سعید 46 روز پیش
بازدید 43 بدون دیدگاه

مهمترین سوالاتی که باید قبل از تغییر دکوراسیون پرسیده شود

تغییر دکوراسیون یکی از الزاماتی است که هرچند وقت یک‌بار باید آن را انجام داد و طبق سبک روز آن را چید. اما این تغییرات به همین راحتی نیست و سختی‌های خاص خودش را دارد. به همین خاطر اکثر افراد تا جایی که امکان داشته باشد از ایجاد تغییرات در دکوراسیون خود اجتناب می‌کنند.

اما اگر شما مایل به انجام تغییراتی در دکوراسیون داخلی منزل خودتان هستید بهتر است قبل از انجام این کار چند سؤال از خودتان بپرسید و در صورت رسیدن به جواب درست تغییر دکوراسیون را انجام دهید در غیر این صورت تا رسیدن به جواب قانع‌کننده این کار را به تعویق بیندازید.

عجله در هر کاری در نهایت باعث نارضایتی خواهد شد ازاین‌رو بهتر است قبل از شروع کار در این زمینه اطلاعاتی کسب کنید. البته این نکته را نیز فراموش نکنید که برای تغییر دکوراسیون حتماً نیاز نیست که شما هزینه زیادی را انجام دهید. حتی تغییرات کوچک نیز باعث خواهد شد که دکوراسیون شما شکل و ظاهر جدید و زیباتری به خود بگیرد. نکتهٔ دیگری که باید در این زمینه به آن توجه داشته باشید این است که لزومی برای پیروی از سبک‌های مختلف نیست و مهم‌ترین اولویت شما باید سلیقه خودتان باشد.

در ادامه چند سؤال مهمی که قبل از شروع کار باید از خودتان بپرسید و اگر جواب قابل قبولی برای آن داشتید شروع به انجام تغییرات جدید در دکوراسیون خود کنید.

تغییر دکوراسیون

آیا من برای مشکلات پیش رو آماده‌ام؟

اولین سؤالی که باید از خودتان بپرسید توانایی روبه‌روشدن با مشکلات است. مشکلاتی از قبیل برنامه‌ریزی برای زمان شروع و پایان کار، بودجه موردنیاز برای انجام تغییرات و… که ممکن است در حین تغییر دکوراسیون به وجود آیند.

مشکلات مالی و درنظرنگرفتن بودجه مناسب مشکلی است که با وجود آن ممکن است کار تغییرات در زمان معین تمام نشود و کار تغییرات جدید دکوراسیون مدت زیادی طول بکشد. ازاین‌رو بهتر است که قبل از شروع بودجه مناسب جهت انجام کار در نظر بگیرید تا در حین انجام کار با مشکلات مالی مواجه نشوید.

داشتن برنامه‌ریزی صحیح یکی دیگر از نکاتی است که باید برای تغییر چینش دکوراسیون در نظر بگیرید. البته این به معنی نیست که شما برای خود ضرب‌الاجل تعریف کنید و با عدم انجام به‌موقع کار، نسبت به تصمیم خود دلسرد شوید. بلکه درست انجام‌دادن کار است که دوباره مجبور به انجام کار نشوید.

در کنار موارد گفته شده اختلال در کار و اتلاف وقت را نیز در نظر داشته باشید. زیرا ممکن است در حین کار مشکلی پیش بیاید که مجبور شوید ابتدا آن را حل کنید و سپس به ادامه کار بپردازید. با درنظرگرفتن این موارد چنانچه در حین چیدن دکوراسیون مشکلی پیش آید، دچار اضطراب و نگرانی نخواهید شد.

همچنین بخوانید: استفاده از رنگ سیاه در دکوراسیون اتاق خواب

حقیقت زندگی را در نظر گرفته‌اید یا خیر

پرسش این سؤال از خودتان در نهایت باعث کمک به شما خواهد شد. کمکی که در انتخاب وسایل و عناصر دکوراسیون بهترین‌ها را در نظر بگیرید. کسب اطلاعات در مورد وسایلی که قرار است در داخل دکوراسیون استفاده شوند باعث می‌شود که شما کارایی وسایل را بهتر درک کنید، به سلیقه خود و سایر افراد خانواده بیشتر توجه کنید و آن کاری را انجام دهید که بهترین نتیجه و بیشترین رضایت را برای شما به ارمغان آورد.

همچنین با کسب اطلاعات لازم شما می‌توانید عناصر مؤثر در آسایش و راحتی را بهتر پیدا کنید. ازآنجایی‌که یکی از تعاریف حقیقت زندگی آسایش، رفاه و راحتی است؛ به همین دلیل با جواب به این سؤال که چقدر با خود و زندگی خود صادق هستید تغییر دکوراسیون را به‌راحتی انجام خواهید داد.

تغییر دکوراسیون

چه عواملی را نمی‌توانید تحمل کنید؟

برای جواب به این سؤال فرض کنید به یک خانه جدید رفته‌اید و همه چیز و همه‌جا برای شما تازگی دارد. در این مرحله شما با یک فضای جدید روبه‌رو خواهید شد و باید دیدتان را نسبت به اطراف خود تغییر دهید.

با فرض خانه جدید شما دوست دارید که چه وسایل یا فضاهایی در خانه جدید وجود داشته باشند و از وجود چه چیزهایی متنفر هستید. شاید شما از مدل میز ناهارخوری خود ناراضی باشید و دوست داشته باشید آن را با یک مدل جدیدتر و بهتر تعویض کنید. با دانستن این که به چه چیزهایی علاقه‌مند هستید و دوستشان دارید در نهایت می‌توانید کار تغییر دکوراسیون را انجام دهید. داشتن یک نگرش و ذهنیت باز به شما کمک خواهد کرد که تمام احتمالات در نظر داشته باشید و میزان علاقه خود را به وسایل و دکوراسیون خود بسنجید.

هدف از بازطراحی و تغییر دکوراسیون چیست؟

قبل از تغییر دکوراسیون این سؤال اساسی را باید از خود بپرسید که چرا قصد ایجاد تغییرات در دکوراسیون خود دارید؟ چه دلیلی باعث شد تا به این کار دست بزنید؟ چه عوامل و مکان‌های روی شما مؤثر بوده است؟

تأثیرپذیری از سایر مکان‌ها و رؤیاپردازی‌ها در نهایت باعث ایجاد تغییرات می‌شود. ازاین‌رو باید به دنبال این باشید که عوامل مؤثر را پیدا کنید و آنها را در دکوراسیون جدید خود بچینید و دکوراسیون خود را به همان شکلی که دوست دارید عوض کنید. به‌عنوان‌مثال شاید شما در بازدید از خانه یکی از دوستان از مبلمان جدید وی خوشتان آمده باشد و بخواهید شما هم همان مبلمان را در دکوراسیون خود داشته باشید.

تغییر دکوراسیون

آیا امکان اضافه‌کردن علاقه‌مندی‌ها و ویژگی‌های جدید وجود دارد؟

درنظرگرفتن فضا و امکان پیاده‌سازی چیزهایی که دوست دارید در این فضا قرار بگیرند باعث خواهد شد تغییرات شما به‌درستی انجام شود. این نکته را به یاد داشته باشید که هر چیزی که به آن علاقه دارید امکان پیاده‌سازی‌اش وجود دارد یا خیر. ممکن است شما به یک سبک علاقه داشته باشید اما نتوان آن را در فضایی که در اختیار دارید بچینید ازاین‌رو این نکته را باید از شروع تغییرات در نظر داشت.

حرف آخر

ایجاد تغییر در دکوراسیون همیشه به‌راحتی انجام‌پذیر نبوده است. به همین خاطر باید قبل از انجام آن یک سری نکات را رعایت کنید تا در حین انجام تغییر دکوراسیون به مشکلات خاصی برخورد نکنید. بهتر است قبل از شروع کار سؤالاتی از خود بپرسید و میزان آمادگی خود را برای ایجاد تغییرات بسنجید. در صورتی که آمادگی لازم را داشتید شروع به ایجاد تغییرات در دکوراسیون خود کنید و در نهایت بیشترین رضایت را از ایجاد تغییرات داشته باشید.

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *