سعید 167 روز پیش
بازدید 291 بدون دیدگاه

آشنایی با انواع میز تلویزیون

آشنایی با انواع میز تلویزیون

برای چیدمان و دکوراسیون خانه نیاز داریم که همه چیز با یکدیگر جفت و جور باشند تا بتوان گفت یک دکوراسیون بی نظیر داریم. بیشتر ما تمرکز بر روی مبل و میز و بوفه و داریم اما میز تلویزیون نیز از مواردی ست که با توجه به مهم بودن تلویزیون در خانه جایگاه ویژه ای در تکمیل دکوراسیون دارد. میزهای تلویزیون در گذشته تنها برای قرار دادن تلویزیون بودند اما در حال حاضر با پیشرفته تر شدن صنعت لوازم الکترونیکی علاوه بر تلویزیون موارد دیگری نیز بر روی میزها قرار می گیرند که نیاز است فضای کافی برای آن ها وجود داشته باشد.

زمانی که برای خرید میز اقدام می کنید باید مشخص نمایید که دقیقا چه سبکی را می خواهید و پس از آن چه سایز و اندازه و مدلی مطابق با خانه شما خواهد بود. در ادامه انواع میز تلویزیون را مورد بررسی قرار خواهیم داد  تا بتوانید میز دلخواه خود را بیابید.

آشنایی با انواع میز تلویزیون

انتخاب میز

بهترین کار هنگام خرید میز تلویزیون این است که به سراغ مدل های عمومی بروید که در اصطلاح به مدل های جنرال نیز معروف هستند. این میز ها با هر خانه و سبکی به راحتی تطبیق پیدا می کنند و می تواند سالیان سال مورد استفاده قرار گیرد بدون اینکه مشکلی ایجاد شود. در ادامه مدل های دیگری را مورد بررسی قرار می دهیم که شامل:

قفسه‌ای (جلو باز)

این سبک از میزها دارای نام های مختلفی می باشند که به مدل قفسه ای و یا طبقه ای و جلو باز معروف هستند. سبکی ساده دارند و مورد پسند نیز می باشند. طبقات و یا قفسه هایی در این میز وجود دارد که می تواند لوازم برقی و تزیینی را بر روی آن ها قرار داد. هیچ گونه دربی در میز دیده نمی شود. عدم وجود درب باعث می شود که بتوانید مانند یک دکور تزیینی از آن استفاده نماید و با لوازم زیبا آن را تزیین نمایید. اما مشکلی که وجود  ارد این است که گرد و غبار به سادگی در میان تمامی لوازم نفوذ می کند. همچنین اگر فرزند کوچک دارید به سادگی به لوازم داخل طبقات دسترسی پیدا خواهد کرد که خطرناک می باشد.

آشنایی با انواع میز تلویزیون

مدل کنسولی

در ایران این نوع میز بسیار پرفروش است زیرا معمولا با لوازم خانه ها همسان است و حالتی ساده و شیک دارد. این نوع میزها معمولا دارای کشو و درب بر روی میز هستند که برای قرار دادن یکسری از لوازم می تواند عالی باشد. همه ما لوازمی داریم که تمایل داریم پنهان بمانند از جمله سیم های مربوط به تلویزیون و لوازم و یا فیش و غیره که ممکن است مورد استفاده قرار گیرند همگی در کنار میز و داخل این کشوها می توانند پنهان بمانند تا در دید نباشند و فضای پشت و داخل میز را بهم ریخته نشان ندهند. در واقع علت نامگذاری مدل کنسولی همین است.

میز تی وی (TV) با پایه‌های بلندگویی

برای خانه هایی که بزرگ هستند و فضای بسیاری دارند این میزها می تواند انتخابی عالی باشد. زیرا می تواند یک سمت از  دیوارهای خانه را پر کند و در عین حال بسیار در دید می باشد.در کنار و دو طرف میز دو کمد به شکل بلندگو وجود دارد که می توانند مورد استفاده قرار گیرند. می توان لوازم مربوط به سیستم های پخش صوتی را درون آن ها قرار داد و یا اینکه لوازم دیگری درون آن گذاشت. حتی این امکان وجود دارد که اسپیکرهای سیستم صوتی را نیز درون آن ها قرار دهید که یک فضای شیک و منظم داشته باشید. از قسمت های دیگر میز نیز برای قرار دادن لوازم دکوری می تواند استفاده نمود.

خرید مبل راحتی هماهنگ با میز تلویزیون

کابینتی

میز کابینتی در واقع حالتی شبیه به مدل کنسولی دارد دارای درب و کشو می باشد. همچنین فضای بسیار زیاد و متعددی برای قرار لوازم دارد که محفوظ می باشد. این مدل میز برخلاف مدل قفسه ای می تواند برای افرادی که دارای فرزند کوچک هستند عالی باشد زیرا همه چیز حالت محفوظ دارد و کودک نمی تواند به لوازم داخل میز دسترسی داشته باشد. البته باید دقت نمایید که با دکوراسیون کلی خانه شما هماهنگی داشته باشد و جدا از بقیه لوازم نباشد.

مدل سلطنتی

این نوع میز هم شبیه به مدل کابینتی است و همان طور که از نام آن پیداست دارای حالتی سنتی و اصیل می باشد. در این نوع میز یک درب در جلوی قسمت تلویزیون قرار می گیرد. در واقع تلویزیون داخل میز است و زمانی که درب باز شود تلویزیون نمایان می شود و زمانی که درب بسته شود همانند یک کمد می باشد و این سبک میز هم زیباست و هم نوستالژیک و هم اینکه می تواند فضای خانه شما را شیک و زیبا نشان دهد و دیگر خبری از نمایان بودن تلویزیون و سیم های آشفته آن نیست. تزیینات و رنگ آمیزی میز به سبک کلاسیک و سلطنتی است که می توان در این نوع دکوراسیون از آن کمک گرفت.

مدل سطنتی میز تلویزیون مناسب دکوراسیون‌های سبک سلطنتی و کلاسیک است.

میز پایه ‌ای

این مدل میز بسیار خاص است و شاید کمتر دیده شده باشد. بیشتر برای فضاهایی خاص مورد استفاده قرار می گیرد اما می توان برای برخی از دکوراسیون ها نیز برای داخل خانه از آن استفاده نمود. میز معمولا دارای حالتی مربعی شکل و یا استوانه ای می باشد. قسمت پایینی میز دارای درب شیشه ای است که برای قرار دادن لوازم تزیینی مورد استفاده قرار می گیرد. این میز فاقد قسمت نگه دارنده اسپیکرها می باشد که برای سیستم های پخش امروزی قسمتی مهم است.

 مدل شناور یا معلق

این میزها به دیوار نصب می شوند که تلویزیون را بر روی خود نگه می دارند. هم می توان گفت حالتی دکوری دارد و هم یک نگهدارنده برای میز می باشد. برای دکوراسیون های مدرن و فانتزی این میزها بسیار کاربردی هستند و می توانند نمای خانه را نیز تغییر دهند. می توانید در کنار میز از لوازم تزیینی استفاده نمایید و یا طبقاتی را در نظر بگیرید تا سایر لوازم الکترونیکی را بر روی آن ها قرار دهید. برخی افراد نیز از این میزها به عنوان کتابخانه استفاده می کنند که ایده جالب و جدید نیز می باشد.

آشنایی با انواع میز تلویزیون

مدل دیوار سرگرمی

این میز اندازه بزرگی دارد که شاید بتوان گفت یک سمت از خانه شما را در اختیار خود خواهد گرفت. میز را به راحتی می توان با لوازم تزیینی و دکوری زیبا نمود. در واقع به قدری فضا برای قرار دادن لوازم دارد که به همین دلیل نام آن را به نام دیوار سرگرمی گذاشته اند. این میز نقطه مرکزی در خانه می شود برای افرادی که به دنبال یک نقطه کانونی در دکوراسیون خانه می باشند می تواند تمام کننده کار باشد.

خرید تخت خواب دو طبقه

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *