image_pdfimage_print

ارتفاع ایده آل صندلی و میز ناهارخوری چیست؟

در این مقاله می‌خواهیم در مورد ارتفاع ایده‌آل صندلی و میز ناهارخوری مطالبی را قرار دهیم. میز ناهارخوری و صندلی مناسب در منزل باید دارای سایز خاصی باشد که بتواند با دیگر اجزای محیط دارای هارمونی مناسبی را تشکیل دهد. باید توجه داشته باشید امروز بسیاری از محصولات برای ساخت انبوه مراحل طراحی‌های اولیه، آماده سازی، مدل سازی، ساخت ماکت و تست و آنالیز را طی می‌کنند تا بتوانند ارگونومی خاصی داشته باشند.

ارتفاع ایده آل صندلی و میز ناهارخوری

امروز با توجه به تنوع محصولات و همچنین بالا رفتن راندمان کاری و استفاده بهینه از یک محصول طراحی بر اساس یک ارگونومی خاص انجام می‌شود، در این بین صندلی و میز غذاخوری نیز از این قانون مستثنی نمی‌باشد، چرا که صندلی و میز ناهارخوری یکی از وسایل و لوازمی است که در منزل به صورت مکرر مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر صندلی و میز ناهارخوری دارای ارگونومی خاصی باشد می تواند فشار کمتری به زانو و کمر وارد کند.

علاوه بر موارد گفته‌شده استفاده راحت و کارایی بالای این محصولات، تولیدکنندگان و کاربران را به این باور رسانده است که تمام وسایل خود را بتوانند براساس این استاندارد تهیه کنند. اگر می‌خواهید درمورد ارتفاع استاندارد صندلی و میز ناهار خوری بیشتر بدانید پس بهتر است با ما همراه باشید.

ارتفاع ایده آل صندلی و میز ناهارخوری چیست؟

حداقل و حداکثر فاصله واقعی بین صندلی و میز غذاخوری حدود بیست و چهار و سی سانتی‌متر می باشد به‌صورت ایده‌آل اگر بخواهیم بیان کنیم باید به ۲۶ سانتی‌متر اشاره کرد. ارتفاع صندلی های مدرن و میز غذاخوری به‌ترتیب در حدود پنجاه و هفتاد و پنج سانتی متر می باشد که بیشتر میزها و صندلی‌های موجود در این معیارها قرار می‌گیرند. حداقل فضای قرار گرفتن پاها داخل میز می‌بایست ۹ سانتی‌متر باشد.

شما با توجه به استانداردهای گفته‌شده می‌توانید صندلی و میز ناهارخوری مناسب را تهیه کنید. اگر از استانداردها پیروی کنید قطعاً می توانید خرید مناسبی را داشته باشید. به‌وضوح می‌‌توان مشاهده کرد که ایده‌آل‌ترین اندازه بین ارتفاع نشیمن صندلی ها و سطح رومیزی بیست و شش سانتی‌متر می باشد .در این فاصله بیشتر افراد با راحتی کامل می‌نشینند که مناسب کالاهای مختلف مانند صرف غذا، انجام کارهایی کاغذی و غیره می‌باشد.

ارتفاع ایده آل صندلی و میز ناهارخوری

بهترین ارتفاع صندلی و میز

بهترین ارتفاع صندلی ارتباط مستقیمی با نوع میز دارد. صندلی میز بار به جای صندلی ناهارخوری کاربرد ندارد. بیشترین استفاده در بین میزها مربوط به میز ناهار خوری می‌باشد که می‌بایست به آن توجه کنید. از ارتفاع مناسب میز در کتابخانه‌ها، ادارات، رستوران‌ها و اتاق غذاخوری استفاده می‌شود. به نوعی بیشترین استفاده بر روی صندلی‌های معمولی می باشد.

شایع‌ترین ارتفاعی که برای محل نشیمن صندلی در نظر گرفته می‌شود چهل و پنج سانتی‌متر است. ابعاد استاندارد یک میز شش نفره نود در صد و پنجاه سانتی‌متر می باشد. میز مستطیل دوازده نفر در ابعاد صد و بیست در سیصد و سی و پنج سانتی‌متر به‌صورت استاندارد است. ارگونومی میز ناهارخوری می‌بایست به صورت کامل رعایت شود. علاوه بر ابعاد، شیب تکیه‌گاه صندلی، ابزار لبه میز و صندلی محل نشیمن از اجزای مهم و کلیدی در امنیت و استقرار بدن می باشد. شما برای این‌که بتوانید یک میز و صندلی مناسب تهیه کنید می بایست به موارد بالا توجه کنید.

علاوه بر ارگونومی و طراحی آن امنیت میز و صندلی نیز دارای اهمیت می‌باشد. برای انتخاب اندازه درست و استاندارد میز ناهارخوری و میز آشپزخانه باید به ایده‌های سازندگان میز و صندلی اعتماد داشته باشید. شما اگر اعتماد کافی به سازندگان خود داشته باشید می‌توانید متناسب با قد و هیکل خود به راحتی میز و صندلی ناهارخوری تهیه کنید.

شاید آمار و ارقام استاندارد میز و صندلی برای شما مناسب نباشد پس شما می‌توانید شخصی سازی های مختلف را در این زمینه انجام دهید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. هر شخص با توجه به ایده‌های ذهنی خود می‌تواند میز و صندلی مخصوص به خود را داشته باشد برای این کار شما می‌توانید میز و صندلی‌های مختلف را امتحان کرده تا بتوانید به ایده‌آل‌های خود برسید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *