نحوه خرید موفق میز ناهارخوری
image_pdfimage_print

نحوه خرید موفق میز ناهارخوری

میز غذاخوری در ابعاد، اندازه و شکل‌های مختلفی موجود در بازار است. آیا می‌دانید کدام یک از مدل‌ها برای منزل شما مناسب است؟ اگر می‌خواهید بدانید چگونه یک میز غذاخوری مناسب خریداری کنید بهتر است با ما همراه باشید. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و سبک زندگی امروزی که با تنوع مختلف همراه است میزهای غذاخوری متفاوتی در بازار موجود است که قبل از خرید باید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

نحوه خرید موفق میز ناهارخوری

چگونه یک میز غذاخوری مناسب انتخاب کنیم

ظاهر میز برای بسیاری از افراد دارای اهمیت است. البته باید توجه کنید که شکل انتخابی میز شما باید با فضایی که قرار است میز را در آن قرار دهید سازگاری کافی داشته باشد. میزی که انتخاب می‌کنید باید فضای کافی برای نشستن تعداد نفراتی را که مدنظر دارید را داشته باشد و همچنین فضای خالی برای قدم برداشتن در آن را در نظر بگیرید. به‌صورت معمول عرض میز غذاخوری باید چیزی حدود نود و دو سانتی‌متر باشد تا بتوانید به‌راحتی در اطراف میز رفت‌وآمد کنید.

زمانی که طول میز افزایش می‌یابد عرض آن نیز افزایش پیدا می‌کند، درنتیجه شما باید اندازه و شکل میز مورد نظرتان را قبل از این‌که تصمیم به خرید بگیرید بررسی نمایید. قبل از انتخاب و خرید میز غذاخوری بهتر است فضای اطراف اتاق را به‌صورت کلی بررسی کنید چرا که باید افراد و مهمانان که پای میز نشسته اند اجازه داشته باشند به‌راحتی بلند شده و یا بنشینند. اگر مبلمان در اتاق غذاخوری و فضای غذاخوری وجود دارد حداقل فاصله میان میز و دیوار باید چیزی بین ۱۰۷ تا ۱۲۳ سانتی‌متر در نظر گرفته شود.

میزتان را شلوغ نکنید

سازندگان میزهای غذاخوری، تعداد افرادی را که می‌توانند به‌راحتی در کنار هم نشسته را پیشنهاد می کنند و این تعداد بر اساس فاصله‌ای است که دست‌کم، آرنج‌های افراد در هنگام فعالیت به هم برخورد نکند. پس در هنگام خرید بهتر است این استاندارد را رعایت کنید تا افراد در هنگام صرف غذا دچار مشکل نشوند. در برخی موارد دیده شده است که افراد از صندلی‌های چرخنده برای استفاده در مهمانی‌های شلوغ استفاده می‌کنند که ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از انجام این کار اجتناب کنید.

میزهای گرد برای فضاهای کوچک بهترین است

میزهای گرد بهترین میز برای فضاهای کوچک هستند. این میزها می‌توانند در فضاهای تنگ قرار گرفته و به دلیل نداشتن لبه‌های تیز مناسب هستند. معمولاً افراد اگر دارای فضایی کوچک برای خرید میز غذاخوری هستند به دنبال میزهای گرد می روند. میزهای گرد به دلیل خاصیتی که دارند می‌توانند افراد بیشتری را دور میز جا دهند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که میزهای گرد بزرگ، می‌توانند دسترسی به غذاهای روی میز را دشوار کنند. میزهای مستطیلی شکل به نظر می توانند برای جمعیت‌های بزرگ بهتر مورد استفاده قرار بگیرند و خیلی خوب کار کنند.

نحوه خرید موفق میز ناهارخوری

میز مستطیلی در اتاق های باریک و بلند

اگر اتاق شما باریک و بلند است می توانید از میزهای مستطیلی شکل استفاده کنید. این میزها فضای زیادی را برای تردد اطراف اتاق، در اختیار شما قرار می‌دهند. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که زمانی که طول میز افزایش پیدا کند عرض میز افزایش می‌یابد.

اگر فضای منزل شما بسیار کوچک است و می‌خواهید از تمامی فضا به شکل درست استفاده کنید بهتر است از میزهای بزرگ و صندلی‌های کوچک بهره بگیرید. این امر باعث می‌شود تا فضای کوچک شما به خوبی مدیریت شده و بتوان حداکثر استفاده را از آن داشت.

اگر اتاق شما به شکل مربع است یک میز مربعی می‌تواند برای ایجاد یک فضای صمیمی در هنگام صرف غذا کاربردی باشد، چرا که هر شخص در فاصله مساوی با نفر دیگر قرار گرفته و دارای نظم خاصی است.

سخن پایانی نحوه خرید موفق میز ناهارخوری

در هنگام خرید میز باید به نکات گفته شده توجه کنید تا بتوانید یک انتخاب مناسب داشته باشید. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا میز غذاخوری خود را به‌صورت کاملاً هماهنگ با مبلمان منزل خریداری کنند. از نظر زیباشناسی توجه کردن به ابعاد و فضای داخلی منزل می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید یک انتخاب کاملاً مناسب داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *