image_pdfimage_print

خرید مبل کلاسیک ، استفاده از مبل های مختلف در بیشتر خانه‌های امروزی مرسوم می باشد و جزو لاینفک دکوراسیون منزل محسوب می‌شود. افراد با توجه به سلایق خود و همچنین بودجه‌ای که می‌خواهند برای خرید مبلمان هزینه کنند می‌توانند انتخاب‌های زیادی داشته باشند. در این بین یکی از مبل‌هایی که طرف‌داران زیادی را به سمت خود کشانده است مبل‌های کلاسیک می باشد. خیلی از خانواده‌های ایرانی تمایل دارند که از این مبل‌ها در دکوراسیون منزل خود استفاده کنند چرا که دارای زیبایی و ظاهر چشم گیر بوده که می‌تواند دکوراسیون جالبی را به منزل شما هدیه دهد. مبل‌های کلاسیک در واقع مربوط به کشورهای اروپایی بوده و اول کشورهای اروپایی این نوع مبل‌ها را تولید کرده‌اند. از اصلی‌ترین تولیدکننده‌های مبل‌های کلاسیک می توان به کشور ایتالیا اشاره کرد که بعداز آن کم‌کم در کشورهای آسیایی نیز تولید شده‌اند. تنها انتخاب کردن مبل کافی نیست و برای این‌که شما بتوانید بهترین مبلمان را خریداری کنید باید اهداف خود را در نظر داشته باشید.

شما قبل از خرید مبل کلاسیک نیاز است که یک سری نکات را رعایت کنید و در مورد این نوع مبل ها اطلاعات کافی را کسب کنید تا بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید که به دکوراسیون منزل شما بیاید. مبلمان کلاسیک ویژگی‌های خاص و مشخصی دارند که آن را از سایر مبل‌های دیگر متمایز می‌کند. یکی از ویژگی‌های جالب مبل‌های کلاسیک ظاهری زیبا و منبت کاری‌های خاص بوده که باعث شده این مبلمان از مبل‌های راحتی متمایز شود.

خرید مبل کلاسیک و نکات مهمی که باید رعایت کنید

تفاوت مبل کلاسیک و استیل

خیلی از افراد اعتقاد دارند که مبل‌های کلاسیک شباهت زیادی به مبل‌های استیل دارد اما با تایید وجود یکسری شباهت‌های کلی تفاوت هایی نیز در این بین وجود دارد که قطعاً با مطالعه‌ای دقیق‌تر مبل‌های کلاسیک می‌توانید آن را درک کنید. یکی از تفاوت‌هایی که در مبل استیل بکار رفته است و ازهمین‌رو می‌‌توان آن را با مبل‌های کلاسیک جدا دانست چوب‌های زیادی است که در ساخت آن به کار رفته‌است مبل‌های استیل سنگین‌تر و گران‌تر از سایر مبل‌ها بوده و منبت کاری‌های ظریفی در آن بکار رفته است.

 

مبل‌های کلاسیک دارای طراحی ظریف‌تر نسبت به مبل های استیل بوده و چوب کمتری در ساخت آن به کار می‌رود. همچنین منبت‌کاری‌هایی که در مبلمان کلاسیک وجود دارد ظریف تر از مبلمان استیل است و این نوع مبل‌ها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که برای خانه‌هایی که دارای متراژ خیلی زیاد نیستند مناسب است. برای ساخت مبل کلاسیک از چوب‌های مختلفی استفاده می‌شود که هرکدام از آن‌ها دارای ویژگی‌های مشخص و خاصی هستند. چوب هرچه تیره‌تر باشد معمولاً دارای دوام بیشتری بوده و باکیفیت‌تر است. همچنین قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. هر جا طرح‌ها و منبت‌کاری‌های کارشده روی مبل کلاسیک بیشتر باشد و همچنین منبت‌کاری به صورت ظریف‌تر کار شده باشد قیمت آن بالاتر از سایر مدل ها می باشد. طرح های منبت‌کاری‌شده زیبایی مبل کلاسیک را تکمیل می‌کند. پارچه‌های روکش‌دار از جمله پارچه هایی هستند که برای ساخت این مبل‌ها بکار می رود. مبل‌های کلاسیک دارای طول عمر زیادی بوده و هر چه محصولاتی که در ساخت آن‌ها به کار رفته‌است باکیفیت‌تر باشد دوام و طول عمر مبل بیشتر می شود. معمولاً طول عمر مبل ها باعث می‌شود تا شما از هزینه‌های زیاد پرهیز کنید.

خرید مبل کلاسیک و نکات مهمی که باید رعایت کنید

کیفیت مبل های کلاسیک

کیفیت بالای مبل‌های کلاسیک به دلیل چوبی است که در ساخت کلاف مبل به کار رفته است. معمولاً سعی می‌شود در ساخت مبل‌های کلاسیک از کلاف‌های زیادی استفاده شود تا دوام و کیفیت این نوع مبل ها افزایش پیدا کند. باید توجه داشته باشید که استفاده کلاف زیاد در طراحی و ساخت این نوع مبل ‌ها باعث افزایش قیمت نیز می شود. مبل‌های کلاسیک دارای قیمت های مختلفی هستند که از شش میلیون تا پنجاه میلیون و بیشتر می‌تواند باشد که این قیمت ناشی از مواد به‌کاررفته در این مبل‌ها است.

قیمت مبل کلاسیک

قیمت مبل های کلاسیک پایین‌تر از مبل استیل و بالاتر از مبل راحتی است. ممکن است بارها واژه یک کلاف مبل را از فروشندگان شنیده باشید و این برای شما خیلی آشنا نباشد. منظور از کلاف همان بدنه و چارچوب مبل می‌باشد که از جنس چوب بوده و ممکن است از چوب درخت های گردو، بلوط، راش و نراد باشد. در ساخت مبلمان کلاسیک از روکش‌های طبیعی استفاده می‌شود و دقت کنید که مبل‌های کلاسیک از روکش‌های ملامینه و ام دی اف استفاده نشود چرا که به جای چوب‌های باکیفیت از چوب درخت سفیدی و چوب کاج استفاده می شود که این چوب‌ها مرغوبیت کافی برای تولید مبل های کلاسیک را نداشته و طول عمر زیادی نخواهد داشت.

کلافه دوبل یعنی دو چوب به هم متصل شده که طول عمر کلاف را بالا می‌برد بهترین نوع کلاف، کلاف دوبل می‌باشد پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید بهتر است نقاط اتصال مبل را بررسی کنید و با نشستن و بلند شدن بر روی مبل ببینید که صدای جیرجیر می‌دهد یا خیر؟ اگر صدایی از مبل بلند نشد یعنی کیفیت ساخت بالایی دارد. اگر صدای جیرجیر داد یا مشکل از اتصالات می باشد که به خوبی محکم نشده و یا کیفیت چوب به شکل ویژه‌ای زیر سوال می‌رود.

رنگ بندی مبل کلاسیک

رنگی که بر روی مبل کلاسیک استفاده می‌شود دارای اهمیت زیادی می باشد. رنگ‌های استفاده‌شده در مبلمان کلاسیک دارای دو نوع پوششی و براق هستند. استفاده از رنگ‌های براق باعث می شود تا شما بتوانید خیلی خوب سطح چوب را ببینید و اگر خرابی یا ترک خوردگی بر روی مبل ایجاد شده از خرید آن صرف‌نظر کنید. رنگ‌های پوششی دقیقاً روی چوب را پوشش نمی دهد که شما عیب چوب را متوجه شوید. در کنار این موارد باید به رنگ‌آمیزی یک دست نیز توجه کنید. رنگ‌آمیزی یکدست و یکنواخت باعث می‌شود تا زیبایی دوچندان شود در ساخت مبل های کلاسیک معمولاً از رنگ قهوه ای و یا کرم استفاده می‌شود و خطوطی که ظاهر مبل کلاسیک را می‌سازد ساده و متقارن است.

خرید مبل کلاسیک و نکات مهمی که باید رعایت کنید

روکش و پارچه مبل کلاسیک

در مورد روکش و پارچه مبلمان کلاسیک باید عنوان کنیم که شما باید دقت کافی را به عمل آورید چرا که پارچه باعث زیبایی و دوام می شود تا شما بتوانید به مدتی طولانی از مبل خود استفاده کنید و ازآنجا که بیشتر پارچه‌هایی که در بازار وجود دارد پارچه‌های چینی و یا ترک هستند روی مبل‌های کلاسیک نیز از همین پارچه‌ها استفاده می‌شود. اگر شما به دنبال محصول بهتری هستید باید از پارچه ترک بر روی مبل خود استفاده کنید. پارچه‌های داخلی کشور نیز از کیفیت خوبی برخوردار هستند که یکی از محبوب‌ترین آن‌ها پارچه‌های یزد بوده که دارای کیفیت قابل قبول می‌باشد. شما می‌توانید با خرید مبل هایی که دارای پارچه‌های یزد هستند علاوه بر کیفیت کالا از کالاهای ایرانی نیز حمایت کنید. پارچه‌های دیگری برای طراحی مبلمان کلاسیک وجود دارد که به پارچه‌های مخمل، سلطنتی و نانو میکرو معروف می باشند که هر کدام را می‌توانید بنا به درخواست خود از آن استفاده کنید.

دوخت مبل های کلاسیک

علاوه بر موارد گفته‌شده نحوه دوختن مبل و روکش بسیار مهم می باشد. بهتر است یک دوخت خیلی تمیز روی پارچه‌ها زده شده باشد و پارچه‌ها در قسمت‌های مختلف کم یا زیاد نباشد و همچنین پارچه دچار سوراخ و بیرون‌زدگی نباشد. اگر از پارچه‌های مخمل در ساخت مبل های کلاسیک استفاده شده است خیلی راحت می توانید کیفیت خوب یا بد بودن این پارچه‌ها را متوجه شوید چرا که پارچه‌های مخمل در سطح خود یک سری ویژگی هایی دارند که از روی آن‌ها می توان به مرغوبیت پارچه پی‌برد. پارچه‌هایی که پرزدار هستند را می توانید به راحتی با استفاده از ناخن خود امتحان کنید اگر راحت تاروپود از هم جدا شد یعنی مبل شما خیلی زود فرسوده می‌شود و پارچه‌ آن به زیبایی اولیه نخواهد بود. برای روکش‌های مبل‌های کلاسیک از پارچه‌هایی که کش می آید استفاده نمی‌شود چرا که این پارچه نمی‌توانند گزینه مناسبی برای این مبل‌ها باشند و رنگ پارچه‌ها را به گونه‌ای انتخاب کنید که با تم کلی منزل و دکوراسیون منازل همخوانی داشته باشد. سعی کنید در هنگام خرید مبل کلاسیک طرح‌های خیلی ریز و پیچیده را انتخاب کنید چراکه ظرافت کار بیشتر شده و زیبایی محصول بالاتر می رود.

سایر نکات در هنگام خرید مبل کلاسیک

قبل از خرید مبل بهتر است سعی کنید تمامی قسمت‌های آن را بررسی کنید که شکستگی و ترک‌خوردگی در هیچ قسمت مبل وجود نداشته باشد چرا که وجود شکستگی و ترک‌خوردگی نشان می‌دهد که زمان منبت‌کاری چوب طاقت نیاورده و شکسته است که این نشان‌دهنده مرغوب نبودن چوب مورد استفاده در ساخت کلاف مبل کلاسیک می باشد. همچنین سعی کنید پایه‌های مبل را بررسی کنید که کاملاً تراز باشد و زمانی که روی مبل می‌نشینید پایه ها لق نزند. از دیگر مواردی که درهنگام خرید مبل کلاسیک باید به آن توجه کنید فوم و اسفنج مبلمان می باشد. معمولاً از فوم‌های گرم و سرد و یا اسفنج های سی کیلویی در ساخت مبلمان کلاسیک استفاده می شود. بهترین نوع نشیمن برای مبل‌های کلاسیک فمم های سرد است که دارای کیفیت بیشتری است. اگر می‌خواهید متوجه شوید که فوم سرد است یا گرم می‌توانید فشار روی یک قسمت وارد کنید اگر سریع به حالت اولیه برگشت یعنی فوم سرد بوده و کیفیت بهتری دارد اگر کمی با تاخیر به حالت اولیه برگشت یعنی فوم گرم بوده و شما نمی‌توانید برای مدت طولانی از این مبل استفاده کنید ، چرا که خیلی زود کیفیت خود را از دست می‌دهد. امیدواریم با توجه به نکات بالا بتوانید خرید مناسبی داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *