فروشگاه اینترنتی ایران میز فروشگاه اینترنتی ایران میز
seo 53 روز پیش
بازدید 91 بدون دیدگاه

دکوراسیون اتاق خواب ۶ متری با بهترین ایده ها

در اغلب اوقات فضاهای آپارتمانی با محدودیت زیادی نسبت به خانه‌های ویلایی همراه هستند. واقعیت این است که خانه‌های آپارتمانی هیچ شباهتی به خانه‌های ویلایی ندارند. اما این بدان معنا نیست که آپارتمان‌ها پرطرفدار نیستند یا نمی‌توان در آن‌ها زندگی کرد. اتفاقا خانه‌های آپارتمانی بر اساس تعداد افراد می‌توانند بهینه سازی شوند. یعنی شما به راحتی می‌توانید یک آپارتمان مجهز و کامل را برای یک نفر تا ۱۰ نفر تجهیز کنید. البته شاید تصور کنید که مبلمان کردن و تجهیز فضاهای کوچک در یک خانه آپارتمانی راحت نیست. اما ما در این مطلب در کنارتان هستیم تا با هم یک فضای خواب کوچک را مبلمان کنیم.

  گام اول: ایده‌ای دارید؟!

در قدم اول از انجام دکوراسیون اتاق خواب ۶ متری بهتر است طرح خود را به صورت دستی و با ایده‌های اولیه بر روی یک کاغذ پیاده کنید. یک فضای ۶ متری بر روی کاغذ بکشید و سپس مبلمان خود مانند میز تحریر، تخت خواب و حتی اکسسوری‌هایی مانند ساعت دیواری را هم در آن مشخص کنید. ضمن اینکه اگر اتاق شما پنجره دارد، یک مزیت محسوب می‌شود و می‌توان به بهترین نحو ممکن از آن استفاده کرد. فراموش نکنید که ورودی اتاق را لحاظ کرده و جایگذاری ورودی را هم در نظر بگیرید. مهمترین نکته این است که به چیدمان فضای اتاق خواب ۶ متری خود به شکل یک حرکت ناامید کننده نگاه نکنید. شما می‌توانید این اتاق را به نحوی مبلمان و چیدمان کنید که از یک اتاق خواب ۱۲ متری ایده آل‌تر شود.

دکور اتاق کوچک

گام دوم: طرح و رنگ برای دیوارها و کف

در گام بعد به رنگ‌های مورد علاقه‌تان فکر کنید. تصمیم دارید دیوارها مینیمال و ساده باشند و فقط آن‌ها را رنگ کنید یا دوست دارید از کاغذ دیواری‌های طرح‌دار و پرنقش استفاده کنید؟! توصیه ما این است که در دکوراسیون اتاق خواب ۶ متری به دلیل کوچک بودن فضا از رنگ‌های تیره، کاغذ دیواری‌های شلوغ و پر نقش با رنگ‌های تیره استفاده نکنید. این مدل رنگ‌ها و طرح‌ها فضای شما را کوچکتر و دلگیرتر نشان می‌دهند.

در عوض رنگ‌های روشن و کاغذ دیواری‌های ساده، فضای شما را وسیع‌تر کرده و حتی در پخش نور فضای شما به واسطه انعکاس نقش مهم و سازنده‌ای خواهند داشت. ناگفته نماند که این موضوع کاملا سلیقه‌ای است اما اگر خواستید از رنگ‌های تیره هم استفاده کنید، توصیه می‌کنیم که تنها یکی از اضلاع کوچکتر اتاق خود را به این ترکیب رنگ اختصاص دهید. ضمن اینکه مشخص کنید برای کفپوش اتاق خود از چه متریالی استفاده خواهید کرد.

رنگ دیوار در اتاق خواب کوچک

گام سوم: نور را فراموش نکنید

شاید اتاق شما پنجره یا بازشو نداشته باشد، در این صورت به راحتی می‌توانید از نورپردازی‌های مصنوعی استفاده کرده و اتاق خود را به یک فضای پرنور و جذاب تبدیل کنید. اما اگر پنجره داشتید، نور طبیعی بهترین ایده و عملکرد را در فضای اتاق خواب شما خواهد داشت. البته اگر پنجره شما در مقابل خود با محدودیتی روبرو بوده و دید مزاحم دارد، می‌توانید از پرده استفاده کنید. پرده حتی به کنترل شدن شدت نور خصوصاً در روزهای تابستان کمک می‌کند. اما یکی از ایده‌های جذاب برای مبلمان دکوراسیون اتاق خواب ۶ متری شما این است که تا جایی که می‌توانید از نور طبیعی استفاده کنید و به همین دلیل می‌توانید پرده‌ها را هم نازک انتخاب کنید.

گام چهارم: بهترین عملکرد را در نظر بگیرید

مهمترین فاکتوری که در دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک یا دکوراسیون اتاق خواب ۶ متری باید لحاظ شود این است که از فضای خود بهینه استفاده کنید. برای این کار حتماً باید از مبلمانی استفاده شود که کمترین فضا را اشغال می‌کنند و عملکرد خوب و مناسبی دارند. مثلا تخت خواب تاشو یکی از این مبلمان‌ها محسوب می‌شود. این تخت خواب‌ها برای اتاق‌ها و فضاهای کوچک بسیار کاربردی هستند.

میزکامپیوتر در اتاق کوچک

گام پنجم: اکسسوری‌های کاربردی

شاید باور این موضوع برای شما قابل قبول نباشد، اما برخی از اکسسوری‌ها در فضای اتاق و خانه می‌توانند نقشی به شدت مفید و تاثیرگذار در وسعت بخشیدن یا کوچکتر نشان دادن فضای شما داشته باشند. از جمله این اکسسوری‌ها می‌توان به آینه‌ها اشاره کرد. آینه‌ها یک ایده قدیمی و یک ترفند به حساب می‌آیند که با استفاده درست از آن‌ها به خوبی می‌توانید فضای اتاق خود را وسیع‌تر از چیزی که هست نشان دهید. اگر تمایل داشتید اتاقی بزرگ و بی‌مرز داشته باشید، آینه خود را بدون قاب سفارش بدهید.

استفاده از قاب در اطراف آینه آن را محدود می‌کند. اما اگر قسمتی از دیوار خود را به آینه‌هایی اختصاص بدهید که هیچ قابی آن‌ها را فرا نگرفته، بدون شک در همان نگاه اول بعد از نصب شدن آینه و قرار گرفتن آن مثلا در کنار تخت یک و نیم نفره ، متوجه خواهید شد که به وسعت اتاق شما افزوده شده است. ضمن اینکه می‌توانید قسمتی از نور اتاق خود را با نور لحاظ شده در اطراف آینه هم تامین کنید.

گام ششم: پنجره؛ نقطه عطف اتاق شما

همانطور که گفتیم ما باید از فضای خود استفاده بهینه‌ای داشته باشیم. اگر در اتاق خود پنجره دارید به خوبی می‌توانید از این بخش از اتاق استفاده بهینه‌ای داشته باشید. مثلاً این امکان برای شما فراهم است که تخت خواب دو نفره خود را در کنار پنجره قرار دهید. البته در این صورت حتما باید برای پنجره، پرده نصب کنید تا نور یا سرما و گرمای محیط بیرون شما را اذیت نکند. قرار دادن تخت خواب در کنار پنجره، ایده‌ای به شدت جذاب محسوب می‌شود. ضمن اینکه می‌توانید شب‌ها در زمان خواب آسمان پرستاره و صبح به هنگام بیدار شدن، روشنی آسمان و حتی لحظه طلوع آفتاب را مشاهده کنید.

تخت خواب در اتاق خواب 6 متری

گام هفتم: ترفند دیوار شاخص

از جمله دیگر ایده‌هایی که می‌توانید در دکوراسیون اتاق خواب ۶ متری خود از آن استفاده کنید، این است که یک دیوار را به عنوان دیوار شاخص یا  Accent Wall در نظر بگیرید. برای رسیدن به این هدف و دستیابی به دیوار شاخص، فقط کافی است که یک ضلع از دیوار اتاق خود را نسبت به سه ضلع دیگر متفاوت رنگ کنید. حتی می‌توانید آن را با کاغذ دیواری متفاوت بپوشانید  یا می‌توانید این ضلع دیوار را صرفاً سراسر آینه در نظر بگیرید تا نسبت به سایر اضلاع دیوار اتاق شما کاملاً خاص و متمایز شود.

یا مثلاً می‌توانید از کاغذ دیواری‌هایی با طرح راه راه استفاده کنید. این نوع کاغذ دیواری‌ها هم در بزرگتر نشان دادن اتاق شما نقش به سزایی دارند. کاغذ دیواری‌هایی با طرح راه راه عمود کمک می‌کنند تا چشم به سمت بالا هدایت شده و به واسطه این اتفاق سقف اتاق شما بلندتر دیده شود. کاغذ دیواری‌هایی با طرح راه راه افقی هم چشم شما را در طول دیوار حرکت داده و سبب می‌شوند که فضا و مساحت اتاق شما بزرگتر از چیزی که واقعاً هست، به نظر برسد.

دکوراسیون فضای کوچک در ۷ گام

ما در این مطلب تلاش کردیم تا در هفت گام موثر و کاربردی شما را در چیدمان دکوراسیون اتاق خواب ۶ متری راهنمایی کنیم. ضمن اینکه شما می‌توانید از فضای زیر تخت یا حتی سقف هم برای وسیع‌تر شدن و جادارتر شدن اتاق خود استفاده کنید. مثلاً از سقف گلدان آویزان کنید یا وسایلی را که اضافه هستند مثل لباس‌های تابستانه یا زمستانه، در زیر تخت جا بدهید. در نهایت استفاده از برخی از اکسسوری‌های کوچک مانند کوسن‌ها و تابلوها هم در دکور شدن فضای کوچک خواب شما جذاب و کاربردی است، ضمن اینکه جای زیادی را هم اشغال نخواهند کرد.

-->--> -->-->

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فروشگاه اینترنتی ایران میز فروشگاه اینترنتی ایران میز