سعید 74 روز پیش
بازدید 63 بدون دیدگاه

طراحی دکوراسیون خانه‌های کوچک

طراحی دکوراسیون خانه‌های کوچک یکی از کارهای سخت است که هنگام چینش آن با چالش‌های فراوانی مواجه خواهید شد. لازمه چیدن یک دکوراسیون حرفه‌ای داشتن خلاقیت و ابداع طراحی حرفه‌ای است. در فضای کم کار چیدن وسایل به‌مراتب سخت‌تر از زمانی است که فضای داخل منزل زیاد است. از آن جایی که خانه باید محل رفاه و آسایش افراد آن باشد؛ بنابراین دکوراسیون باید جوری چیده شود که راحتی افراد خانواده در آن حفظ شود.

در خانه‌های با فضای کم، به طور معمول انرژی کمتری استفاده می‌شود و نظافت آن مدت‌زمان کوتاهی را می‌طلبد. ازاین‌رو باید وسایل طوری چیده شوند که راحتی افراد، محل قرارگیری وسایل و نظافت آن به بهترین شکل ممکن انجام شود. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

طراحی دکوراسیون خانه‌های کوچک

رنگ‌های روشن را در محیط خانه استفاده کنید

اولین گام برای طراحی دکوراسیون خانه‌های کوچک استفاده از رنگ روشن است. شما می‌توانید با استفاده از یک رنگ روشن و ایجاد خطوط ساده بر روی دیوارها دکوراسیون خود را طوری طراحی کنید که جذابیت آن بیشتر شود. رنگ روشن فضای کوچک منزل را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. از طرفی رنگ‌های روشن با اغلب طراحی‌های دکوراسیون هماهنگ یا به‌اصطلاح ست می‌شود. ازاین‌رو اولین کار در طراحی فضای خانه با متراژ کم، استفاده از رنگ روشن است.

با نصب قفسه دیواری در استفاده از فضاها صرفه‌جویی کنید

ازآنجایی‌که در خانه‌های کوچک معضل کمبود جا وجود دارد؛ بنابراین استفاده بهینه از تمام فضاها به طراحی دکوراسیون خانه‌های کوچک کمک شایانی خواهد کرد. شما می‌توانید با نصب قفسه و حذف وسایل اضافی، فضای بیشتری را جهت چیدمان دکوراسیون در اختیار داشته باشید. ازاین‌رو نصب قفسه دیواری یکی از راهکارهایی است که می‌تواند به شما در چیدمان وسایل کمک زیادی کند و شما با کمبود فضا روبه‌رو نشوید.

استفاده از مبل‌های چندمنظوره

مبلمان یکی از ارکان مهم دکوراسیون‌ها است؛ بنابراین نمی‌توان آن را به‌راحتی از لیست وسایل خانه حذف کرد. اما استفاده از مبل باعث خواهد شد که جا برای بقیه وسایل به‌اندازه کافی نباشد. چه مبل راحتی و چه مبل کلاسیک هر دوی اینها جاگیر هستند و باید به حال فضایی که این دو نوع اشغال می‌کنند فکری کرد. امروزه در اکثر مواقع برای طراحی دکوراسیون خانه‌های کوچک افراد با فضای کم دست‌وپنجه نرم می‌کنند. ازاین‌رو استفاده از مبل‌های چندمنظوره کمک بسیاری در استفاده بهینه از فضای موجود خواهد کرد.

استفاده از مبل‌های تختخواب‌شو اولین و بهترین راهکاری است که شما می‌توانید برای جبران فضای کم انجام دهید. با استفاده از این نوع مبل‌ها شما به‌راحتی مشکل فضا را حل خواهید کرد. به طوری که در دکوراسیون خود هم مبل دارید و هم تختخواب.

تختخواب را بالاتر از سطح زمین قرار دهید

تختخواب یکی از وسایلی است که فضای زیادی را اشغال می‌کند. به همین خاطر استفاده از تختخواب باید به صورتی باشد که کمترین فضا را اشغال کند. اما مشکلی که در اینجا هست این است که تختخواب را نمی‌توان کوچک کرد. پس مشکل کمبود فضا را چطوری باید حل کرد؟

شما برای رفع این کمبود می‌توانید از تختخواب‌هایی استفاده کنید که دوطبقه باشند. تختخواب‌های دوطبقه که قسمت زیرین آن دارای کشو و فضا برای قرار دادن وسایل است، بهترین راهکار برای طراحی دکوراسیون خانه‌های کوچک و استفاده از فضای موجود است. با این کار شما می‌توانید لوازمی را که دوست در اتاق باشند در قسمت زیرین تختخواب بچینید و با کمبود جا برای چیدن دکوراسیون خود مواجه نشوید.

همچنین بخوانید: عوامل موثر بر قیمت سرویس خواب

از فضاهای موجود در پشت مبل‌ها استفاده کنید

از دیگر کارهایی که می‌توانید برای رفع کمبود فضا انجام دهید، استفاده از فضاهای موجود در پشت مبل‌ها است. شما با استفاده از این فضاها می‌توانید وسایل خود را به بهترین نحو بچینید. با انجام این کار هم مشکل کمبود فضا را حل کرده‌اید و هم زیبایی دکوراسیون خود را چندین برابر کرده‌اید.

آینه را مقابل پنجره قرار دهید

آینه و کنسول یکی دیگر از وسایلی است که در دکوراسیون‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. در طراحی دکوراسیون خانه‌های کوچک می‌توان آینه را در مقابل پنجره قرار داد تا دکوراسیون وجه زیباتری داشته باشد. با انجام این کار فضای خانه بیش از آنچه در واقعیت وجود دارد نشان داده می‌شود و در نهایت منجر به زیباتر شدن آن خواهد شد.

طراحی دکوراسیون خانه‌های کوچک

وسایل تزئینی را از سقف آویزان کنید

وسایل تزئینی از جمله گلدان‌ها از جمله قسمت‌هایی است که باعث زیباتر شدن دکوراسیون خواهد شد. چنانچه شما با کمبود فضا مواجه هستید و دوست دارید که در دکوراسیون خود از گل و گیاهان مختلف استفاده کنید؛ بهترین کار آویزان کردن آنها از سقف است. با انجام این کار شما هم از فضای موجود بهترین استفاده را کرده‌اید و هم زیبایی دکوراسیون خود را به بالاترین حد ممکن رسانده‌اید.

استفاده از گلدان‌هایی که از سقف آویزان می‌شوند یکی از راهکارهایی است که می‌توان هم دکوراسیون بسیار زیبا و متفاوتی داشت و هم مشکل کمبود جا را به‌راحتی حل کرد. اگر از علاقه‌مندان به گل‌وگیاه هستید و با مشکل جا مواجه هستید استفاده از این راهکار بسیار توصیه می‌شود.

از وسایل تاشو ذر طراحی دکوراسیون خانه‌های کوچک استفاده کنید

استفاده از وسایل تاشو که در مواقع ضروری جمع می‌شوند یکی از راهکارهای دیگر در ایجاد و طراحی دکوراسیون خانه‌های کوچک است. این وسایل با کمترین جا بهترین بهره‌وری را برای شما خواهند داشت. ازاین‌رو استفاده از این وسایل باعث خواهد شد که شما با کمبود فضا مواجه نشوید. وسایلی همچون میزناهارخوری، تختخواب تاشو را می‌توان در این گروه وسایل قرار داد.

نتیجه‌گیری

چیدن دکوراسیون همیشه یکی از کارهایی سختی بوده که نیاز به داشتن خلاقیت و طراحی ایده‌ها نو در آن بسیار حائز اهمیت است. این کار وقتی سخت‌تر می‌شود که شما با کمبود فضا نیز مواجه باشید. چیدن دکوراسیون در فضاهای کوچک به‌مراتب سخت‌تر از مکان‌هایی است که با کمبود جا مواجه نیستند. ازاین‌رو طراحی دکوراسیون خانه‌های کوچک از اهمیت بالایی برخوردار است.

با انجام یک سری کارها و حذف برخی وسایل می‌توان دکوراسیون منزل‌های کوچک را حل کرد. در این مقاله نکاتی گفته شد که با انجام آن می‌توان تا حد زیادی مشکل کمبود فضا را حل کرد و دکوراسیون‌های زیبایی را خلق کرد. درنظرگرفتن مکان و وسایلی که برای این مکان‌ها طراحی شده‌اند نیز به شما در طراحی و چیدمان کمک بسیاری خواهد کرد.

از جمله وسایلی که می‌توان در این‌گونه فضاها استفاده کرد، وسایلی است که قابلیت جمع‌شدن دارند. استفاده از وسایل چندمنظوره نیز در حل مشکل کمبود فضا مؤثر خواهند بود.

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *