سعید 6 روز پیش
بازدید 19 بدون دیدگاه

ابعاد استانداد تخت خواب، مبل برای اتاق خواب

ابعاد استانداد تخت خواب  مبل برای اتاق خواب

برای خرید تخت خواب خصوصا برای خانه های کوچک کار کمی دشوار می شود از این رو افراد به دنبال یافتن راه حل هایی هستند تا بتوانند تخت را درون اتاق خواب خود داشته باشند پس در نتیجه به سراغ تخت خواب هایی با ابعاد غیر استاندارد می روند. ابعاد می تواند مهمترین نکته در انتخاب تخت خواب باشد زیرا برای راحتی شما طراحی شده اند تا استاندارد باشند در غیر این صورت می تواند مشکلات بسیاری را برای شما ایجاد نمایند.

شاید بسیاری از افراد فکر می کنند مبل تنها برای اتاق نشیمن و یا پذیرایی می باشد. اما در واقع چنین نیست. قرار دادن مبل در اتاق خواب یکی از اصول چیدمان و دکوراسیون می باشد که خصوصا برای خانه هایی با متراژ بسیار بالا مورد استفاده قرار می گیرد. اما اینکه مبل خریداری شده باید دارای چه سبک و ابعادی باشد نیاز به دانستن یکسری از اطلاعات دارد که در ادامه این متن اطلاعات را برای شما قرار داده ایم.

ابعاد استاندارد تخت خواب

به دلیل محدود شدن فضای خانه ها افراد برای اینکه بتوانند مطابق با متراژی که دارند تخت خواب تهیه کنند مجبور می شوند که رو به سوی تخت خواب های غیر استاندارد بیاورند تا بتوانند تخت را در اتاق خواب جای دهند. اما این تخت خواب در عین اینکه دارای ابعاد غیر استانداردی هستند می توانند برای بدن و ستون فقرات مشکلات بسیاری را ایجاد نمایند. همین موضوع باعث می شود که شما نتوانید خواب راحتی بر روی تخت داشته باشید. در واقع تنها دارای ظاهری زیبا هستند و تخت راحت و استانداردی نیستند.

خرید تخت خواب تک نفره مدل جدید

ارتفاع استاندارد تخت خواب

ارتفاع تخت از موارد مهمی است که باید حتما اندازه مناسب و استانداری داشته باشد. زیرا اگر تخت خواب خیلی کوتاه باشد برای افرادی که مشکل زانو درد و کمر درد دارند سخت خواهد بود زیرا باید پاها را خم کنند تا بتوانند بر روی تخت بنشیند در این صورت فشار زیادی به مفاصل وارد می شد. اما اگر تخت خواب دارای ارتفاع بلندی باشد افراد باید سعی کنند تا با پای کشیده به تخت برسند و بر روی آن استراحت نمایند. در هر دو صورت می تواند مشکل ساز باشد. پس در این جاست که به ابعاد استاندارد برای تخت خواب پی می بریم.

یکی از تست هایی که در هنگام خرید تخت می توانید انجام دهید تا متوجه شوید که تخت دارای ابعاد استاندارد است این است که بر روی تخت بنشینید و پاهای خود را بر روی زمین بگذارید اگر کف پاها بر روی زمین قرار گرفت و پاها زاویه ۹۰ درجه داشتند نشان از استاندارد بودن تخت دارند.

سایز استاندارد تخت خواب

تخت خواب با توجه به اینکه برای چه سنی خریداری می شود باید انتخاب شود. زیرا برای هر رنج سنی یک محدوده خاص برای ابعاد مشخص می شود. اندازه استاندارد تخت خواب کودک دارای ۱۴۰ سانتی ‌متر طول و ۶۰ سانتی‌ متر عرض و ۳۵ سانتی‌ متر ارتفاع از زمین می ‌باشد.

اندازه استاندارد و مناسب انواع تخت خواب به این صورت است:

تخت خواب کودکان: ۶۰ × ۱۴۰ سانتی‌متر

تخت خواب یک نفره: ۹۰ × ۲۰۰ سانتی‌متر

تخت خواب یک و نیم نفره: ۱۴۰ × ۲۰۰ سانتی‌متر

تخت خواب کویین :  ۱۶۰ × ۲۰۰ سانتی‌متر

تخت خواب کینگ : ۱۸۰× ۲۰۰ سانتی‌متر

تخت خواب سوپر کینگ : ۲۰۰ × ۲۰۰ سانتی‌متر

تخت‌ خواب‌ های دو نفره دایره ‌ای: به قطر ۲۱۵ سانتی‌متر

ابعاد استانداد تخت خواب

انتخاب مناسب ترین مبل برای اتاق خواب

قرار دادن مبل داخل اتاق خواب بیشتر برای افرادی کارایی دارد که فضای اتاق آنان بسیار بزرگ است. از این رو زمانی که می خواهید مبل برای اتاق خواب خود تهیه نمایید بهتر است اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید. اتاق خواب دارای فضای محدودی است پس نمی توان چندین مبل داخل آنجا قرار داد و تنها باید به یک و یا دو مبل که کاربرد دارند بسنده نمود البته مبل شزلون را نباید از نظر خارج نمود.

خرید تخت خواب با عرض ۱۲۰ سانتی متر

مشخص نمودن صاحب اتاق خواب

برای اینکه سبک مبلی را که خریداری می کنید، انتخاب نمایید بهترین کار این است که ابتدا صاحب اتاق را مشخص نمایید. به طور مثال اگر قرار است مبل را برای اتاق کودک خریداری نمایید می توانید به مبل هایی با طرح فانتزی و همچنین کوچکتر بسنده نمایید. اما اگر مبل برای اتاق یک نوجوان است در این جا اوضاع تغییر می کند و بیشتر سراغ رنگ های هیجانی می رویم. مبل هم برای اتاق زوج های جوان بیشتر حالتی رسمی و شیک دارد که حتما باید با سرویس خواب ست باشد.

ابعاد استانداد تخت خواب

انتخاب یک دکوراسیون و یا سبک

پس از اینکه صاحب اتاق مشخص شد حال به سراغ این می رویم که سبک اتاق را مشخص نماییم با این کار می توان سبک مبل انتخابی را نیز مشخص نمود. با این کار دیگر خرید مبل بسیار ساده و آسان خواهد بود. برای اتاق زوج های جون بیشتر سبک کلاسیک مورد پسند است  تا بتوان با سرویس خواب آن را ست نمود. معمولا سبک کلاسیک ثابت است و تغییرات چندانی ندارد پس به همین دلیل طرفداران بسیاری دارد زیرا نیازی نیست هر ساله لوازم را تغییر داد. همچنین این سبک دارای اصالت است و از چوب با کیفیت ساخته می شود.

اما سبک های دیگر مانند مدرن و فانتزی و غیره هر ساله دارای تغییراتی می شوند و اینکه ممکن است هر سال یک رنگ خاص ترند شود. همچنین برای خرید مبل شزلون نیز می توانید از سبک های مختلف استفاده نمایید زیرا این مبل با هر سبکی تطبیق یافته است.

خرید تخت خواب دو نفره جدید

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *