نکات مهم در مورد میز ناهارخوری
image_pdfimage_print

نکات مهم در مورد میز ناهارخوری

تمامی افراد به‌صورت معمول در طول شبانه‌روز سه وعده غذایی مختلف مصرف می‌کنند و در هر وعده غذایی، به ارزش خوراکی هایی که میل می‌کنند توجه دارند. اما نکته‌ای که معمولاً از آن غفلت می‌کنند اهمیت سفره و سطحی است که روی آن غذا می‌خورند. درحالی‌که باید بدانید این موضوع به‌صورت مستقیم با سلامت افراد ارتباط دارد. در زمان گذشته بیشتر از سفره‌های پارچه‌ای و حصیری استفاده می‌شده اما امروزه با توجه به سبک زندگی مدرن استفاده از سفره‌های پلاستیکی مرسوم است.

نکات مهم در مورد میز ناهارخوری

استفاده از این سفره‌ها به دلیل این‌که راحت‌تر تمیز می‌شوند و رطوبت و چربی غذا را به سطح زیرین انتقال نمی‌دهند مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای این‌که به برخی از نکات در مورد میز ناهارخوری و همچنین سفره مورد استفاده توجه کنید تا انتها ما را همراهی کنید.

بهتر است میز غذاخوری خود را متناسب با تعداد نفرات و تعداد افراد خانواده انتخاب کنید تا در هنگام نشستن و صرف غذا دچار مشکل نشوید.

برای میز غذاخوری بهتر است سفره‌هایی را انتخاب کنید که پشت و روی آن مشخص باشد تا بتوانید همیشه از سطح روی سفره استفاده کنید. بهتر است از مصرف سفره‌هایی که داروی پشت کرک دار هستند خودداری کنید چرا که خاک و آلودگی بیشتری را به معرض نمایش می‌گذارند. همچنین سفره‌هایی را برای میز ناهارخوری انتخاب کنید که دارای سطح صاف باشد چرا که استفاده از سفره‌هایی که طرح‌های برجسته دارد مناسب به نظر نمی‌رسد.

برای این‌که به‌صورت کامل بهداشت را رعایت کنید بهتر است سطح میز را حداقل دو هفته یک‌بار تمیز کنید. برای این کار استفاده از آب گرم و مایع شوینده استفاده می‌شود. علاوه بر سطح روی لبه های میز را نیز تمیز کنید. درصورتی‌که سطح میز بسیار آلوده باشد یک فنجان آب گرم، یک فنجان الکل و یک قاشق غذاخوری سرکه را با هم مخلوط کرده و روی میز اسپری کنید. سپس بهتر است با دستمال میز را خشک کنید. شما در هنگام تمیز کردن میز باید به سطح آن دقت کنید. در صورت وجود ترک روی میز بهتر است آن بخش را تعویض کنید چرا که ترک باعث رشد میکروب‌ها شده و برای یک محیطی که در آن غذا سرو می شود مناسب نیست.

قرارگیری میز غذاخوری در کنار پنجره در میان نور باعث می‌شود تا آلودگی‌ها و میکروب‌ها به خوبی دیده شود. با توجه به این‌که میز غذاخوری به‌‌عنوان یکی از مکان‌های مهم برای صرف غذا می باشد بهتر است برای سطح آن از میزهای شیشه ای استفاده کنید، چرا که شیشه با توجه به ماهیتی که دارد آلودگی‌ها را به خوبی نشان می دهد.

نکات مهم در مورد میز ناهارخوری

یکی از سوالاتی که بسیاری از افراد با آن مواجه می شوند این است که آیا پشت میز غذا بخورند یا بر روی زمین؟

به‌صورت معمول باید بیان کرد با توجه به سبک امروزی غذا خوردن پشت میز به‌‌عنوان یکی از کارهای مرسوم تلقی می شود. معمولاً جوانان و آن‌هایی که در ناحیه زانو، درد یا مشکلی احساس نمی‌کنند می‌توانند به ‌راحتی در هنگام میل کردن غذا به‌صورت دو زانو یا چهار زانو بر روی زمین بشینند اما کسانی که دارای مشکلات مفصلی و ستون فقرات هستند و افراد بالای پنجاه سال که علایم آرتروز یا ساییدگی در مفاصل شان دیده می شود هنگام نشستن باید مسائل مختلف را رعایت کنند.

توصیه ما به این افراد این است که اگر برایشان امکان پذیر است در هنگام صرف غذا در پشت میز بنشیند. هنگامی‌که شخص برای صرف غذا بر روی زمین می‌نشیند مجبور می‌شود تا زانوهایش را خم کند که این امر باعث ایجاد قوز در کمر شده و فشار زیادی بر زانو وارد می‌شود. اما زمانی که فرد بر روی صندلی می‌نشیند میزان فشار بخصوص بر روی مفاصل به کمترین حد خود می‌رسد. زمانی که فرد بر روی صندلی میز غذاخوری می‌نشیند باید بدین نکته توجه کند که ارتفاع صندلی باید در حدی باشد که کف پای فرد کاملاً بر روی زمین قرار گرفته و زاویه ران ها و تن روی نود درجه باشد.

استفاده از صندلی موجب کاهش دردهای مفصلی می‌شود.

در واقع باید بیان کرد زاویه نباید خیلی باز باشد و حالت منفرجه داشته باشد. نکته مهم بعدی که باید در این بخش به آن توجه کنید قسمت پشتی صندلی است که باید کمی به سمت عقب تمایل داشته باشد تا فرد بتواند روی آن راحت قرار بگیرد. کسانی که دارای آرتروز و ساییدگی مفاصل هستند بهتر است به دنبال صندلی و میزهایی باشند که حالت استاندارد داشته باشد چرا که این امر باعث کاهش صدمات می‌شود. در واقع سبک زندگی امروزی به گونه‌ای است که کمتر کسی برای صرف غذا بر روی زمین می‌نشیند، بیشتر افراد سعی دارند تا با خرید یک میز ناهارخوری مناسب بر روی آن بنشینند و از صرف غذا لذت ببرند.

امیدواریم که نکات مهم در مورد میز ناهارخوری گره گشای مشکلات شما در خرید میز غذاخوری باشد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *