فوت و فن خرید میز ناهارخوری
image_pdfimage_print

فوت و فن خرید میز ناهارخوری

میز ناهارخوری به‌‌عنوان یکی از لوازم منزل محسوب شده که در آشپزخانه مورد توجه افراد هست. در هنگام خرید میز ناهارخوری مناسب باید به یک سری از نکات مهم توجه کنید تا بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید. شما در هنگام انتخاب نباید تنها به زیبایی میز ناهارخوری توجه کنید. یک سری نکات کلیدی در این زمینه وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم داشت.

شیوه اصولی انتخاب میز ناهارخوری

میز ناهارخوری محلی است که افراد خانواده برای صرف غذا دور هم جمع می‌شوند. به همین علت رنگ، شکل و طرح میز بسیار مهم بوده و باید سعی کنید میز را به گونه‌ای انتخاب کنید که با دیگر لوازم موجود در منزل هم خوانی داشته باشد. میزهای ناهارخوری مستطیل‌شکل و گرد بوده که برای تمامی دکوراسیون ها قابل استفاده است. شما می‌توانید از میزهای گرد و مستطیلی در بخش‌های مختلف منزل استفاده کنید. میزهای گرد این قابلیت را دارند که مکالمه افراد را راحت‌تر کنند.

میزهای مستطیل‌شکل دارای فضای بیشتری بوده و امکان دور هم جمع کردن افراد بیشتر را به شما می‌دهد. شما می‌توانید به میز ناهارخوری مستطیل‌شکل صندلی اضافه کنید اما میزهای گرد این قابلیت را ندارند. برای انتخاب میز ناهارخوری مستطیلی شکل بهتر هست میزی را انتخاب کنید که دارای طراحی مدرن و منحصربه‌فرد باشند. به دنبال میزهایی باشید که تخته اضافی تاشو داشته تا بتوان در مواقع لزوم میز را بزرگ‌تر از حد معمول کرد.

فوت و فن خرید میز ناهارخوری

شخصیت دادن میز ناهارخوری به دکوراسیون منزل

میزهای ناهارخوری می‌تواند به دکوراسیون منزل شما شخصیت ببخشد. اتاق‌های ناهارخوری بی‌رنگ را می‌‌توان به کمک میزهای ناهارخوری جلوه داد. برای این‌گونه اتاق‌ها بهتر است یک میز متفاوت را انتخاب کنید. انتخاب میزهای بیضی یا هشت‌ضلعی می‌تواند به دکوراسیون اتاق منزل، جلوه خاصی ببخشد. اگر از دکور سنتی در منزل خود استفاده می‌کنید بهتر است یک میز ناهارخوری سنتی را انتخاب کنید. میز چوبی مستطیلی با لبه و پایه‌های گرد می‌تواند بهترین انتخاب برای منزل شما باشد.

برخی از میزها دارای طرح روستایی و منبت‌کاری شیک است. میز خرک به عنوان یک میز محبوب خانه‌های روستایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از ویژگی‌های این میز می‌‌توان به سادگی آن اشاره کرد. این میزها را می‌‌توان با یک جفت نیمکت بدون پشتی ست کرد تا نمای جالبی به منزل شما ببخشد.

ست کردن صندلی با میز ناهارخوری

برای این‌که یک میز ناهارخوری مناسب داشته باشید که افراد در هنگام صرف غذا راحتی مناسبی داشته باشند بهتر است میزی را انتخاب کنید که دارای استانداردهای لازم باشد. صندلی میز ناهارخوری بهتر است دارای پشتی های بلند باشد. این‌گونه صندلی‌ها به راحتی با انواع میزها ست شده و برای میزهای گرد بسیار مناسب است. استفاده از صندلی‌های پشتی دار باعث می‌شود تا افراد در هنگام گفتگو با یکدیگر راحت‌تر بوده و صرف غذا لذت‌بخش‌تر شود.

فوت و فن خرید میز ناهارخوری

توجه به متریال به کار رفته در میز ناهارخوری

برای انتخاب یک میز ناهارخوری مناسب بهتر است به متریال به‌کار رفته در میز توجه کنید. دکوراسیون مدرن بر سادگی استوار است. بنابراین بهتر است اسکلت میزهای ناهارخوری مدرن از فلزهای مختلف ضد زنگ ساخته شود، چرا که باعث افزایش زیبایی منزل می شود. شما برای این‌که بتوانید یک میز ناهارخوری مناسب انتخاب کنید باید به اندازه میز توجه کنید. میز ناهارخوری باید به اندازه تعداد اعضای خانواده باشد تا فضای زیادی را اشغال نکند. در اتاق‌های بزرگ قرار دادن میز بزرگ اشکالی ندارد اما اگر دارای یک فضای کوچک هستید می‌توانید از یک میز ناهارخوری کوچک استفاده کنید.

اگر دارای فضای کوچک هستید بهتر است میز ناهارخوری تاشو خریداری کنید تا در مواقع نیاز به اندازه آن اضافه کنید. میز ناهارخوری را باید به گونه‌ای بچینید که افراد به راحتی در اطراف آن رفت‌وآمد کنند قبل از خرید میز ناهارخوری بهتر است اندازه اتاق را بررسی کرده و سپس فضایی را در اطراف میز برای جابجایی افراد در نظر بگیرید و سپس بزرگ‌ترین میز که مناسب فضای انتخابی شما است را انتخاب کنید.

توجه به کارایی میز ناهارخوری

شما باید ابتدا کارایی میز را در نظر گرفته و سپس انتخاب کنید. اگر قرار است این میز برای شما و مهمانان تان باشد باید انواع بزرگ یا تاشو که قابلیت بزرگ شدن را دارد انتخاب کنید. اما اگر می‌خواهید با اعضای خانواده بر روی میز، مذاکره کنید بهتر است میزگرد را انتخاب کنید تا به‌راحتی یکدیگر را ببینند. برای فضاهای کوچک به مانند آشپزخانه آپارتمان‌های کوچک بهتر است میزی را انتخاب کنید که قابلیت تاشو داشته باشد. این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد تا درصورتی که به میز احتیاج ندارید به صورت تاشو آن را جمع کنید.

از آنجایی‌ که بیشتر آپارتمان‌های امروزی کوچک است طراحی میز تاشو به‌‌عنوان یکی از طراحی‌های کاربردی شناخته می شود. برخی میزهای موجود در بازار دارای کاربری چند منظوره است. شما می‌توانید از میزهای چندمنظوره در اتاق خود استفاده کنید. میزهایی که از وسط تا می‌شوند را می‌‌توان به‌‌عنوان کنسول اتاق خواب نیز در نظر گرفت.

کیفیت میز ناهارخوری

برای انتخاب میز ناهارخوری بهتر است به کیفیت آن توجه کنید میزهای چوبی به صورت معمول دارای کیفیت بالا بوده و به نسبت سایر میزها بهتر است. شما می‌توانید میز ناهارخوری را با دکورهای دیگر ست کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که میزهای چوبی به نسبت سایر مدل‌ها گران‌تر است. اگر نمی‌خواهید هزینه زیادی برای میز ناهارخوری انجام دهید می توانید یک میز مناسب تهیه کرده و آن را با روکش چوب بپوشانید.

میزهایی که یک لایه چوب مانند تخته چند لایه روی سطح بیرونی آن قرار گرفته است دارای قیمت ارزان‌تر و ظاهر زیبایی هستند. فایده استفاده از روکش چوب بر روی میزهای مختلف این است که شما می‌توانید پس از چند سال یک میز مناسب خریداری کنید.

توجه به رنگ میز ناهارخوری

در هنگام سفارش و ساخت میز ناهارخوری شما باید به رنگ و نوع دکوراسیون منزل خود توجه کنید. استفاده از رنگ مشکی برای میز ناهارخوری بسیار مناسب به نظر می‌رسد. اگر از دکور مشکی استفاده می‌کنید حتماً میز ناهارخوری مشکی سفارش دهید. سعی کنید میزی را انتخاب کنید که دارای روکش ضد آب باشد چرا که پس از گذر زمان ظاهر خود را از دست نمی‌دهد. سطح شیشه‌ای شلوغ برای میز ناهارخوری توصیه نمی‌شود.

باید توجه داشته باشید رنگ تیره برای میز چوبی بسیار مناسب است اما گرد و خاک را نشان می دهد و همیشه باید به دنبال تمیز کردن میز ناهارخوری باشید. پس اگر حساسیتی در این زمینه ندارید می‌توانید میز ناهارخوری مشکی خریداری کنید.

ست کردن میز ناهارخوری با سایر لوازم منزل

شما می‌توانید پس از تهیه میز ناهارخوری مناسب و باکیفیت آن را با سایر لوازم موجود در منزل خود ست کنید. برای این منظور می‌توانید میز ناهارخوری را رنگ کنید، برای این‌که بتوانید میز ناهارخوری را به شکل استاندارد رنگ کنید باید از رنگ‌های روغنی استفاده کنید تا بتواند سطح چوب را کاملاً پوشانده و در برابر گردگیری مقاوم باشد. برای مقاومت در برابر خراشیدگی نیز بهتر است روی آن کیلر سیلر بزنید.

با رنگ کردن میز ناهارخوری می‌توانید سلیقه شخصی خود را پیاده‌سازی کنید. در واقع شما می‌توانید میز ناهارخوری چوبی را براساس سلیقه خود رنگ‌آمیزی کنید. استفاده از رنگ‌های روشن در میز ناهارخوری باعث ایجاد جلوه خاصی می شود. رنگ صندلی‌ها را نیز به گونه‌ای انتخاب کنید که با رنگ میز ست شود.

بررسی دوام میز ناهارخوری

قبل از خرید میز ناهارخوری بهتر است حتماً روی صندلی‌های آن نشسته و راحتی و دوام آن را تست کنید. مطمئن شوید که میز برای قرار دادن آرنج، فضای کافی داشته باشد. بهتر است تمامی قسمت‌های میز را امتحان کنید تا بتوانید یک خرید موفق داشته باشید. اگر ازجمله افرادی هستید که میز و صندلی را به صورت جداگانه خریداری می‌کنید حتماً باید تناسب خاصی بین خرید میز و صندلی شما وجود داشته باشد. اگر صندلی‌های دسته دار خریداری می‌کنید مطمئن شوید که زیر میز به راحتی قرار گرفته و ارتفاع آن‌ها با هم تضاد ندارد.

بهتر است روی صندلی در پشت میز نشسته و فاصله پا و میز را اندازه‌گیری کنید تا کوتاه یا بلند نباشد. همچنین زیر میز را کنترل کرده تا پایه‌های صندلی و میز با هم تداخل نداشته باشد. اگر می‌خواهید یک میز ناهارخوری سفارشی داشته باشید باید به این نکته توجه کنید که وسایل چوبی به دلیل نوع ساختی که دارند ممکن است بین یک تا دو هفته از زمان سفارش تا آماده شدن محصول زمان ببرد.

شما می‌توانید از میزهای متنوع موجود در بازار نیز استفاده کنید. همچنین با مراجعه به بازار و مراکز معتبر می‌توانید میز ناهارخوری مناسب تهیه کنید. هنگام خرید میز ناهارخوری بهتر است در مورد شرایط و هزینه تحویل آن از فروشنده سوال کرده و به دنبال میز‌هایی باشید که دارای گارانتی مناسب باشد تا بتوانید یک خرید موفق انجام دهید.

سخن پایانی در مورد فوت و فن خرید میز ناهارخوری

همانطور که می دانید خرید میز ناهارخوری به دلیل این که برای فضای آشپزخانه است باید دارای سایز استاندارد باشد. شما با توجه به محل قرارگیری میز ناهارخوری سایز مناسب آن را انتخاب کنید. با توجه به بودجه خود می توانید انواع میزهای موجود در بازار را خریداری کنید و لذت ببرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *