سعید 43 روز پیش
بازدید 57 بدون دیدگاه

ایده‌های طلایی برای تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

این روزها به دلیل زندگی آپارتمان‌نشینی، وسعت فضای خانه‌ها نسبت به قبل کمتر شده است. ازاین‌رو چیدمان دکوراسیون کمی سخت‌تر شده است. به همین دلیل تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک بدون زحمت نیست.

بزرگ نشان‌دادن فضای خانه با کمک دکوراسیون یکی از ترفندهایی است که می‌توان این روزها آن را انجام داد و فضای اتاق نشیمن را بزرگ‌تر نشان داد. این تغییر را می‌توان با استفاده کردن از رنگ‌های مختلف ملایم انجام داد تا هم فضا بزرگ‌تر دیده شود و هم حالت جذاب و گرم به خود بگیرد. در این مقاله سعی می‌کنیم بهترین ایده‌ها را جهت انجام این کار بیان کنیم تا یک طراحی هوشمندانه و جذاب برای دکوراسیون خود داشته باشید.

تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

دیوارها را به رنگ روشن رنگ‌آمیزی کنید

استفاده از رنگ روشن باعث می‌شود که فضای اتاق نشیمن بسیار دلپذیر به نظر برسد و از حالت کوچک و خفه بودن فضا بیرون بیاید. رنگ‌های روشنی که در دیوار اتاق خود استفاده می‌کنید نباید زیاد روشن و درخشان باشد. شما می‌توانید از رنگ‌هایی که مایل به خاکستری هستند استفاده کنید. رنگ‌های مثل خاکستری کم‌رنگ، صورتی گلی، یاسی تیره و آبی از جمله رنگ‌هایی هستند که استفاده از آنها در نهایت باعث می‌شود فضای اتاق نشیمن شما بزرگ‌تر دیده شود و تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک شما به بهترین وجه انجام شود و دکوراسیون زیباتری داشته باشید.

رنگ دیوار تاثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون دارد و یکی از مهمترین فاکتورهای چیدمان است.

استفاده از مبل‌های چندکاره

مبلمان یکی از وسایل مهم در هر دکوراسیون است. با پیشرفت علم و تغییرات گسترده در سبک زندگی افراد، مبلمان جدید دستخوش تغییراتی شده‌اند و جایگاه آنها در دکوراسیون مهم‌تر از قبل شده است. اما در استفاده از مبل باید نهایت دقت را داشت. زیرا هر مبلی برای هر فضایی مناسب نیست.

یکی از مشکلاتی که هنگام چیدن مبل در اتاق نشیمن کوچک پیش می‌آید کمبود فضا است. ازاین‌رو بهتر است برای دکوراسیون خود از مبل‌هایی استفاده کنید که چندکاره باشند. استفاده از مبل‌ها نه‌تنها از شلوغی و به‌هم‌ریختگی اتاق جلوگیری می‌کند بلکه باعث می‌شود که تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک شما نتیجه خوبی داشته باشد و دکوراسیون شما زیباتر و فضای داخل اتاق بزرگ‌تر دیده شود.

به‌عنوان‌مثال می‌توانید از مبلی استفاده کنید که در زیر قسمت صندلی خود، فضایی برای قراردادن وسایل متفرقه تعبیه شده است. استفاده از مبل‌های چندکاره در هنگام اسباب‌کشی و یا تغییر دکوراسیون نیز کار شما را راحت‌تر می‌کنند.

همچنین بخوانید: اشتباهات رایج در چیدمان دکوراسیون

استفاده از مبل ال

مبل ال یکی از انواع مبل است که طرف‌داران خاص خودش را دارد. استفاده از فضای داخل اتاق نشیمن مخصوصاً اتاقی که دارای قناسی است، با استفاده از مبل ال به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود. این مبل‌ها جلوه خاصی به دکوراسیون و فضای اتاق نشیمن می‌دهند و باعث می‌شود که اتاق بزرگ‌تر دیده شود.

کاناپه را حذف کنید

استفاده از یک کاناپه بزرگ تنها باعث پرشدن فضای اتاق نشیمن خواهد شد و کوچکی اتاق شما در همان نگاه اول مشخص می‌شود. به همین خاطر بهتر است در صورت استفاده از کاناپه آن را با یک مبل اسناگلر یا مبل‌های یک‌نفره یا یک و نیم جایگزین کنید. با این کار عملیات تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک به‌آسانی انجام می‌شود و هم فضای کمتری از اتاق اشغال می‌شود و هم در نگاه اول بزرگ‌تر از حد معمول دیده می‌شود و دکوراسیون شما بهتر و زیباتر خواهد بود.

از آینه استفاده کنید

استفاده از آینه یکی از ترفندهای قدیمی برای بزرگ‌تر نشان‌دادن فضای اتاق نشیمن است. به این صورت که شما با انجام یک کار ساده و راحت به‌سرعت می‌توانید اتاق خود را بزرگ‌تر نشان دهید. برای این کار کافی است شما چند آینه در اتاق خود نصب کنید تا کوچک بودن اتاق زیاد در چشم نباشد. استفاده از آینه باعث انعکاس نور می‌شود. این انعکاس در نهایت باعث می‌شود فرد با ورود به اتاق احساس کند وارد محیط بزرگی شده است. استفاده از آینه در کنار پالت‌های رنگی در کنار به‌وجودآمدن بزرگی باعث زیباتر شدن دکوراسیون می‌شود.

تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

میز تلویزیون متناسب با اتاق طراحی کنید

میز تلویزیون نیز یکی از وسایل مهم هر دکوراسیون است. انتخاب یک میز تلویزیون نامتناسب نه‌تنها باعث زشت شدن دکوراسیون خواهد شد؛ بلکه باعث شلوغی بیش از حد اتاق نشیمن خواهد شد. ازاین‌رو بهتر است در هنگام خرید میز تلویزیون به این نکته نیز توجه داشته باشید. درصورتی‌که امکان طراحی میز وجود ندارد، می‌توانید از میز تلویزیون جدید موجود در بازار استفاده کنید که بیشترین هماهنگی را با دکوراسیون شما داشته باشد. این روزها به لطف پیشرفت‌ها و نوآوری‌های متعدد، میزهای تلویزیون در ابعاد، اشکال و مدل‌های مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند که برای هر سبک چیدن دکوراسیونی قابل‌استفاده باشند.

استفاده از سبدهای دیواری

مشکل فضای کم در اتاق نشیمن‌های کوچک یکی از معضلاتی که این روزها بسیار زیاد شده است. اما این مشکل را می‌توان با چیدن یا تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک تا اندازه‌ای کمتر کرد. استفاده بهینه از فضاهای موجود و انتخاب سبک متناسب با فضای اتاق بهترین راهکارهایی است که در این مکان‌ها قابل‌اجرا است.

برای رفع این مشکل می‌توان از سبدهایی که قابلیت آویزان کردن از دیوار را دارند کمک گرفت. با استفاده از این سبدها، وسایل خرده ریزه ازروی زمین جمع می‌شوند و فضا برای چیدن دیگر وسایل خالی می‌شود. با این انجام این کار هم دکوراسیون زیبایی خواهید داشت هم از شلوغی بیش از حد اتاق جلوگیری خواهد شد.

تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

استفاده از لوازم و وسایل جذاب

با استفاده ازاین‌گونه وسایل به‌عنوان‌مثال قاب عکس‌های فانتزی فضای اتاق دنج و راحت‌تر دیده می‌شود و دکوراسیون اتاق بهتر نمایش داده می‌شود. با تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک و استفاده از وسایل تزئینی جذاب فضای اتاق کوچک دیده نمی‌شود و حس و حال خوبی را به افراد منتقل می‌کند.

سخن پایانی

فضای کوچک خانه‌های امروزی اجازه چیدن هر نوع دکوراسیونی را افراد گرفته است به‌طوری‌که برخی از سبک‌ها و مدل‌های دکوراسیون قدیمی دیگر در خانه‌ها قابل‌اجرا نیست. ازاین‌رو سبک‌های جدید برای تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک به وجود آمد که هر فرد بر اساس علاقه خود می‌تواند یکی از آنها را انتخاب و در خانه خود استفاده کند. در این مقاله سعی شد برای کسانی که با این مشکل مواجه هستند راهکارهایی گفته شود تا با به‌کارگیری آنها فضای اتاق بزرگ‌تر دیده شود و دکوراسیون جلوه بهتری پیدا کند.

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *