image_pdfimage_print

چگونه یک تخت خواب مناسب خریداری کنیم؟

قطعاً برای داشتن یک خواب راحت نیاز به یک تخت خواب مناسب و استاندارد حس می شود تا ضامن سلامتی، احساسات و قدرت تفکر ما باشد. همه ما می‌دانیم که خواب یکی از مهم‌ترین کارکردهای بدن محسوب می شود، بنابراین دانستن نکات خرید تخت خواب مناسب یک امر ضروری به شمار می رود. اگر شما تصمیم دارید یک تخت خواب مناسب خریداری کنید و یا این‌ که از مدل و طرح‌های تخت خواب قدیمی منزل خود خسته شده‌اید و به دنبال یک سبک جدید هستید می‌توانید با ما همراه باشید تا در این مقاله در مورد چگونگی انتخاب یک تخت خواب مناسب مطالبی را برای شما قرار دهیم.

به هر حال لازم است قبل از خرید به نکات گفته‌شده در هنگام انتخاب تخت خواب دقت کنید، نکاتی که اگر بتوان به شکل ویژه آن را رعایت کرد بابت پولی که هزینه می‌کنید قطعاً راضی خواهید بود و احساس راحتی خواهید داشت چرا که مهم‌ترین وسیله اتاق‌خواب تخت خواب می باشد و اگر شما تخت خوبی داشته باشید خواب راحتی را تجربه خواهید کرد که این امر باعث می‌شود تا شما یک روز پرانرژی را آغاز کنید.

تخت خواب مناسب

تخت خواب سبک

یکی از نکات مهمی که در هنگام خرید تخت خواب باید به آن دقت کنید سبک بودن تخت خواب می باشد که این امر باعث حمل‌ونقل آسان می شود، اگر شما مستأجر هم نباشید ممکن است بخواهید یک روز تخت خواب خود را بفروشید در این صورت تخت خوابی مناسب می باشد که قطعاتش به راحتی از هم جدا شده و به‌راحتی آن را جابجا کنید. باید توجه داشته باشید که همه تخت خواب‌ها از این ویژگی برخوردار می باشند اما بهتر است از فروشنده بخواهید که نحوه باز و بسته کردن جنس خریداری شده را برای شما توضیح دهد.

مسئله دوم ارتفاع تخت خواب می باشد، شاید بدانید که بهترین اندازه ارتفاع تخت خواب سی و پنج تا چهل سانتی‌متر می باشد. ارتفاع کمتر باعث می‌شود زمانی که بر روی لبه تخت خواب می‌نشینید پاهای شما کاملاً جمع شده و زانوها بالا بیاید. همچنین باید توجه داشته باشید که مرتب کردن این نوع تخت خواب‌ها و مرتب کردن ملافه و روتختی ها کمی سخت و دشوار می باشد.

تخت خواب خوب و راحت

یک تخت خواب مناسب و استاندارد هرگز با زمین مماس نیست، برخی تخت خواب‌ها دارای طراحی خاصی می باشند که دارای کشو بوده که این امر باعث می‌شود فاصله لبه تخت تا زمین کمتر از استاندارد باشد. این امر باعث می‌شود تا فضایی برای زیر تخت باقی نماند. اگر شما بخواهید زیر تخت را تمیز کنید باید تخت خواب رو کاملاً جابجا کنید که این کاری سخت می باشد. پشتی مناسب تخت خواب نیز مهم می باشد.

تخت‌های فرفورژه پشتی خوبی ندارند چرا که فلزها باعث می‌شوند تا در هنگام تماس سر راحتی نداشته باشید، در هنگام خرید باید به عرض تخت خواب نیز توجه کنید عرض تخت خواب باید استاندارد باشد برای تخت خواب‌های یک نفره نود تا صد و ده سانتی‌متر و برای تخت خواب‌های دونفره صد و سی و پنج تا صد و پنجاه سانتی‌متر سفارش می شود.

در هنگام خرید اگر تخت خواب چوبی و ام دی اف انتخاب کرده اید توجه کنید به خاطر روغن‌های جلا رنگ بوی بدی ساطع نشود، چون این بوها تا مدت زیادی باقی می‌ماند و حتماً بر روی کیفیت خواب اثر منفی می‌گذارد. در مورد تخت خواب‌های فلزی دقت کنید که گوشه‌های تخت خواب تیز و برنده نباشد چرا که این امر باعث می‌شود تا خطراتی برای شما ایجاد کند.

همچنین باعث آسیب دیدن تشک، ملافه، پتو می شود. می توانید دست‌کم یک میز عسلی یا همان میز کنار تخت خواب را خریداری کنید چرا که لازم است ساعت رومیزی، گیره مو، چراغ خواب و تلفن همراهتان را بر روی میز قرار دهید. ارتفاع مناسب میز باید بین شصت و پنج تا هفتاد سانتی‌متر باشد، تا زمانی که روی تخت دراز می‌کشید به وسایل موردنظر شما در دسترس باشد.

سبک بودن تخت خواب نیز مهم است چرا که برخی چوب‌ها که در ساخت تخت بکار رفته است بسیار سنگین می باشد، این امر باعث می‌شود تا در هنگام حمل‌ونقل و جابه‌جایی با مشکل مواجه شوید.

تخت خواب مناسب

تخت خواب جمع و جور

قطعاً می‌دانید که امروزه با کم بودن متراژ ساختمان‌ها و افزایش وسایل در اتاق خواب‌ها انتخاب سایز مناسب تخت خواب ذهن خیلی از افراد را به خود درگیر کرده است، از طرفی دیگر ما علاقمند می باشیم تا وسایل مختلفی را در اتاق خواب خود قرار دهیم با توجه به این‌که تخت خواب یکی از وسایل ضروری اتاق منسوب می‌شود و افراد ، زمان زیادی را در خواب به سر می‌برند که طبق آمارها چیزی حدود یک سوم از زندگی می باشد بنابراین انتخاب تختی که هم زیبا باشد و هم راحت بسیار حائز اهمیت است.

عوامل مؤثری بر نوع تخت خواب و انتخاب مؤثر می باشد که از جمله آن‌ها می‌‌توان به بودجه، اندازه اتاق و سایز بدن اشاره کرد. این عوامل می‌توانند بر اندازه تشک و تخت مؤثر باشند شما می‌توانید با تحقیق، آزمایش تخت و مشورت با کسانی که در این زمینه دارای تجربه هستند بهترین انتخاب را داشته باشید.

انتخاب یک تشک راحت برای تخت خواب

در مورد انتخاب تشک علاوه بر نوع تشک موارد مهم دیگری نیز وجود دارد که در انتخاب دخیل می باشد به‌‌عنوان مثال شاید برای شما مهم باشد که تشک خریداری کنید که به محیط‌زیست آسیب نرساند یا شاید تشکی بخواهید که زوایای آن قابل تنظیم باشد. برای اطمینان از داشتن بهترین انتخاب حتماً ویژگی‌های موردنظر خود را مطالعه کنید. شاید راحتی و بزرگی جای خواب برای شما حائز اهمیت باشد حتی اگر مجرد باشید می‌توانید از تشک های دونفره نیز استفاده کنید.

تشک های سایز کینگ و کوئین نیز برای شما مناسب‌ترین گزینه می باشد. سایزهای دونفره، فول سایز، کینگ و کوئین اندازه‌های استاندارد تشک هستند. برای انتخاب یک تشک راحت بهتر است زمانی که همیشه می‌خوابید روی تشک دراز بکشید و ببینید در آن حالت روی تشک راحت هستید یا خیر؟ بهتر است پوزیشن خود را روی تشک عوض کنید و تمام حالت‌های مختلف را امتحان کنید. اگر شما و همسرتان نیز می‌خواهید بر روی تخت بخوابید بهتر است هر دو هم‌زمان تشک را امتحان کنید.

یک تخت بزرگ می‌تواند تمام فضای اتاق شما را بگیرد و رفت‌وآمد را برای شما دشوار کند پس بهتر است در زمان خرید و انتخاب تخت به جثه فرد استفاده‌کننده و به ابعاد اتاق خواب نیز توجه کنید. تخت خواب بزرگ راحتی شما را تضمین می‌کند ولی باید به ابعاد اتاق خواب خود نیز دقت داشته باشید.

یک تخت خواب بزرگ می‌تواند تمام فضای اتاق شما را بگیرد و رفت‌وآمد را مشکل کند. پس در زمان خرید و انتخاب بهتر است به سایز توجه ویژه‌ای داشته باشید. برای امتحان تخت باید در نظر داشته باشید که شخص به راحتی بتواند در آن دراز بکشد و فضای کافی در بالای سر و قسمت پایین تخت برای خود در نظر بگیرید. برای این‌که بتوانید انتخاب دقیق‌تری داشته باشید باید بدانید که چه کسی قرار است از تخت استفاده کند. تخت‌های دونفره نیز باید به اندازه‌ای بزرگ باشند که هر دو در آن احساس راحتی کنند.

اگر چاق هستید و استخوان‌بندی درشتی دارید و همچنین در هنگام خواب غلت می‌زنید بهتر است تختی با عرض صد و بیست سانتی‌متر انتخاب کنید. بهتر است طول تخت خواب یک‌نفره برای یک جوان قد بلند دو متر باشد. سایز تخت های کودک و نوزاد نیز با توجه به سن و قد کودک تعیین می شود. تخت را باید در اتاق به گونه‌ای قرار دهید قسمت سر به سمت دیوار باشد تا خارج شدن با داخل شدن از آن راحت باشد.

قسمت بالای تخت معمولاً مرتفع‌ترین بخش تخت می‌باشد که می‌تواند جدا یا چسبیده به دیوار قرار بگیرد. حتماً برای خرید تخت خواب تمام دقت خود را بکار بگیرید و از هزینه کردن در انتخاب یک جنس باکیفیت تردید نکنید چرا که تخت خواب وسیله‌ای است که به کمک آن به آرامش می‌رسید. همچنین برای تجدید انرژی خود به خواب راحت نیاز دارید. به این نکته توجه داشته باشید که به صورت میانگین هر فرد در شبانه‌روز هشت ساعت را باید خواب باشد. امروزه مدل‌های زیادی از تخت خواب در بازار وجود دارد که یافتن و انتخاب گزینه مناسب تا حدی دشوار است. شما می‌توانید با در نظر گرفتن نکات بالا بهترین انتخاب را داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *