سعید 279 روز پیش
بازدید 242 بدون دیدگاه

تفاوت مبل تخت خواب شو با تخت تاشو

تفاوت مبل تخت خواب شو با تخت تاشو

مبل‌ تخت خواب شو و یا تخت تاشو از جمله لوازم کاربردی برای خانه‌های کوچک می‌باشند. افرای که خانه‌هایی با متراژ کم دارند همیشه به دنبال این هستند که لوازمی مطابق با اندازه خانه خود پیدا کنند تا از کمترین فضا بیشترین استفاده و بهره را ببرند. زیرا عمدتا افرادی که خانه کوچک دارند به این فکر می‌کنند که باید قید داشتن تخت خواب و یا مبل را بزنند تا بتوانند فضایی کافی برای زندگی روزمره و مناسب را داشته باشند. یا اینکه برخی دیگر از افراد فضای کافی برای لوازم خود  دارند اما اتاقی برای مهمان ندارند که شب را در آن جا استراحت نماید.

برای این منظور تخت‌های تاشو و یا مبل‌های تخت خواب شو به روی کار آمدند. مبل‌های تخت خواب شو که در روز به عنوان مبل راحتی مورد استفاده قرار می‌گیرند و در شب می‌توانند به تخت تبدیل شوند. با توجه به نیاز ما می‌توانند این تخت‌ها تک نفره باشد و یا دو نفره. برخی دیگر از افراد ترجیح می‌دهند که از تخت تاشو استفاده نمایند که تنها محل استراحت باشد. در ادامه توضیحات بیشتری در مورد تفاوت و همچنین مزیت‌های هر یک از این لوازم برای شما ارائه خواهیم نمود.

 

تفاوت مبل تخت خواب شو با تخت تاشو

مبل تخت خواب شو

مبل تخت خواب شو به مبلی گفته می‌شود که در روز به عنوان مبل از آن استفاده می‌شود و در شب به حالت تخت تغییر پیدا می‌کند. این مبل می‌تواند برای منازل کوچک کارایی خوبی داشته باشد. برای افرادی که خانه‌های کوچک دارند و یا اتاق مخصوص برای استراحت مهمانان ندارند بسیار عالی و مناسب است. برای دانشجویان نیز می‌تواند ایده خوبی باشد زیرا هم جمع و جور است و هم هزینه کمتری برای خرید پرداخت خواهید نمود.

خریدن مبل تخت خواب شو برای دانشجویان بسیار ایده‌ی خوبی است.

مبل سکشنال تخت خواب شو

این مبل تقریبا شبیه به مبل ال شکل می‌باشد. قسمتی پشت و یا تکیه گاه مبل کاملا می‌خوابد و مبل تبدیل به یک تخت خواب دو نفره و عالی می‌شود. برخی از این مدل مبل‌ها نیز به کمک یک پاف به تخت خواب تبدیل می‌شوند و زمانی که پاف را جدا نمایید دوباره تبدیل به مبل برای نشستن می‌شوند.

مبل دو نفره تختخواب شو

مبل‌‌های دو نفره اکثرا پرطرفدار هستند که حالت تخت خواب شو نیز داشته باشند. زیرا هم جا دار هستند و هم اینکه ۲ نفر می‌توانند بر روی آن استراحت نمایند. خصوصا برای زمانی که مهمانان بسیاری دارید. همچنین در هتل‌ها نیز از این سبک از مبل‌ها بیشتر استفاده می‌شد. مبل‌هایی ساده هستند که می‌توانید آن‌ها را تا کنید و یا باز نمایید تا هم به تخت تبدیل شوند و هم مبل باشند.

نکاتی در مورد محل قرارگیری صحیح تخت خواب 

ست کمد و تخت خواب

حال در این قسمت قصد داریم به تحلیل تخت خواب تاشو بپردازیم. این جا در واقع سرویس خوابی داریم که به دلیل کمبود جا و فضا به صورت تاشو می‌باشد و جمع می‌شود و در حالت جمع شده شبیه به یک کمد می‌باشد که در کنار سایر لوازم سرویس خواب قرار می‌گیرد.

تفاوت مبل تخت خواب شو با تخت تاشو

تخت تاشوی دیواری

این نوع تخت در واقع درون یک ست کمد قرار می‌گیرد که می‌توان به کمک دسته‌هایی که دارد آن را باز و بسته نمود. در طول روز که نیاز به فضای بیشتری برای حرکت دارید می‌توانید تخت را تا کنید که مانند یک کمد دیده خواهد شد. در هنگام شب که نیاز به تخت خواب برای استراحت دارید می‌توانید تخت را باز نماید. با توجه به اینکه این سبک از تخت‌ها برای خانه‌های کوچک طراحی شده اند. داخل فضا و قاب تخت، طبقه‌ها و قفسه‌هایی تعبیه می‌شود تا بتوانید لوازم مورد نیاز خود را در آن جا قرار دهید. در طول روز نیز با تا کردن تخت دیگر این لوازم دیده نمی‌شود و از دید پنهان خواهد بود.

تخت تاشوی میز تحریر شو

این تخت تاشو دارای شکلی خاص است و زمانی که تا می‌شود به صورت کمد نیست بلکه به شکل یک میز تحریر می‌شود. در واقع این تخت بسیار خاص و شگفت انگیز است که ردپای خلاقیت برای طراحی آن در میان می‌باشد. برای کودکان و نوجوانان می‌تواند ایده‌ای عالی باشد و اتاق آن‌ها را نیز جذاب نماید.

انتخاب مناسب ترین مبل برای اتاق خواب

تخت فنری تاشو

این تخت تا شو قدمت بسیاری دارد و مکانیزمی ‌ساده. یک فریم فلزی و یک نفره دارد و که تاشو می‌باشد. همچنین یک تشک دارد که در زمان تا شدن بتواند انعطاف پذیر باشد. از این تخت بیشتر برای خوابگاه‌های دانشجویی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در برخی از هتل‌ها نیز استفاده از آن دیده می‌شود. همچنین برای استراحت مهمانان نیز عالی است در زمانی که هیچ گونه تختی برای اختصاص دادن به استراحت آنان ندارید. تخت فلزی فضای کمی ‌را می‌گیرد و برای اسباب کشی نیز بسیار سبک و جمع و جور می‌باشد. حتی می‌توانید آن را در انباری قرار دهید و در صورت نیاز به داخل خانه بیاورید.

 

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *