین زیبایی ممکن را داشته باشند و باعث ایجاد شلختگی و به هم ریختگی در فضای اتاق خواب نشوند؟ ترفندی ساده وجود دارد و آن داشتن دیوار های با رنگ های متفاوت در یک اتاق است؛ به این طریق که یک دیوار را با توجه به سلیقه و مدل دکوراسیون تان رنگ آمیزی می کنید و یا با کاغذ های دیواری زیبا و یا استیکر های جذاب دکور می کنید و رنگ غالب آن دیوار را خلق می کنید سپس وسایل دلخواه تان را با توجه به رنگ غالب آن دیوار چیدمان کنید و از زیبایی دکوراسیون تان لذت ببرید.

آباژور

نور موضعی و متفاوت

نورپردازی به عنوان یکی از شاخص ترین ویژگی های هر فضایی اعم از خانگی، اداری، تجاری، عمومی و به طور کل در هر نوع فضایی همیشه به عنوان یک موضوع بسیار جدی مورد بحث قرار گرفته است که در این میان اتاق خواب استثناء نخواهد بود و اتاق خواب کودک حتی بیشتر از اتاق خواب نوجوانان و بزرگسالان مورد توجه قرار گرفته است. اهمیت این موضوع به چند دلیل است؛ نور کم باعث نارضایتی از فضایتان می شود و می تواند به چشمان شما آسیب وارد کند؛ از طرفی نور زیاد نیز آزار دهنده خواهد بود و می تواند چشمان شما را اذیت کند و کار کردن و انجام فعالیت هایتان را در آن فضا برایتان غیر ممکن سازد. از این رو بهتر است همیشه، چه در طول روز و استفاده از نور طبیعی خورشید و چه در مدت زمان شب و استفاده از نور لامپ ها، آباژور ها و لوستر هایتان، نور مناسب و کافی در اختیار داشته باشید تا انجام دادن هرکاری برایتان لذت بخش باشد. کارهایی مانند نوشتن، تماشا کردن تلویزیون و یا مطالعه را بایستی در زیر نور کافی و با رنگ مناسب باشند وگرنه آزار دهنده و خسته کننده خواهند بود. حتی اگر مشغول کار کردن با لپتاپ خود باشید و نور کافی در اختیار داشته باشید باز هم باید موارد بیشتری را رعایت کنید تا از خسته شدن زودهنگام تان جلوگیری کنید؛ برای مثال زاویه ی قرار گیری تان نسبت به لپتاپ تان و نوع نشستن تان و همینطور میز کامپیوتر و یا میز تحریری که حین انجام کارهایتان استفاده می کنید می توانند کارایی شما را افزایش و یا کاهش دهند. در کنار یک میز مناسب بایستی یک صندلی ارگونومیک مناسب نیز قارا داشته باشد تا زیبایی و همینطور کارایی وسایل تان به حداکثر میزان خود برسد. سبک چیدمان فضای خود را تغییر دهید.
اتاق خوابی آرام تر و زیباتر

بالش های مناسب

چیدمان اتاق خواب

اتاق خوابی آرام تر و زیباتربه طور میانگین یک سوم از شبانه روز هر انسان صرف خوابیدن و استراحت کردن می شود و بعد از این تایم است که یک شخص قادر به انجام فعالیت های روزمره اش خواهد بود. اگر خوابی با مدت زمان کافی و یا با کیفیتی مطلوب نداشته باشید قطعا بازدهی تان برای انجام هرگونه فعالیت دیگری کاهش محسوسی خواهد داشت. از این رو بهتر است از جنبه ی اهمیت خواب و استراحت کافی و مفید به اتاق خواب و فضای استراحت خود نگاهی بیندازید و با خود فکر کنید که آیا از کیفیت خوابتان راضی هستید و یا مانند بیشتر افراد جامعه از مشکلات کم خوابی و بدخواب بودن رنج می برید؟ شاید شما از آن دسته افرادی باشید که زمانبندی مناسبی برای خوابیدنشان دارند اما بعد از بیدار شدن رنج ها و درد های مختلفی را احساس می کنند که از جمله ی آن ها می توان به کمر درد، گردن درد و درد های ستون فقرات و یا درد های عضلانی اشاره کرد. اگر جزو دسته ی افرادی هستید که در بالا نام برده شدند و یا حتی اگر هیچ مشکلی با این موضوع ندارید و فقط می خواهید بیشتر و بهتر استراحت کنید و یا می خواهید دکوراسیون اتاق خواب تان را متحول کنید؛ به شما پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید تا با روش های تایید شده و مدرن دکوراسیون شما را به درستی راهنمایی کنیم. اگر در اتاق خواب خود از تلویزیون استفاده میکنید حتما میز تلویزیون مناسب را انتخاب کنید.

بالش های مناسب

بسیاری از مشکلات و درد هایی که بعد از زمان استراحت بوجود می آیند ناشی از ارتفاع، جنس و زاویه بالشی هستند که زیر سر شما قرار می گیرد. به نوعی می توان غالب مشکلات ناراحتی های زمان خواب و استراحت و همینطور بعد از آن را به بالش نامناسب ربط داد؛ از خروپف کردن تا درد های گردن، همه و همه تحت تاثیر این وسیله ی کوچک اما مهم هستند. پس بهتر است به روشی جدید به مساله ی انتخاب بالش داشته باشید. در ضمن بهتر است بدانید که پس از بالش مناسب، پتو و روتختی غیر آلرژیک نیز می تواند از بروز مشکلات و آلرژی های تنفسی جلوگیری کند و تجربه ی خوابی دلنشین را برای شما فراهم کند.

فضای خواب

فضای خواب

این گزینه که غالبا نادیده گرفته می شود، پیش از اینکه تاثیرات جسمانی داشته باشد، تاثیرات مثبت و یا منفی روحی و عاطفی را به همراه خود خواهد داشت. بیشتر افراد به فضایی که در آن به استراحت می پردازند توجه می کنند و سعی می کنند آن را تمیز، مرتب و زیبا نگه دارند اما گاها این موضوع صرفا به تمیز و مرتب بودن ختم می شود و یا فضای خوابیدن و استراحت کردن به یک فضای دلگیر، خسته کننده و تکراری تبدیل می شود. برای اینکه از این روند جلوگیری کنید بهتر است چند ترفند ساده و مناسب را دنبال کنید تا فضایی شاد و دلنشین در اختیار داشته باشید و خوابی کم نظیر را در آن تجربه کنید. از جمله مواردی که می توانید برای اتاق خواب تان انجام دهید تا ظاهری خاص و غیرتکراری داشته باشد می توان به نصب تابلوها، انواع استیکر روبروی تختخواب اشاره کرد؛ چرا که این تغییرات می توانند فضای شما را به طرزی باور نکردنی تغییر دهند و شما را شگفت زده کنند. البته موضوع به همینجا ختم نمی شود،بلکه این تغییرات می تواند بزرگتر و وسیع تر صورت بگیرد. به عنوان مثال می توانید تختخواب تان را مقابل یک پنجره ی بزرگ از اتاق تان قرار دهید و یا اجزای سرویس خواب تان را طوری قرار دهید که نما و دید مناسبی را نسبت به فضای بیرون و نور طبیعی داشته باشید.

رمانتیک و خواستنی

رمانتیک و خواستنی

فضای اتاق خواب تان را رمانتیک و خواستنی تر از رویایتان دکور کنید. برای این کار می توانید از هر وسیله ای که به آن علاقه دارید برای دکور کردن فضای اتاق خواب تان بهره ببرید و هنگامی که این تغییرات تماما بر حسب سلیقه ی شما باشند، احساس آرامش و اعتماد به نفس بهتری خواهید داشت و داشتن این حس، تجربه ی یک خواب به یاد ماندنی و سراسر آرامش را در اختیار شما قرار خواهد داد. در کنار سلیقه و علایق تان، به شما پیشنهاد می کنیم که حتما از یک مدل و سبک دکوراسیون مناسب برای فضایتان نیز بهره ببرید، چرا که این مدل و سبک دکوراسیون تان می تواند به شما کمک کند تا موفقیت بیشتری در چیدمان فضایتان داشته باشید و نتیجه ی کلی تان را متفاوت تر نشان دهد. برای مثال اگر می خواهید به همراه دکور کردن و زیباتر کردن فضایتان، یک مورد و یا مشکل دیگر اتاق تان را نیز برطرف کنید، می توانید از آباژور و لوستر در کنار مبل تختخوابشو یا صندلی راحتی تان استفاده کنید، چرا که این گزینه ها می توانند به طور همزمان دو نیاز فضا را تامین کنند، نیاز به نور و روشنایی کافی و مناسب؛ و نیاز به زیبایی که در هر فضایی و هر اتاقی احساس می شود.

سادگی

سادگی

ابتدایی ترین اصل دکوراسیون، برای غالب فضاها را می توان رعایت سادگی دانست اما نباید این سادگی به گونه ای باشد که برخی از وسایل مورد نیاز در آن چیدمان جایی نداشته باشند. در حقیقت هر کاری باید به ساده ترین شکل ممکن صورت بگیرد اما نه چیزی کمتر از آن! این جمله بسیار فراگیر و عمومی است و خوشبختانه شامل دکوراسیون هم می شود؛ چرا که یک دکوراسیون باید به ساده ترین شکل ممکن انجام شود اما در همین حد و هر مرحله ای کمتر و یا پایین تر از آن فقط و فقط به عنوان ضعف شناخته خواهد شد. در دکوراسیون مدرن یک اتاق خواب و برای تغییر شاد آن، بهتر است این کار به گونه ای صورت بگیرد که شما به تمامی وسایل مورد نیازتان به راحتی هر چه بیشتر دسترسی داشته باشید، از میز تحریر گرفته تا میز کامپیوتر، کمد، دراور و حتی صندلی راحتی تان، همه و همه در دسترس تان باشند و چیدمان به گونه ای نباشد که وسایل مختلف مانع استفاده ی یکدیگر شوند.

 

معجزه ی رنگ ها

معجزه ی رنگ ها

چیزی که اغلب بسیاری از افراد را شگفت زده می کند و باعث می شود که به طور خاص به یک موضوع توجه داشته باشند، نوع و زیبایی رنگ آن جسم و یا روش قرار گیری آن در میان رنگ های دیگر است. تاثیر رنگ ها به قدری زیاد است که نمی توان اولویت قرار دادن آن را برای دکوراسیون فضاها به مقداری ناچیز تغییر داد و اهمیت آن را کاهش داد. این ویژگی می تواند فضای اتاق خاب تان را تا حد بسیار زیادی تغییر دهد و شما را برای ادامه ی دکور کردن فضای اتاق خواب و خانه تان به خوبی همراهی کند. اگر می خواهید تغییراتی چشمگیر و اساسی در فضایتان داشته باشید و دکوراسیون اتاق خواب تان را دوباره طراحی کنید به شما پیشنهاد می کنیم از پارکت های قهوه ای رنگ به همراه رنگ های غالب پایه مانند خاکستری، سفید و کرم استفاده کنید؛ چرا که این رنگ ها و این ترکیب جزو پرطرفدار ترین و محبوب ترین ترکیب های بکار برده شده در دکوراسیون های خانگی است. در کنار این رنگ ها می توانید همین ترکیب را با طیف های متنوع ادامه دهید اما این بار با وسایلی متفاوت. برای مثال یک کمد با رنگ قهوه ای می تواند گرینه ای مناسب و کاربردی باشد اما بهتر است رنگ آن مقداری روشن تر و یا مقداری تیره تر از رنگ پارکت و یا رنگ غالب فضایتان باشد.

 

علایق

علایق

هر فرد به طور معمول از وسایلی که در فضایش قرار می دهد، دست کم به چندمورد از آنها علاقه بیشتری دارد و یا بودن آن وسایل احساسی به مراتب خوشایند تر برایش ایجاد می کنند. این وسیله ی جذاب می تواند یک میز تحریر، میز کامپیوتر،صندلی ارگونومیک و یا حتی کتابخانه باشد. در ضمن گفتنی است که وجود یک کتابخانه می تواند تا حد زیادی وسایل و کتاب های شما را زیباتر نشان دهد و این موضوع در دکوراسیون مدرن اهمیت فراوانی دارد. از آنجایی که در دکوراسیون مدرن، جایی برای کتابخانه های کلیشه ای و قدیمی وجود ندارد، بهتر است یک کتابخانه ی مدرن و دوبعدی انتخاب کنید و به غیر از کتاب وسایلی دیگر مانند مجسمه ها و وسایل تزیینی تان را نیز در آن قرار دهید. این کار همزمان به زیباتر و همینطور منظم تر شدن فضای اتاق خواب شما کمک می کند و یک گام بزرگ به سوی دکوراسیونی بی نظیر به حساب می آید. با توجه به اهمیت وجود کتابخانه در دکوراسیون مدرن، می توانید در صورت بروز هرگونه مشکل و یا سوالی برای دکوراسیون تان، جواب صحیح آن را از ما بخواهید.

دیوارها

دیوارها

یک بخش اساسی که بایستی تناسب آن با فضای اطرافش همیشه رعایت شود، دیوار و رنگ و طرح آن است. به گونه ای که تاثیر آن در هر فضایی اعم از خانگی، اداری، تجاریف عمومی و … دیدنی است. برای بهبود فضای اتاق خواب تان می توانید از کاغذ دیواری، رنگ آمیزی و یا استیکر های مدرن استفاده کنید و این موضوع تماما به سلیقه ی شما و مدل دکوراسیونی که دنبال می کنید بستگی دارد. در این میان یک ویژگی می تواند به سادگی به شما کمک کرده و باعث شود که از فضایتان به نحوی استفاده کنید که جذابیت و زیبایی آن به بیشترین حد ممکن برسد و حد این زیبایی محدود به حد خلاقیت و توانایی شما در دکور کردن یک اتاق مربوط خواهد بود. گفتنی است که ساده ترین راهکار برای تغییر فضای اتاق خواب و خصوصا خانه ها و اتاق خواب های کوچک، استفاده از مبلمان تختخوابشو است؛ چرا که علاوه بر داشتن کاراییی و زیبا بودن به عنوان مبلمان، می توانند به عنوان تختخواب تان نیز برایتان ایفای نقش کنند و خوابی راحت و نشیمنگاهی استاندارد برای تان فراهم کند. اگر د فصل سرد سال هستید فرشی برای فصل سرد سال تهیه کنید.

 
فرشی برای فصل های سرد

رنگ های پایه

انواع فرش

فرش ها و کفپوش ها توانایی این را دارند که تغییراتی متفاوت و بسیار زیبا را برای فضای شما به ارمغان بیاورند. از این رو بهتر است با توجه به دکوراسیون تان و فصلی که در آن قرار دارید، نسبت به انتخاب فرش برای فضایتان اقدام کنید. با توجه به آغاز فصل هزار رنگ و نزدیک شدن به فصل سرد و خاطره انگیز زمستان، می خواهیم شما را با نحوه ی انتخاب مناسب ترین فرش برای فضایتان آشنا کنیم. اگر قصد دارید با روش های مناسب فرش های فضایتان را انتخاب کنید و یا می خواهید تغییراتی در فضایتان ایجاد کنید با ما همراه باشید تا شما را برای انتخاب فرش مناسب راهنمایی کنیم. به شما توصیه می کنیم حتی در صورتی که قصد ایجاد تغییر ندارید و یا نمی خواهید دکوراسیون تان را مجددا خلق کنید نیز با ما همراه باشید چرا که تا انتهای این مقاله روش هایی بی نظیر برای انتخاب بهترین و مناسب ترین فرش پاییزی و زمستانی را برای شما توضیح خواهیم داد. میز ناهار خوری و دیگر محصولات چوبی برای فضای سرد خودرا از ایران میز خریداری کنید.

رنگ های پایه

شاید شما طرفدار رنگ های تند و یا جیغ نباشید و یا بخواهید از رنگ های پایه و بیس استفاده کنید، در اینصورت به شما پیشنهاد می کنیم که حداقل یک وسیله ی دیگر مانند مبلمان و یا صندلی راحتی تان را نیز با آن هماهنگ کنید. در ضمن اگر این رنگ را با رنگ غالب سفید همراه کنید می توانید به راحتی هرچه تمام تر چیدمان تان را خلق کنید و از آن تا مدت ها لذت ببرید.

تیره اما پرطرفدار

تیره اما پرطرفدار

رنگ های تیره و یا طیف قهوه ای را می توان به عنوان پرطرفدار ترین رنگ های خانگی محسوب کرد چرا که رنگ های طیف قهوه ای به مقدار بسیار زیاد در انواع فضاها به کار می روند، از فضاهای خانگی گرفته تا اداره ها و اتاق های جلسات؛ از سبک های معمولی گرفته تا فضاهای لوکس و مدرن، در بیشتر موارد از رنگ پرطرفدار قهوه ای استفاده ی زیادی می شود. از جمله اجزایی که می توان آن را به واسطه ی رنگ قهوه ای تغییر داد، پرده است و بعد از آن تختخواب، روتختی و یا سرویس خواب را می توان بترتیب با رنگ پرده هماهنگ کرد و از این ترکیب لذت برد.

روشن و جذاب

روشن و جذاب

فرش های با رنگ روشن می توانند میزان نور فضا و اتاقی که در آن قرار می گیرند را بسیار روشن تر جلوه بدهند و با این روش می توان با یک تیر دو نشان را هدف قرار داد. اگر در کنار فرش و یا قالیچه ی با رنگ روشن، از وسایلی با رنگ سفید و یا کرمی نیز استفاده کنید، به یکباره تغییر فضایتان چشمگیر خواهد شد و روشنایی آن شما را شگفت زده می کند. اگر این تغییرات را در اتاق کودک انجام می دهید بهتر است مبل کودک و سرویس خواب کودک تان را با رنگی بسیار نزدیک به رنگ زمینه ی فرش تان انتخاب کنید تا هماهنگی موجود میان اجزا به وضوح برای هر بیننده ای قابل مشاهده باشد.

ایرانی

ایرانی

جالب است بدانید از جمله وسایلی که در دکوراسیون کلاسیک و گاها مدرن در کشور های غربی بکار برده می شود، فرش و قالی ایرانی است. این فرش ها عمدتا از طرح های قدیمی و بسیار مشهور انتخاب می شوند و جالب است بدانید که تحقیقات نشان می دهند که این طرح ها علاوه بر اینکه تمدن ایرانی و فرش اصیل ایرانی را نشان می دهند؛ با کامل بودن تمام عیارشان باعث ایجاد حس آرامش و حسی دلنشین برای بیننده می شوند. توصیه ای که امروزه بسیار به کار می آید استفاده از مبلمان تختخوابشو است که این نوع از مبلمان می توانند علاوه بر تامین نیاز شما به مبلمان مناسب، بدون زحمت فراوان به تختخوابی نرم و طبی تبدیل شوند و از خوابیدن شما بر روی فرش و مبل و یا خوابیدن های طولانی مدت بر روی تختخواب تان جلوگیری کنند.

مدرن و کلاسیک!

مدرن و کلاسیک!

گاهی لازم است تا قوانین موجود و تفکراتی که درباره ی دو کالای متفاوت دارید را در هم بشکنید و از وسایل مدرن و کلاسیک در کنار یکدیگر استفاده کنید تا فضایی متضاد و در عین حال جذاب داشته باشید. برای مثال می توانید از یک آباژور با طرح کلاسیک و قدیمی را در کنار یک کتابخانه ی مدرن بر روی فرشی قدیمی استفاده کنید و یا از یک کتابخانه ی ساده و معمولی بر روی یک فرش کاملا مدرن استفاده کنید و با نورپردازی آنها توسط آباژور مدرن و جدید تان، دکوراسیونی خلاقانه و بسیار دیدنی ایجاد کنید.

فرش های خاص

فرش های خاص

همیشه در فروشگاه ها فرش هایی وجود دارند که شما آن ها را با تعجب نگاه می کنید و یا به سمت شان می روید و جنس آن ها را از نزدیک لمس می کنید، برای مثال فرش هایی با پرز های بلند و دراز و یا بخشی از فروشگاه که در آن انواع پوست های حیوانات وجود دارد که می توانند برای دکور شدن در کنار یک شومینه و یک صندلی راک به شما کمک کنند. اگر تا به حال این اتفاق برای شما افتاده است؛ پس چرا به دنبال آن نمی روید و یکی از زیباترین آن ها را خریداری نمی کنید؟ در صورتی که نمی خواهید یک نمونه از این نوع از فرش ها داشته باشید، به شما توصیه می کنیم آن ها را لمس کنید چرا که حسی خوشایند و بسیار زیبا را در درون شما پدید می آورند.

فرش با اشکال هندسی

فرش با اشکال هندسی

ممکن است به فضایی بزرگتر نیاز داشته باشید و از آشفتگی فضایتان حسابی کلافه شده باشید، در اینصورت به شما پیشنهاد می کنیم برای حل اساسی مقدار بسیار زیادی از این مشکل، بخشی از دیوار تان را قفسه بندی کنید و با رنگ های خاص و جذاب آن ها را رنگ کنید تا زیبایی فضایتان بسیار بیشتر باشد. اگر می خواهید بیشتر از این هماهنگی داشته باشید، استفاده از یک میز تلویزیون مدرن و با رنگ زیبا را به شما پیشنهاد می کنیم تا با قرار دادن این میز در کنار این قفسه ها، میزان هماهنگی میان اجزای فضایتان به بیشترین مقدار خود برسد. برای داشتن اتاق خوابی آرام تر این مقاله را بخوانید.

 
درباره ی دکوراسیون لوکس و مدرن چه می دانید؟

 

اتاق خواب

انواع طراحی دکوراسیون

دکوراسیون و طراحی داخلی همیشه به عنوان مهم ترین و مطرح ترین ویژگی یک فضا به حساب می آید و گاها بیش از چند صد میلیون تومان برای یک فضای مهم هزینه می شود اما در صورتی که دکوراتور نکاتی کوچک را در این دکوراسیون لحاظ نکند تمامی این هزینه ها و از همه مهم تر وقت و موقعیت این فضا به طور کلی از بین می رود و تلاش های سازنده و دکوراتور به راحتی توسط بیننده نادیده گرفته می شوند. برای فضاهای بزرگ و مکان های بین المللی از دانش دکوراسیون و طراحی فضا به طور دقیق و هماهنگ استفاده می شود تا از بوجود آمدن هرگونه فضای ناهمگون و بلااستفاده جلوگیری شود. تصور شما از فضایی که از تمامی بخش های آن استفاده می شود این نباشد که بایستی یک وسیله در آن فضا قرار بگیرد بلکه در پاره ای از موارد منطور از این عبارت این است که فضایی خاص و محدود را با یک مدل متفاوت از لامپ ها و آباژورها دکور کرد تا با ایجاد حس تمایز، تمامی نقاط آن فضا شخصیتی جداگانه و زیبا به خود بگیرند. در ادامه می خواهیم یک متد دکوراسیون خانگی را که اتفاقا در کشورهای ثروتمند بسیار مجبوب و پسندیده است را بررسی کنیم؛ با ما همراه باشید و تفاوت بینش خود را قبل و بعد از این مطلب مقایسه کنید. برای دکوراسیون خود از سرویس خواب منساب استفاده کنید همچنین میتوانید مشخصات و قیمت سرویس خواب چوبی را در ایران میز بیابید.

اتاق خواب

در فضاهای مدرن، اتاق خواب عملا از فضایی برای خوابیدن و استراحت کردن به یک اتاق مستقل و بزرگ تبدیل می شود که گاها در آن سرویس بهداشتی و مبلمان هم وجود دارد. اتاق خواب های لوکس را با تختخواب های گران قیمت و پرده های بسیار شکیل و زیبا طراحی می کنند و این اتاق عملا می تواند هر شکلی داشته باشد و لزوما مکعب مستطیل نخواهد بود. حتی کوچکترین بخش های این اتاق نیز برای یک هدف مشخص دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرند. به تصویر بالا دقت کنید، خواهید دید که رابطه و تناسب میان دو صندلی راحتی، تخت خواب ، پرده و رنگ غالب دیوارها به طرز شگفت انگیزی هر بیننده ای را به خود جذب می کند. گفتنی است که تضاد و به همراه آن تناسب رنگ و شکل وسایل و ویژگی های یک فضا می تواند به راحتی دکوراسیون شما را از یک چیدمان معمولی به یک دکوراسیون لوکس تبدیل کند.

اتاق خواب

یکی دیگر از بخش هایی که بایستی مورد توجه قرار دهید وسایلی است که در اتاق خواب تان استفاده می کنید. در خانه های لوکس معمولا افراد دستگاه ها، وسایل و گجت های فراوانی در اختیار دارند و همین ازدیاد وسایل سبب می شود تا زمینه ی بر هم خوردن فضای اتاق خواب آغاز شود. اما نوع و سبک دکوراسیون است که در اینجا می تواند شما را به سادگی هرچه تمام تر از شر این مشکل بزرگ خلاص کند؛ بله ترفند هایی مانند قفسه های دوبعدی می توانند به آسانی وسایلی متفاوت را در کنار هم قرار دهند و آشفتگی احتمالی را از اتاق خواب دور کنند؛ وسایلی چون کتاب، تبلت و یا کلکسیون های متفاوت و عجیب تان مانند کلکسیون مجسمه هایتان را می توانید در این نوع از قفسه ها قرار دهید که در نهایت مدرن بودن و زیبایی می توانند فضایتان را جمع و جور کنند و نظم بی نظیری را به شما هدیه کنند. در کنار این نوع از قفسه ها، به بحث مهم تری برخواهیم خورد که نصب آثار هنری مانند تابلوفرش، نقاشی ها و تابلو های عکس های خاطره انگیز است؛ و سوالی که اینجا مطرح می شود این است که محل نصب و چگونگی نصب آنها چه تاثیری بر میزان موفقیت شما در دکوراسیون تان دارد؟ جواب این سوال این است : تاثیری محسوس و خاص! قاب هایتان را اگر بدون اندازه گیری دقیق و با شکل های هندسی متفاوت و عجیب نصب کنید و دیوار را شلوغ اما زیبا جلوه دهید می توانید این زیبایی را به حد کمال خودش برسانید و از زیبایی فضایتان تا مدت ها لذت ببرید.

 

اتاق نشیمن

اتاق نشیمن

در فضای یک اتاق نشیمن لوکس به وضوح می توان تضاد را مشاهده کرد؛ بطور کلی می توان گفت که بیش از نیمی از دکور های محبوب و گران قیمت، زیبایی و محبوبیت خود را مدیون قانون تضاد و ترکیب هستند. از تضاد رنگ میان مبلمان و میز عسلی با رنگ دیوار گرفته تا اختلاف رنگ شِید آباژور با رنگ دیوار و مبلمان، همه و همه می توانند این ویژگی را برای شما برجسته تر کنند و باعث شوند که این ویژگی اتاق نشیمن تان را به شکلی باور نکردنی خاص تر و متفاوت تر جلوه دهد. یکی از رایج ترین اشتباه های ممکن برای انتخاب میزعسلی را می توان استفاده از میزعسلی چوبی ساده در فضای نامناسب دانست. این کار علاوه بر اینکه باعث برهم خوردن توازن موجود بین اجزای خانه می شود، بلکه نوعی حس سادگی و بی ارزش بودن فضا را به راحتی به بیننده منتقل می کند.

اتاق نشیمن

در فضاهای لوکس هرچیزی ممکن است فراتر از ماهیت اصلی خود کارایی داشته باشد. برای مثال یک میز قهوه خوری با شکل متفاوت و خاص را در نظر بگیرید که در میان وسایل و متد های مدرن دکوراسیون در میان یک اتاق با دکوراسیون مدرن جای گرفته است؛ این میز با توجه به نامش قاعدتا باید برای کارهایی مانند نوشیدن یک نوشیدنی و یا یک میان وعده ی مناسب شما را به سمت خود جذب کند اما چرا از آن برای دکور کردن اتاق استفاده نکنید؟ و یا بطور مثال هنگامی که مشغول به انجام دادن کارهایتان هستید از فرزندتان بخواهید تا تکالیفش را بر روی این میز انجام دهد و از آن به عنوان میز تحریر هم استفاده کنید تا نظارتتان بر روی کار های فرزند یا فرزندانتان نیز از بین نرود و همزمان کارهایتان را طبق برنامه پیش ببرید. از جمله کارهایی که می تواند به شما برای انتخاب این سبک خاص از میز های کمک کند، بررسی نوع و تعداد رنگ های بکار رفته در اتاق مورد نظرتان است. یکی از ساده ترین ترکیب هایی که می توانید با یکدیگر هماهنگ کنید، رنگ های آبی، قهوه ای و زرد هستند که به سادگی و در طیف های متفاوت در کنار یکدیگر می توانند به کار بروند.

اتاق نشیمن

اگر شومینه و یا رادیاتور شوفاژ در اتاق هایتان وحود دارد آنها را به حال خود رها نکنید و از آنها به بهترین نحو ممکن برای هر چه بهتر کردن فضایتان بهره ببرید. ممکن است این سوال در ذهن تان بوجود بیاید که، چطور می توانم از یک رادیاتور شوفاژ و یا یک شومینه برا زیباتر کردن فضای خانه ام بهره ببرم؟ جواب در نوع رنگ و خلاقیت شماست! بله، درست شنیدید، رنگ و خلاقیت خود شما. چرا یک رادیاتور شوفاژ با رنگ متفاوت و تند در خانه تان نداشته باشید و از این ویژگی در فضایتان به گونه ای استفاده نکنید که باعث جلب توجه بشود؟ اگر شومینه در خانه تان دارید و مانند اکثر مدل های ساده ی دکوراسیون سعی کرده اید آن را با رنگ قهوه ای و استفاده از چوب دکور کنید، به شما تبریک می گوییم، شما از بسیاری از افراد جلوتر هستید اما اگرشومینه تان را همزمان با رنگی جیغ و جذاب زنگ آمیزی کنید، این تاثیر به سادگی و به سرعت شما و مدل دکوراسیون تان را بسیار جلوتر و بهتر از دیگر مدل ها و دیگر دکوراسیون ها نشان می دهد. هرچند این تغییر جزو تغییرات ساده و کم هزینه است اما یکی از مرسوم ترین تغییرات فضاهای لوکس و مدرن به حساب می آید و می توان با این روش وسایل متفاوت را با یکدیگر استفاده کرد؛ برای مثال می توانید یک صندلی راک قهوه ای و یک شومینه با رنگ خیره کننده را تصور کنید.

اتاق پذیرایی

اتاق پذیرایی

نکته ای که در دکوراسیون مدرن در نظر گرفته می شود و افراد غالبا از آن چشم پوشی می کنند و یا از کنار آن ساده رد می شوند تنوع رنگی است. دکوراسیون ساخت یافته و مدرن مملو از رنگ ها و طرح های نامنظم هندسی است، پر از تضاد ها و هماهنگی ها که در چیدمان های معمولی فقط از هماهنگی های ساده استفاده می شود و تضاد معمولا به فراموشی سپرده می شود و یا نقش آن به سرعت انکار می شود. برای مثال در خانه های لوکس و خانه هایی که دکوراسیونی شیک و دیدنی دارند، تنوع رنگ های شاد و جیغ را برای مبلمان،کوسن، صندلی راحتی، فرش، میزعسلی، میزتلفن و… می بینید و این در حالی است که برای دکور کردن ساده ی فضا فقط کوسن های ساده و با طرح و رنگی بسیار شبیه به رنگ و طرح مبلمان استفاده می شود و این موضوع به شدت بر کیفیت دکوراسیون و همینطور روحیه ی افراد و نوع برخوردشان تاثیرگذار خواهد بود و می تواند فضا را برایشان تکراری و دلگیر کند.

اتاق پذیرایی

اتاق پذیرایی

فضاهای معمولی را عمدتا با مبلمان ساده و یا چندین ست مبلمان که گاها به همدیگر شبیه هم هستند دکور می کنند اما این دکوراسیون را بیشتر متخصصین دکوراسیون رد می کنند و آن را بیهوده می دانند، چرا که این نوع از چیدمان علاوه بر اینکه می تواند هزینه ی زیادی را برای شما در بر داشته باشد، فضایتان را نیز به شدت ساده و متداول جلوه می دهد. آیا تا به حال به تنوع بسیار عجیب برای مبلمان تختخوابشو و صندلی راحتی و صندلی راک فکر کرده اید؟ این تنوع را فقط در عکس ها دیده اید؟ چرا آن را اجرا نکنید؟ مگر نمی خواهید فضایتان متحول شود و خانه ای لوکس داشته باشید؟ پس انجامش دهید و با بهترین رنگ ها و طرح هایی که می شناسید انجامش دهید تا زیبایی را در گوشه و کنار فضای نشیمن و پذیرایی تان احساس کنید. لوستر های مدرن، کفپوش های سه بعدی و یا با طرح های نامنظم هندسی، صندلی ماساژ و همه و همه می توانند به نوعی شما را به سوی داشتن خانه ای زیبا هل بدهند و با این ترفند ها می توانید با صرف هزینه ای بسیار کم این مشکل فضایتان را حل کنید و خانه ای نزدیک تر به خانه های لوکس در اختیار داشته باشید.

آشپزخانه

آشپزخانه

امروزه نوع و سبک فضای آشپزخانه های مدرن را بیشتر با استفاده از طرحی به نام آشپزخانه ی جزیره ای تعیین می کنند که می تواند تا بیشترین حد ممکن نیاز های شما به فضای زیاد کابینت و مشکلاتی که در دکوراسیون های ساده وجود دارد را برطرف کند. در دکوراسیون قدیمی مشکلاتی از قبیل کمبود نقاط مهم و اثر گذار برای نورپردازی وجود دارد. و یا نبود فضایی برای وسایل متعدد برقی اعم از چرخ گوشت، مخلوط کن، غذاساز، چای ساز و تستر و… که معمولا فضایی برای نگهداری آن ها وجود ندارد و غالبا کاربرد هایی مهم دارند که نمی توانید یک هفته را بدون وجود آن ها سپری کنید. این مشکلات با اجرا کردن طرح آشپزخانه ی جزیره ای و مدرن وبا بهره گیری از کابینت های مدرن و با کیفیت می توانند به سادگی برطرف شوند. یکی دیگر از مزایای آشپزخانه ی جزیره ای این است که می توان با قرار دادن چند صندلی اوپن، لحظات طولانی تر و دلپذیر تری را برای آشپزی و تزیین غذاها، دسرها و سالادهایتان بگذرانید بدون اینکه حتی خستگی این کار لذت بخش شما را آزار بدهد. البته هر نوع دکوراسیونی در کنار مزایای منحصر به فردش، مشکلات خاص خود را نیز به همراه دارد که برای چیدمان جزیره ای می توان کمبود فضا برای قرار دادن میزناهارخوری را بیان کرد که غالبا این مشکل با داشتن فضای کافی حل می شود و می توان میزناهارخوری را در فضای اتاق پذیرایی و یا اتاق نشیمن قرار داد و از صرف وعده های غذایی در کنار خانواده لذت برد.

سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی

اشتباه رایج درباره ی سرویس بهداشتی و فضای آن این است که اغلب مردم فکر می کنند این بخش از خانه به یک مدل دکوراسیون خاص و شیک احتیاج ندارد در صورتی که این باور عملا توسط متخصصین دکور و چیدمان رد می شود، چرا که از نظر علم دکوراسیون؛ هر فضایی اعم از خانگی، اداری، تجاری و عمومی باید از یک و یا چندین روش دکوراسیون پیروی کند تا وسایلی که در آن وجود دارند خود را بهتر و زیباتر نشان دهند. در دکوراسیون لوکس و خانگی، نقش سرویس بهداشتی بسیار مهم تر از آن چیزی است که حتی بتوانید تصورش را بکنید. سرویس های بهداشتی در خانه های با دکوراسیون عادی و رایج، معمولا دیواره و کف سرویس بهداشتی با کاشی و سرامیک و گاهی سنگ های متناسب ساخته می شوند و بقیه ی بخش ها مانند سقف را با رنگ آمیزی با دیگر قسمت ها هماهنگ می کنند و این در حالی است که در خانه هایی که مدل های دکوراسیون لوکس در آنها اجرا می شود این موضوع با روشی دیگر اجرا می شود برای مثال یک یا چند دیوار را با مدل های به روز و زیبای کاغذ دیواری می پوشانند و به دنبال آن با استفاده از رنگ های متناسب، بخش های دیگر دیوار را رنگ آمیزی می کنند و یا از کاغذ دیواری دیگری استفاده می کنند. همزمان با دکوراسیون دیوارها، وسایل مورد نیاز برای دکور کردن بخش های مختلف سرویس بهداشتی تامین می شود. وسایلی مانند روشویی، وان، نوع و شکل توالت فرنگی و در یک سمت دیگر وسایلی مانند آینه، شمعدان و گلدان، ظرف مایع دستشویی و چوب رختی و جامسواکی با رعایت تناسب و تضاد نسبت به دو بخش دیگر انتخاب می شوند. بعد از دکوراسیون کلی، پرده ی حمام به عنوان بزرگترین بخشی که می تواند شما را تحت تاثیر قرار دهد را به خوبی در ذهن تان نگه دارید و در انتخاب آن دقت فراوانی داشته باشید تا جذابیت سرویس بهداشتی تان را بسیار بیشتر از آنچه که هست باشد. مشکل دیگری که درباره ی سرویس های بهداشتی وجود دارد نور پردازی غلط آن است در حالی که برای داشتن یک سرویس بهداشتی لوکس و شیک باید نورپزدازی تان بی نظیر باشد و فضایی کاملا روشن در اختیار داشته باشید همانطوری که در فضای اتاق نشیمن و اتاق پذیرایی از آباژور، لوستر و لامپ های هالوژن بهره می برید تا نور کافی و زیادی را هنگامی که مشغول به صحبت کردن، خواندن کتاب و یا خوردن خوراکی خوشمزه تان هستید تجربه کنید.

در برند های لوکس از اتاق نشیمن ایده آل نیز میتوانید استفاده کنید.

 

 

 
ترفندهایی که فضای اتاق نشیمن تان را متحول خواهند کرد

رنگ ها

تغییرات اتاق نشیمن

چیدمان یک فضا و به طور کلی نوع و سبک چیدمان یک فضا تاثیری مستقیم و باور نکردنی بر چگونه بنظر رسیدن آن فضا دارد. این تاثیر به حدی زیاد و مشهود است که می تواند باعث شود یک فضا را بزرگتر، کوچکتر، زیباتر و یا نامناسب تر از آنچه که هست ببینیم. به همین منظور و به دلیل اهمیت این موضوع در ادامه ی این مطلب روش هایی چالش برانگیز را برای شما تفسیر خواهیم کرد تا با توجه به آنها فضایتان را تغییر دهید و از این تغییر بسیار لذت ببرید. اگر می خواهید اتاق نشیمن خانه تان را به شیوه ای جدید و بسیار دیدنی تغییر دهید و فضایی باور نکردنی خلق کنید، بهتر است با ما همراه باشید تا شما را با جدیدترین و به روز ترین روش های دکوراسیون آشنا کنیم. میز تلویزیون مدرن و دیگر محصولات چوبی زیبا در بهبود اتاق نشیمن شما موثر است.

رنگ ها

تاثیر رنگ ها بر فضا و دکوراسیون را می توان یکی از برجسته ترین تاثیر های ممکن دانست چرا که نوع و میزان تیرگی و یا روشن بودن رنگ هایی که در یک اتاق نشیمن بکار برده می شود می تواند به سادگی فضای شما را به یک اتاق دلگیر و تاریک و یا یک اتاق روشن و دلخواه بدل کند. از آنجایی که رنگ وسایلی که در فضایتان بکار می برید بسیار مهم است، باید به این موضوع توجه داشته باشید که رنگ و مدل آنها بایستی بیشترین هماهنگی را با رنگ غالب قضایتان داشته باشد. برای مثال در یک اتاق نشیمن با رنگ غالب سفید بهتر است از مبلمان با رنگ روشن و یا رنگ تیره استفاده کنید تا برجستگی مبلمان تان بیشتر به چشم بیاید.

تمرکز فضا

تمرکز فضا

در برخی از خانه ها، تلویزیون و به تبع آن میز تلویزیون در مرکز توجه قرار دارد اما این نمی تواند به عنوان مرجعی حتمی برای خانه ی شما هم قرار بگیرد چرا که ممکن است نخواهید وقت زیادی را برای برنامه های تلویزیونی هدر بدهید و یا فضایی مناسب برای قرار دادن میز تلویزیون تان در مقابل مبلمان و در مقابل چشم هایتان در اختیار نداشته باشید. در این موارد به شما توصیه می کنیم از سلیقه تان به طور جدی کمک بگیرید اما خلاقیت را فراموش نکنید چرا که خلاقیت شما میزان زیبایی و خاص بودن دکوراسیون تان را تعیین خواهد کرد

نظم

نظم

به یاد داشته باشید که همیشه شلختگی باعث به هم خوردن آرامش و تمرکز تان خواهد شد و می تواند دکوراسیون تان را هرچند به روز باشد، بی کیفیت و چیزی کم ارزش تر از چیدمان های معمولی نشان بدهد. از جمله ترفند هایی که می توانید برای ایجاد نظم در فضای اتاق نشیمن تان بکار ببندید استفاده از کتابخانه و قفسه ی مدرن است. این وسیله ی ساده و در عین حال خلاقانه می تواند طیف وسعی از وسایل تان را در خود جای دهد مانند کتاب ها و مجلات تان، روزنامه هایتان، مجسمه ها و یا حتی مدال ها و لو تقدیر هایی که برای داشتن شان به خود می بالید.

وسایل جانبی

وسایل جانبی

دکوراسیون های خاص و ویژه همیشه به وسیله ی کالاهای لوکس و بسیار گران خلق نمی شوند. در این نوع از چیدمان ها، دکوراتور فقط از خلاقیت بیشتری استفاده می کند و نکات ریز و بسیار کوچکی را به دقت رعایت می کند و در آخر همین نکات مثبت و بسیار کوچک باعث ایجاد تفاوتی بسیار دیدنی و چشمگیر بین نتیجه ی کار او و یک فرد معمولی می شوند. از جمله نکاتی که پیشنهاد می شود برای فضایتان به آن توجه داشته باشید استفاده از میزعسلی مناسب و متناسب با اندازه و سبک مبلمان تان است. مناسب از جهت رنگ و کیفیت و متناسب از نظر اندازه و موادی که برای ساختنش استفاده شده است برای مثال میزعسلی چوبی، میزعسلی شیشه ای و یا مدل هایی از میزعسلی که دارای ترکیبی از چوب و فلز و شیشه هستند.

طبیعی بودن فضا

طبیعی بودن فضا

طبیعی بودن و طبیعی جلوه دادن یک فضای خانگی می تواند معانی مختلفی داشته باشد. مثلا برخی افراد تصورشان از طبیعی بودن یک فضای خانگی، استفاده از گل ها و گیاهان خانگی در گلدان های شیک و زیبا است؛ این تفکر با این که درست است اما در برخی فضاها واقعا جایی برای نگهداری از گلدان و یا یک درختچه وجود ندارد و یا به دلیل مسائل بهداشتی مانند بهداشت کودک خردسال، آن خانواده قادر به نگهداری از یک گلدان هر چند کوچک نیستند. لذا بهتر است معانی دیگر طبیعی بودن را نیز یاد بگیریم. از جمله معانی دیگری که برای عبارت طبیعی بودن در فضاها و دکوراسیون های خانگی بکار می رود بهره مندی از نور کافی و مناسب است. نور کافی را می توان با نصب پرده های مناسب با دیگر اجزای دکوراسیون تان در طول روز تامین کرد. مزیت این روش در اجرای ساده ی آن است، به گونه ای که نور مناسب و کافی را برای مدت زمان شب نیز می توانید تنها با نصب لوستر، انواع آباژور و نورپردازی های مخفی تامین کنید و حتی فعالیت های حساس و دقیق تان را در زیر این نور کافی انجام دهید.

فضای محدود

فضای محدود

اگر فضایی محدود در اختیار دارید و می خواهید وسایلی زیادی را در آن جای بدهید، ، راه حل چیزی بجز خلاقیت و استفاده ی بهینه از تمامی فضاها نیست. برای مثال می توانید از فضای طاقچه ی پنجره ی اتاق تان با ایجاد یک نشیمنگاه نرم به عنوان یک صندلی راحتی نیز استفاده کنید و از کمترین فضاها هم لذت ببرید.

وسایل مدرن

وسایل مدرن

وسایلی که امروزه به دکوراسیون خانگی اضافه شده اند اغلب خلاقانه بوده و از کمترین فضاها استفاده می کنند و با این روش فضای بسیار بیشتری را برای قرار دادن دیگر وسایل در اختیار تان قرار می دهند. از جمله ی این وسایل می توان به مبلمان تختخوابشو اشاره کرد که برای آپارتمان های امروزی کاربرد فراوانی دارند و ضروری به نظر می آیند. شاید برایتان جالب باشد که ترفند هایی که خانه تان را زیبا میکند را بدانید.
ترفند هایی که شما را عاشق خانه تان می کنند!!!

مبلمان خانگی

ترفند هایی زیبا کردن خانه

خانه و خانواده معمولا با واژه هایی ایجاد آرامش خاطر و امنیت و آسایش شناخته می شوند. از این رو بایستی آرامش و راحتی را برای افراد فراهم کنند. در این میان، خانه نقش اساسی و بسیار مهمی بر عهده دارد تا اعضای یک خانواده را در یک مکان به دور هم جمع کند و موجبات آسایش آن ها را فراهم کند. احتمالا خانه هایی را می شناسید که درون آنها احساس آرامش و راحتی بیشتری دارید و از سپری کردن زمان تان لذت بیشتری می برید. آیا واقعا اتفاق خاصی درباره ی آن خانه ها افتاده است یا دارای شکلی عجیب و متمایز هستند؟ پاسخ مسلما منفی است؛ چرا که خانه هایی وجود دارند که در عین حال که از نمای بیرونی بسیار ساده و معمولی بهره می برند اما فضای درونی شان تحسین برانگیز است و چشمان هر بیننده ای را به خود خیره می کند. اگر می خواهید فضای خانه تان را به خوبی تغییر دهید و از آن لذت ببرید به شما پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا چند ترفند جدید و مورد تایید متخصصین دکوراسیون را به منظور خلق فضای ایده آل تان و یا تغییر آن با شما در میان بگذاریم. میز ناهار خوری و میز تلویزیون و دیگر محصولات بسیار در زیبا شدن خانه شما تاثیر دارد.

مبلمان خانگی

به جرات می توان گفت که چشم گیر ترین تغییرات در فضای اتاق نشیمن در وهله ی اول به مبلمان و سپس به پرده های آویز شده در فضای این اتاق وابسته است و این دو عضو از اتاق را به هیچ وجه نمی توان بدون تناسب و یا تضاد مناسب انتخاب کرد؛ چرا که کنترل دکوراسیون تان به طور کل از اختیار تان خارج خواهد شد. اگر فضای کافی در اختیار ندارید و یا خانه تان کوچک و جمع و جور است، به شما پیشنهاد می کنیم از مبلمان تختخوابشو استفاده کنید چرا که این نوع از مبلمان هوشمندانه ترین انتخاب برای فضاهای کوچک به حساب می آیند.

میز تحریر

میز تحریر

در فضای خانه از انواع میزها استفاده می شود مانند میز ناهارخوری، میز قهوه خوری، میز عسلی و جلومبلی، میز تلویزیون، میز تلفن، میز کامپیوتر و میز تحریر؛ که هر کدام نقش خود را در نقاط مختلف خانه ایفا می کنند و نبود هرکدام باعث ایجاد بی نظمی می شود و این بی نظمی و ناهماهنگی نشان دهنده ضعف دکوراسیون شما خواهد بود. از میان تمامی میزها، میز تحریر اهمیت بیشتری برای فضای اتاق خواب دارد چرا که این میز بیشتر وقت فرزندان یک خانواده را به خود اختصاص می دهد و بسیاری از کار های فرزندانتان بر روی این میز انجام خواهد شد. بهتر است بدانید اگر از یک صندلی مناسب و ارگونومیک برای این میز بسیار مهم استفاده نکنید، به زودی خود و یا کسی که می خواهد از این میز استفاده کند، این میز را کنار گذاشته و کارهایش را بر روی سطوح دیگری مانند میز ناهارخوری انجام خواهد داد. بررسی ها نشان می دهد که تقریبا نیمی از افراد از مشکلاتی مانند دردهای کمر و گردن به هنگام نوشتن، یادداشت کردن و کارهایی از این قبیل بر روی میز تحریر شان رنج می برند و تقریبا عمده ی این مشکلات با انتخاب درست یک صندلی شیک و راحت برطرف خواهد شد.

میز ناهارخوری

میز ناهارخوری

میزناهارخوری، عضوی جدانشدنی از فضای خانگی است و این عضو تاثیرگذار می تواند باعث ایجاد همدلی بین اعضای خانواده بشود از طریق جمع کردن آنها برای سرو غذا و گذراندن زمانی در کنار خانواده؛ که این موضوع از طریق روانی تاثیر به سزایی بر روابط خانوادگی و اجتماعی اعضای خانواده خواهد گذاشت. اگر می خواهید زمان بیشتری در کنار یکدیگر باشید چرا از یک میز قهوه خوری استفاده نمی کنید؟ این میز کوچک را می توانید در هر جایی مانند آشپزخانه و یا اتاق نشیمن و پذیرایی قرار دهید و برای صرف یک میان وعده و یا نوشیدن یک نوشیدنی دلچسب دیگر اعضای خانواده تان جمع کنید.

میز عسلی و جلومبلی

میز عسلی و جلومبلی

و حالا می خواهیم نقش عضو تکمیل کننده ی مبلمان تان را بررسی کنیم؛ این عضو که با نام میزعسلی و جلومبلی شناخته می شود تاثیر فراوانی بر زیباتر، بی اثر و یا حتی نامناسب به نظر رسیدن مبلمان و در ابعاد وسیع تر کل دکوراسیون خانه تان داشته باشد. بسته به نوع و سبک مبلمانی که انتخاب می کنید معمولا چند گزینه برای میز عسلی وجود خواهد داشت که این گزینه ها عبارتند از میز عسلی شیشه ای، میز عسلی چوبی و ام دی اف و یا ترکیبی از این دو مدل که در بسیاری از موارد کاربرد دارد.

صندلی راحتی

صندلی راحتی

افراد با توجه سلیقه شان، ممکن است از مدل های مختلف صندلی خوششان بیاید و در این میان کسانی هستند که مدل دلخواه خودشان را خریداری می کنند و می خواهند آن را با فضایشان هماهنگ کنند. هماهنگ کردن یک عضو جدید و یا یک عضو متفاوت می تواند کاری سخت بنظر بیاید اما اگر روش ها و متد های به روز را در اختیار داشته باشید، خواهید دید که این کار را به راحتی می توانید تنها با اضافه کردن یک عضو کمکی انجام دهید. برای مثال اگر از صندلی راک استفاده می کنید بهترین و سریع ترین راه استفاده از یک آباژور ایستاده در کنار آن است و می توانید به این روش مشکل هماهنگ شدن صندلی تان را تنها با نورپردازی حل کنید و با استفاده از آن نور به مطالعه و یا استراحت بر روی صندلی تان بپردازید.

جاکفشی و رخت آویز

جاکفشی و رخت آویز

انواع مختلفی از جاکفشی وجود دارد از جاکفشی ساده و کوچک گرفته تا جاکفشی بزرگ و جاکفشی دارای رخت آویز؛ که بسته به میزان فضایتان و میزان ههزینه ای که می خواهید برای آن بپردازید انتخاب های متنوعی خواهید داشت. اگر مشکل کمبود فضا دارید به شما پیشنهاد می کنیم از یک مدل ساده استفاده کنید تا شلختگی کفش ها، بوت ها و صندل هایتان را از بین ببرید و فضای ورودی تان را زیباتر و سیک تر نمایش دهید. اگر فضایی بزرگتر در اختیار دارید می توانید با انتخاب و خرید یک جاکفشی دارای رخت آویز به حقیقت با یک تیر دو نشان بزنید و با این کار وسایلی مانند چتر، کلاه و کت و پالتو های اعضای خانواده تان را هم در آن قرار دهید و از نظم بوجود آمده لذت بیشتری ببرید.

میز تلویزیون

میز تلویزیون

در اتاق نشیمن به طور متوسز یک یا دو عدد تلویزیون وجود دارد که این نقاط را نقاط کانونی و نقاط تمرکز فضای اتاق می نامند. این نقاط بیشترین توجه را به خود جلب می کنند و می تواند باعث بهتر دیده شدن فضا و دکوراسیون تان شوند و یا به طور کل آن را نامناسب نشان دهند. از آنجایی که این تمرکز می تواند به شما کمک کند، بهتر است با انتخاب یک میز تلویزیون مناسب و با کیفیت از این مزیت به سود خودتان استفاده کنید و فضایتان را بسیار زیباتر از آنچه که هست به نمایش بگذارید.

اتاق خواب

اتاق خواب

کلیدی ترین وسایل اتاق خواب به چندین عضو بزرگ و حجیم محدود می شوند که عبارتند از تختخواب، میز آرایش، صندلی راحتی، آباژور، کمد و دراور که همگی بایستی دارای یک تناسب و یا یک تضاد قابل توجه باشند تا تثیر مطلوب را بر فضای اتاق خواب تان بگذارند. اگر می خواهید هماهنگی میان اعضای مختلف اتاق خواب تان به بیشترین مقدار خود برسد به شما پیشنهاد می کنیم از یک سرویس خواب مناسب برای فضایتان استفاده کنید چرا که اجزای اتاق خواب دارای رنگ یکسان بوده و شکل و طرح پایه ی آن ها تا حدودی به یکدیگر نزدیک خواهد بود. خلق دکوراسیون خودتان را داشته باشید همچنین ترفند هایی که اتاق نشیمن شما را بهتر میکند.
روش های دکوراسیون مخصوص خودتان را خلق کنید

جستجو کنید

خلق دکوراسیون

ممکن است بخواهید فضای خانه تان را متحول کنید و یا تغییراتی در آن ایجاد کنید اما بهتر است بدانید که تا زمانی که از روش های اصولی و تایید شده توسط متخصصان این صنعت استفاده نکنید، تمامی تغییرات تان حتی اگر بوسیله ی وسایل گران قیمت ایجاد شده باشند؛ بیهوده خواهند بود و به اندازه ی کافی جذابیت نخواهند داشت و همین موضوع به شدت شما را دلسرد خواهد کرد. پس به شما پیشنهاد می کنیم اگر می خواهید تغییری هرچند کوچک در فضایتان ایجاد کنید و به مدلی متفاوت احتیاج دارید، با ما همراه باشید تا مرحله به مرحله شما را برای داشتن مدل دکوراسیون دلخواه تان همراهی کنیم و ترفند هایی جالب را برایتان بازگو کنیم. مشخصات و قیمت سرویس خواب چوبی و دیگر محصولات چوبی را در ایران میز بیابید.

جستجو کنید

اولین مرحله ای که به ذهن هر فردی می رسد جستجو کردن درباره ی مدل ها و متد های جدید و به روز و در عین حال تایید شده است. یک روش ساده که به افراد میتدی پیشنهاد می شود استفاده از هماهنگی و قدرت توازن است. برای مثال می توانید از یک میز عسلی بسیار متشابه به همراه مبلمان تان استفاده کنید تا هماهنگی مناسبی در فضایتان ایجاد شود و بتوانید از ساده ترین روش های ممکن بیشترین زیبایی را برای خانه تان خلق کنید.

جزییات را فراموش نکنید

جزییات را فراموش نکنید

شاید باور نکنید اما تنها بعد از وسایل قیمتی و گران بها، مهم ترین نکته ای یک دکوراتور حرفه ای را از یک دکوراتور مبتدی متمایز می کند؛ توجه به جزییات و نکات کوچک در دکوراسیون فضای داخلی است. جزییات به معنای هماهنگ بودن وسایلی مانند مجسمه، قاب عکس و… نیست و می تواند در ابعادی بزرگ تر و در اندازه ی یک آباژور باشد که با یک عضو اساسی مانند تختخواب و یا به صورت کلی تر با سرویس خواب همراه و هماهنگ شده است.

تضاد رنگ ها

تضاد رنگ ها

کنتراست و تضاد میان رنگ ها حتی در شرایط یکسان گاهی می تواند تاثیری به مراتب بیشتر از هماهنگی و تناسب میان رنگ ها را در بر داشته باشد حتی اگر وسایلی که در هردو روش به کار برده می شوند یکسان باشند و فقط رنگ آن ها متفاوت باشد. از این رو باید به این نکته توجه داشته باشید که گاهی یک تضاد رنگی کافی است تا فضایتان را به ایده آل ترین فضای ممکن که برایتان قابل دسترسی است تبدیل شود. برای مثال می توانید به تاثیر اختلاف رنگی موجود بین رنگ غالب دیوار ها، مبلمان و میز عسلی چوبی دقت کنید تا زیبایی این روش را کاملا حس کنید.

به سلیقه تان گوش کنید

به سلیقه تان گوش کنید

اگر سبک دکوراسیون و یا نوع کاغذ دیواری های خانه تان قدیمی است و نمی خواهید با صرف هزینه ی زیاد آن ها را تغییر دهید باید با توجه به نوع و سبک دکوراسیون غالب خانه تان اقدام به طراحی فضا و خلق ایده های چیدمان تان کنید. برای مثال اگر از دکوراسیون کلاسیک لذت می برید و یا فضایی با سبک دکوراسیون کلاسیک در اختیار دارید می توانید از یک میز ناهارخوری قهوه ای رنگ استفاده کنید که سبکی کلاسیک داشته باشد و بتواند فضایتان را یک گام به سوی بهتر شدن پیش ببرد.

کفپوش با طرح مناسب انتخاب کنید

کفپوش با طرح مناسب انتخاب کنید

پارکت، موکت، سرامیک، فرش، گلیم، قالیچه و … همگی از انواع کفپوش ها هستند که بسته به میزان هزینه ای که برای دکوراسیون خانه تان پرداخت می کنید تغییر خواهند کرد. پیشنهاد می شود برای اتاق نشیمن از فرش و مدل های دیگر آن مانند گلیم و یا قالیچه استفاده کنید و برای اتاق خواب فرزندتان می توانید از پارکت های پلاستیکی استفاده کنید چون اگر فرزندتان به هر دلیلی تعادلش را از دست بدهد و به زمین بخورد؛ پارکت خطر کمتری برای اندام های او به همراه خواهد داشت و شدت آسیب آن کمتر از سرامیک و دیگر کفپوش های سخت است. از آنجایی که لزومی ندارد تختخواب فرزندتان بر روی فرش قرار بگیرد، شما تنها برای زیباتر شدن دکوراسیون اتاق می توانید از یک فرش کوچک و زیبا بهره ببرید.

نظم را فراموش نکنید

نظم را فراموش نکنید

نظم و تزتیبی که یک اُرگنایزر می تواند در فضای آشپزخانه بوجود بیاورد دقیقا به اندازه ی نقش یک کتابخانه در اتاق نشیمن مهم و اثر گذار خواهد بود چرا که این تغییر به ظاهر کوچک می تواند دنیای اطراف شما را بسیار بهتر از آنچه که هست نمایش دهد و با این تغییر می توانید از کارآمد بودن دکوراسیون و فضایتان لذت بیشتری ببرید. برای بهبود دکوراسیون خانه خود مقاله دوباره عاشق خانه تان شوید را بخوانید.

 
مناسب ترین کاغذ دیواری برای فضای شما کدام است؟

اتاق خواب بزرگسالان

انواع رنگ کاغذ دیواری

رنگ ها و طرح ها فضای خانه را شکل می دهند و به آن روح می بخشند. ترکیب های مناسب که در آنها تضاد و هماهنگی وجود داشته باشد می توانند خانه ای رویایی برایتان خلق کنند و این موضوع اصلا به اندازه ی اتاق ها و یا تعدادشان وابسته نیست و به طور کل از این قاعده مستثنی می باشد. فضای داخلی خانه ابتدا با رنگ غالب آن دکور کنید و بعد از آن می توانید از وسایل تزیینی برای بهبود فضایتان استفاده کنید. اگر قصد دارید تغییری در دکوراسیون تان ایجاد کنید و یا فضای خانه تان متحول کنید به شما پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا روش هایی کارآمد و زیبا برای تغییر دکوراسیون فضای خانگی را به شما آموزش دهیم. میز تلویزیون دیواری و دیگر وسایل خانه خود را با کاغذ دیواری خود میتوانید ست کنید.

اتاق خواب بزرگسالان

معمولا طرح کاغذ دیواری اتاق خواب بزرگسالان را از مدل های شلوغ و با تعداد شکل های زیاد انتخاب می کنند چرا که این حجم از بهم ریختگی و طرح آن ها بر روی دیوار می تواند شما را برای بهتر دکور کردن فضایتان با وسایل دیگر مانند صندلی راک تان همراهی کند.

اتاق پذیرایی

اتاق پذیرایی

رنگ سفید به عنوان رنگ غالب می تواند یکی از بهترین انتخاب های ممکن برای فضای اتاق پذیرایی باشد و کاغذ دیواری با رنگ های قهوه ای و مشکی را نیز می توانید به عنوان مکمل های این رنگ بسیار محبوب انتخاب کنید و با این ترکیب رنگی بسیار مدرن؛ تضاد و هماهنگی را در کنار همدیگر داشته باشید و فضایتان را به شدت مدرن تر و جذاب تر نشان دهید. برای تکمیل این ترکیب بی نظیر می توانید از یک میز ناهارخوری چوبی با رویه های مشکی در این محیط بهره ببرید. بدون شک می توان اعلام کرد که این مدل هم اکنون در بسیاری از فرهنگ ها، کشور ها و سبک های دکوراسیون دیده می شود و می تواند برای شما هم کاربردی باور نکردنی داشته باشد.

اتاق خواب کودک

اتاق خواب کودک

اتاق خواب کودک، معمولا طرح هایی بچگانه و لطیف به همراه خود دارد که باعث شاد شدن و همینطور زنده نگه داشتن روحیه ی کودک می شود. از این رو به شما پیشنهاد می کنیم از کاغذ دیواری و یا استیکرهای جذاب و کمی ساده برای اتاق کودک تان استفاده کنید و سعی داشته باشید که طرح کاغذ دیواری بیشترین هماهنگی را با سرویس خواب کودک تان و همینطور مبلمان کودک تان داشته باشد و این چیدمان در نهایت سادگی صورت بگیرد و ایجاد آشفتگی در فضا نکند.

آشپزخانه

آشپزخانه

قلب یک خانه همیشه باید به طرزی شگفت انگیز و خاص دکور شود تا زیبایی کل فضای درونی خانه را بیشتر از قبل به نمایش بگذارد. استفاده از طرح های هندسی شلوغ و با رنگ های طیف قهوه ای، زرد و یا آبی می تواند یک انتخاب هوشمندانه برای کاغذ دیواری آشپزخانه باشد که این انتخاب به سادگی و تنها با استفاده از صندلی اوپن با رنگ تیره می تواند به حد کمال خود برسد.

راهرو

راهرو

فضای راهرو را می توانید با استفاده از کاغذ دیواری های با رنگ های تیره به منظور شیک و خاص تر نشان دادن فضایتان دکور کنید و از رنگ های روشن و لایت برای آن استفاده کنید تا بخش ورودی اصلی خانه تان و یا ورودی اتاق های تان روشن و پر نور تر بنظر برسد. بسته به رنگ انتخابی تان و با توجه به نیاز تان می توانید سبک و رنگ جاکفشی خود را برای این فضا به راحتی تعیین کنید و از این انتخاب خود لذت ببرید.

اتاق نشیمن

اتاق نشیمن

اتاق نشیمن بیشتر به منظور دور هم بودن در نظر گرفته می شود لذا باید رنگ های گرم متنوعی در آن قرار بگیرند تا فضای این اتاق را صمیمی تر و گرم تر کنند و باعث ایجاد صمیمیت بیشتر برای شما و اعضای خانواده تان بشود. از این رو بکار گیری کاغذ دیواری با رنگ های گرم مانند قرمز، نارنجی، زرد و… می تواند بسیار به شما برای انتخاب دیگر اجزای این اتاق مهم و تاثیر گذار کمک کند و قرار دادن یک مبل تختخوابشو این اتاق را به راحت ترین و دلخواه ترین اتاق خانه تان تبدیل می کند به طوری که شما حاضرید بیش از نیمی از زمان استراحت تان را بر روی این مبل بگذرانید و کتاب مورد علاقه تان را بخوانید، استراحت کنید و یا تلویزیون تماشا کنید که برای این کار ها به نور کافی نیاز دارید و این نور مناسب و کافی به وسیله ی یک آباژور زیبا تامین خواهد شد.

شومینه

شومینه

در کنار شومینه می توانید وسایل مختلفی قرار دهید و با این روش گامی بزرگ به سوی بهتر شدن چیدمان تان بردارید اما دقت داشته باشید که باید سبک مناسب و هماهنگی رنگ به اندازه ی کافی وجود داشته باشد برای مثال تناسب بین رنگ میز تلویزیون در تصویر بالا را با رنگ دیواره ی شومینه در نظر بگیرید و نسبت آن را با فرش بررسی کنید تا مفهوم تناسب را به خوبی در دکوراسیون نیمه مدرن و مدرن متوجه شوید. میتوانید کاغذ دیواری خود را با مبلمانتان ست کنید برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله گام به گام تا انتخاب میلمان را بخوانید.

 
گام به گام تا انتخاب مبلمان مدرن

جنس مبل

مدل های مبلمان

مبلمان و نقش آن در دکوراسیون انواع فضاها به حدی واضح و قابل توجه است که انتخاب آن باید در نهایت هوشمندی و تناسب با دیگر اجزای اتاق صورت بگیرد و در غیر اینصورت نتیجه ای نه چندان دلچسب را رقم خواهد زد. از این رو می خواهیم شما را با روش ها و نکات انتخاب مناسب ترین ست مبلمان مدرن برای فضایتان آشنا کنیم. اگر قصد خرید مبلمان دارید و یا می خواهید فضای درونی خانه تان را تغییر دهید بهتر است تا آخر این مطلب ما را همراهی کنید تا بهترین روش های موجود را در اختیار تان قرار دهیم. میز ناهار خوری ارزان قیمت , مبلمان و دیگر محصولات را در ایران میز میتوانید یافت کنید.

جنس مبل

چندین فاکتور مهم برای انتخاب مبلمان مدرن مناسب وجود دارد که از جمله ی آن ها می توان به جنس مرغوب و با کیفیت اشاره کرد. مبلمان چرم می تواند یکی از بهترین انتخاب های ممکن برای فضاهای مدرن باشد در صورتی که رنگ آن را به دو صورت با محیط تان مرتبط کنید : با دیگر اجزای فضای اتاق تان دارای هماهنگی باشد و تکمیل کننده نقش رنگ غالب در فضایتان باشد و یا دارای رنگی متفاوت باشد که نوعی تضاد و کنتراست را در فضایتان خلق کند. استفاده از هرکدام از این دو روش فقط به سلیقه ی شما بستگی دارد و شما می توانید هرکدام را که بخواهید در فضایتان اجرا کنید و این سلیقه و خلاقیت شماست که می تواند فضایتان بسیار بهتر و یا بدتر از چیزی که هست نشان دهد.

قفسه های مدرن

قفسه های مدرن

قفسه های مدرن را می توان معجزه ای کم نظیر برای اتاق نشیمن، اتاق پذیرایی و اتاق خواب دانست از این رو بهتر است به اندازه ی مناسب و در ابعاد و رنگ متناسب از آن ها برای زیباتر شدن فضای خانه تان بهره ببرید. کاربرد یک قفسه ی مدرن و یا یک کتابخانه ی مدرن برای وسایلی مانند کتاب و مجلات است و می تواند وسایلی چون مجسمه های کوچک را در خود جای بدهد و دکوراسیونی زیباتر را برایتان خلق کند.

میز عسلی

میز عسلی

مبلمان مناسب همیشه به یک عضو دیگر مانند میزعسلی و جلومبلی نیاز خواهد داشت به گونه ای که وجود هر کدام از این اجزا در فضای اتاق به تنهایی عجیب و ناکارآمد است. بهترین گزینه ی انتخابی میز عسلی و جلومبلی برای مبلمان مدرن می تواند میز عسلی شیشه ای و یا میز عسلی چوبی با رنگ چوب خاص باشد. منظور از خاص بودن را می توانید به طور ساده این چند رنگ سفید، مشکی، قهوه ای روشن و تیره در نظر بگیرید؛ چرا که این رنگ ها را تقریبا با هر فضایی و هر نوع مبلمانی می توانید هماهنگ کنید و یا کنتراستی دیدنی برایشان خلق کنید.

مبل تختخوابشو

مبل تختخوابشو

یکی از مدرن ترین مدل های مبلمان که به نوعی شاه کلیدی برای حل مشکل کمبود فضا برای خانه ها است را می خواهیم به شما پیشنهاد کنیم؛ درست است، مبل تختخوابشو که به درستی بهترین راه حل برای خانه هایی است که مشکل کمبود تعداد اتاق خواب و یا کوچک بودن فضا دارند و برای کسانی مناسب است که علاقه دارند مبلی راحت داشته باشند به گونه ای که هر لحظه بخواهند بتوانند بر روی آن دراز بکشند و یا استراحتی طولانی داشته باشند و از آن به عنوان تختخواب خود استفاده کنند. بر خلاف باور عام، این نوع از مبلمان بسیار راحت بوده و تجربه ی خوابی بی نظیر و راحت را برایتان به ارمغان می آورند و دیگر خبری از گرفتگی های عضلانی، درد های گردن و ستون فقرات، کوفتگی بدن به دلیل زاویه ی غلط دراز کشیدن و… نخواهد بود. این وسیله فقط با اشغال یک فضای کوچک به اندازه ی یک مبل و یا یک صندلی راحتی، می تواند به طور همزمان به عنوان مبل و تختخواب شما برایتان کارایی داشته باشد.

آباژور مناسبآباژور مناسب

معمولا اجزای ثابتی برای دکوراسیون کلی یک فضا وجود دارند که عبارتند از میز ناهارخوری، میز عسلی و جلومبلی، میز تلفن، میز تلویزیون، مبلمان، صندلی راحتی، میز قهوه خوری، میز کامپیوتر، میز تحریر و… که گاها تعداد این وسایل بسته به نوع و سبک دکوراسیون تان می تواند بسیار بیشتر باشد و یا حتی کمتر از پنج عدد از وسایل نامبرده باشد. نوع و سبک اجرایی دکوراسیون شما به میزان پولی که می خواهید برای دکوراسیون و چیدمان تان خرج کنید؛فضایی که در اختیار دارید و سلیقه و خلاقیت تان بستگی دارد و می تواند خارق العاده، زیبا، معمولی، نه چندان دلچسب و یا زشت و ناپسند تلقی شود. و تمامی این تعابیر فقط و فقط به عملکرد شما و یا دکوراتور تان وابسته است که به طور مثال چه نوع آباژوری بکار برده شود و یا چه طرح فرشی برای فضای کدام اتاق انتخاب شود. این نکته را فراموش نکنید که شما دکوراسیونی را خواهید داشت که خلاقیت و توانایی تان به آنجا ختم خواهد شد. انتخاب مناسب ترین کاغذ دیواری در دکوراسیون خانه شما بسیار موثر است.