میزناهارخوری 2 نفره
image_pdfimage_print

در هر اتاق ناهارخوری، قطعه مرکزی میز ناهار خوری خواهد بود. این بزرگترین قطعه مبلمان است و به طور کلی در مرکز دقیق اتاق واقع شده است. که در آن سبک اتاق را تعیین می کند و خلق و خوی را برای تمام تجربه های ناهار خوری تنظیم می کند. و مبلغ زیادی از پول شما در هنگام خرید وسایل چوبی، به میز ناهارخوری مدرن تعلق می گیرد.

همانطور که شما انتخاب خود را از میز ناهار خوری چوبی در نظر می گیرید. درنظر گرفتن ۳ نکته مهم می باشد: مواد مورد استفاده در میزها، شکل و سبک دکور، و اندازه میز. هنگامی که شما به طور نمونه تصمیم می گیرید میز چوبی خریداری کنید، در پس آن باید مشخص کنید که می خواهید این میز چوبی از چه نوع جنس چوبی باشد. چوب های ارزان قیمت یا چوب های گران قیمت؟ چوب بلوط؟ چوب راش؟ و یا …؟

 

مواد

مانند هر قطعه دیگری از مبلمان، یک میز اتاق ناهار خوری می تواند از بسیاری از مواد مختلف، از شیشه به بتن، از سنگ مرمر خیز شده به کاج خرد شده ساخته شود. انتخاب مواد مناسب کار ساده ای نیست. زیرا هر یک از مواد دارای تأثیر زیبایی شناختی متفاوتی است.

 شیشه های براق ممکن است نمای دقیق مدرن را که دوست دارید بیاورند. اما در یک خانه که کودکان فعال هستند، ممکن است بهترین انتخاب نباشد. میز غذاخوری که از چوب کاج خرد شده ساخته شده است. مناسب برای استفاده روزمره خانواده است، اما سبک روستایی آن ممکن است شما را با ظرافتی که می خواهید به ارمغان بیاورد، روبرو نشوید. بنابراين، انتخاب مواد مناسب، موضوعي است كه با توجه به ظرافت و زيبايي اين مواد با كارآيي كارآمد آن، تعادل برقرار مي كند.

اکثر کارشناسان توصیه می کنند که ابتدا چندین ماده را انتخاب کنید که به سبک حساسیت شما تبدیل شده باشد. سپس محدود به یکی از نیازهای شیوه زندگی سالن غذاخوری را محدود کنید. اگر اتاق ناهارخوری شما باید نیازهای روزانه خود را تامین کند و چوب را ترجیح می دهید، انتخاب خوب یک قطعه چوبی براق اتفاق خوبی هست.

میز ناهارخوری کلاسیک

سبک و شکل

 

از راه های مختلفی که میزهای اتاق پذیرایی را می توان طبقه بندی کرد، سبک و شکل است که یکی از مهمترین معیارها هستند. سبک و شکل در خلق و خوی اتاق و تجربه ناهار خوری، و در تعداد افرادی که می توانند به راحتی در سراسر جدول غذا بخورند تاثیر بسزایی دارد.

 

مستطیل شکل

این به مراتب شایع ترین شکل برای یک میز اتاق ناهار خوری است. ازجمله میز ناهارخوری مناسب با فضای کوچک میز های طرح سنتی می باشد. میزهای مستطیلی در عرض های مختلف برای مطابقت با هر دو اتاق های گسترده و باریک در دسترس هستند. و طول آن برای مهمانی های بزرگ مطلوب است. بسیاری از میزهای مستطیل شکل شامل صندلی و پایه هایی قابل جابجایی هستند. تا آنها را به شدت سازگار با انواع تجمعات، از شام خانواده های کوچکتر تا دورهمی ها در تعطیلات بزرگ!!!

محبوبیت میزهای مستطیلی به این معنی است که سبک های بیشتری در دسترس است با میز های گرد یا مربعی!!

 

بیضی سنتی

میزهای اتاق نشیمن بیضی سنتی کلاسیک و زیبا هستند. اغلب از چوب ماهون یا گیلاس ساخته می شوند، آنها نوعی از قطعه مبلمان هستند که اغلب از طریق نسل ها در یک خانواده وجود دارد. نسخه های عتیقه معمولا در مزایده ها و فروش املاک یافت می شود و نسخه های جدید این سبک در بسیاری از فروشگاه های مبلمان فروخته می شود.

میزهای بیضی اغلب با برگ های قابل جدا شدن می آیند و باعث می شود آنها بسیار کاربردی باشند. زیرا اندازه می تواند بسته به تعداد افرادی که نیاز به صندلی دارند تغییر کند. میزهای بیضی به طور کلی نیاز به یک اتاق نسبتا بزرگتر از میزهای مستطیلی دارند.

میزناهارخوری 2 نفره

میزهای ناهارخوری با پایه تکی گرد

این نوع میز ها برای نشستن راحت هستند. به دلیل اینکه هیچ پایه در اطراف میز نیست و پای افراد به آن گیر نمی کند – فقط یک پایه تنها در وسط وجود دارد. نسخه های چوبی و سنگ مرمر سنتی از صدها سال پیش شروع می شوند، اما از آن زمان به بعد بسیار طول کشیدند. در حال حاضر بسیاری از نسخه های مدرن (و یا نیمه قرن) موجود در بازار وجود دارد. که به آنها راحت تر نگاه می کند. و می پسندند و مطابق با تنظیمات معاصر است.

 مشخصات دایره ای یک میز گرد نیز می تواند به خوبی برای تعادل اتاق که مربع شکل است. شما همیشه می توانید دور تا دور یک میز مستطیل شکل افراد بیشتری را جای دهید، اما زمانی که قرار باشد دور یک میز دایره ای بنشینید. فضای کمتری برای مانور در اختیار خواهید داشت و نزدیک تر کردن صندلی ها به هم آن قدرها ممکن نیست.

 

مربع

مانند میزهای گرد، میزهای اتاق نشیمن مربعی به خوبی در فضاهای کوچک کار می کنند. و یا اینکه گروه های ناهار خوری معمولا شامل چهار نفر یا کمتر می شوند.

میزهای ناهار خوری بزرگتر برای مکالمه بهتر از میزهای مستطیل شکل هستند. چرا که مهمان ها در نزدیکی نزدیک هستند و هر کس با یکدیگر روبرو است.

  میزهای بیرونی: سبک میزهای غذا ناهارخوری بیرونی بزرگتر، نیاز به فضای بیشتری در طول و عرض را نسبت به سایر انواع دارند.

 

مدرن روستایی

این سبک در طول چند سال گذشته بسیار محبوب شده است. سبک قدیمی و مدرن (معمولا مستطیلی است) هستند. و بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است. یکی دیگر از نگاه بسیار محبوب در حال حاضر مخلوط چوب و فلز در ساخت میز ها است.

میزناهارخوری مدرن

نکاتی برای انتخاب ابعاد میزها

هر فرد باید حدود ۲ فوت فضا داشته باشد تا بتواند راحت بر روی صندلی بنشیند. انتظار می رود که انتهای میزها جای غذا قرار گیرد، حداقل عرض میز باید ۳ فوت باشد.

در حالت ایده آل، باید بین لبه های میز و دیوارها ۳ فوت باشد. این اجازه می دهد اتاق فضای کافی برای قرار دادن صندلی ها داشته باشد. میزهای قابل تعویض را که می توان با صندلی گسترش داد، در نظر بگیرید. بهتر است فضای کمتری را در اطراف یک میز برای استفاده روزمره بگذرانید. در صورت لزوم برای جمع آوری یا احضار بزرگ، میز ها را گسترش دهید.

توصیه می کنیم پیش از انتخاب هر وسیله ی چوبی و یا دکوری در مورد انواع جنس چوب ها، شیشه، و … تحقیق کامل و کافی انجام دهید و سپس با در نظر گرفتن نیازها و شرایط خود و البته با نگاهی به بودجه ای که در اختیار دارید، به انتخاب و خرید بپردازید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *